Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#22921 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2015 - 14:14

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:24
  •  

#22922 Share Koza22

Koza22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2015 - 14:16

freetaxi to dojerzdzasz do klienta czy jak bo jestem z kujawsko pomorskiego:?

#22923 Share kasiula8013

kasiula8013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 14:25

Jeszcze pytanie do zorientowanych żeby wyprowadzili mnie z błędu jeśli źle to rozumiem o tuż w rozporządzeniu jest coś takiego

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, 

a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie
większej niż 300 ha, 

czyli w np województwie w którym średnia wielkość gospodarstwa jest mniejsza od krajowej na własność trzeba mieć 70% średniej wojewódzkiej?

ktoś wyjaśni?

Dobrze myślisz, i tak np w woj lubelskim średnia powierzchnia gosp wynosi 7,54 -  czyli 2,26 możesz mieć dzierżaw tj 30%, a reszta czyli 5,28 musisz mieć na własność

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

A mi gość z ODRu powiedział, że będzie lista ze szkoleniami jako załącznik do rozporządzenia w najbliższym czasie 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#22924 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 14:28

Dojeżdzam. Akurat kilka osób z kujawsko - pomorskiego mam umówionych.Też tak słyszałem odnośnie tych szkoleń ale według mnie dziwna sprawa trochę :) Gelorolnik jeśli jesteś w województwie gdzie średnia jest mniejsza niż krajowa to 70 % własności dotyczy powierzchni wojewódzkiej. Natomiast w województwach gdzie średnia jest większa to 70 % liczymy od krajowej. 

Edytowany przez freetaxi, 28 lipiec 2015 - 14:38.

#22925 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2015 - 14:41

A mi gość z ODRu powiedział, że będzie lista ze szkoleniami jako załącznik do rozporządzenia w najbliższym czasie 

W każdym RODRze mówią co innego :P
Miejmy nadzieję , że tak będzie z tą listą łatwe 2 punkty do zgarnięcia :)

#22926 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 14:46

W to akurat nie wierzę że będą chcieli przyblokować część osób i zabrać szansę na premię z nowego naboru. Na pewno nie przed wyborami parlamentarnymi. To by było kilka tysięcy straconych głosów, lekką ręką przekazanych dla PIS. Moim zdaniem własnie dlatego ogłosili nabór w tym a nie innym terminie, bo zbliżają się wybory, i po zakończonym przyjmowaniu wniosków co kilka dni będą trąbić że na dniach będzie lista osób które dostaną premię itp. I nie zdziwiłbym się gdyby przed samymi wyborami pojawiła się lista osób którym przyznano premie oraz jakiś kolejny nabór na inne działania. 

#22927 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 15:03

Dzięki freetaxi. Czemu ludzie pracujący w ODR są tak nie do informowani. Mi dziś Pani powiedziała że np. jeśli składam wniosek na 15 ha to muszę mieć z tego 70% na siebie a 30 % mogę mieć tylko dzierżaw. A tu chodzi o to że np jeśli mieszkam w mazowieckim gdzie średnia  wynosi 8,64 ha to z tej powierzchni muszę mieć minimum 70% na własność czyli 6,04 ha a pozostałe 30% (2,60 ha) mogą stanowić dzierżawy? i nie wiem jak to wytłumaczyć ale spróbuje. Czy mogę dobić do tych 15 ha dzierżawami czy nie? jeśli spełnię warunek 70% na własność średniej wojewódzkiej?

#22928 Share ralnik111

ralnik111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 15:05

freetaxi skąd dokładnie jesteś? bo ja też z mazowsza ;)

Edytowany przez ralnik111, 28 lipiec 2015 - 15:05.

#22929 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 15:07

Średnia wojewódzka w mazowieckim to 8,55 ha. Wychodzi na to, że te 70 % to będzie 5,99 w zaokrągleniu. Resztę gospodarstwa możesz mieć jako dzierżawę. 

#22930 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 15:35

gdzieś czytałem że pozytywną decyzje można dostać do 31 sierpnia a od 1 września będą wysyłać odmowy faktycznie tak jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22931 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 16:53

Niektórzy to zadają pytania, jakby ty ktoś z ministerstwa siedział na forum i miał im odpowiedzieć. 

#22932 Share Digifant

Digifant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, turystyka rowerowa

Napisany 28 lipiec 2015 - 17:24

Czy ktoś dużej czekał na przelew  niż 2-3 tyg ?

Ja czekam już 20 dni.

#22933 Share zdzicho

zdzicho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 17:49

jak ktoś przekroczy 15 punkty to napewno dostanie,strasznie ciezko osiagnąc tą ilosc punktów ,bez wykształcenia nie ma praktycznie szans załapac sie na tą premie ,w tym naborze nie bedzie tyle wniosków co ostatnio ,bo zaostrzyli punktacje i bd sie chwalić kto złożył to dostał:)

#22934 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 18:08

czy dzierżawy zawarte w gminie są gdzieś zgłaszane? czy tylko wójt podbija dwa egzemplarze dla każdej ze stron?

#22935 Share tomekp24

tomekp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 18:17

Znalazłem. Dzięki ChiquitaB

Wiecie może jak to jest dokładnie z inwestycją budowlaną? Czy podejdzie pod to remont budynku/ nowa instalacja elektryczna w budynku gospodarczym/wyłożenie kostki brukowej czy musi być to generalny remont/ budowa jakiegoś budynku inwertarskiego?

Druga rzecz to zobowiązanie do uczestnictwa w unijnym systemie jakości, ktoś zna przykład takiego systemu? czy za samo prowadzenie upraw ekologicznych jest 4 pkt czy produkty muszą mieć jeszcze jakieś inne systemy jakości? czy w tym przypadku uprawy eko trzeba prowadzić na całej powierzchni gospodarstwa?

#22936 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 19:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Digifant ja tez juz czekam 18 dni i nadal cisza 

#22937 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 28 lipiec 2015 - 19:18

Przed chwilą sprawdzałem konto i dzisiaj wpadła mi stówka :) miłe zaskoczenie :)

#22938 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rado9990 o ktorej godzinie miales przelew bo ja o 12 sprawdzalem i nie byo jeszcze?

#22939 Share Rado9990

Rado9990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,muzyka

Napisany 28 lipiec 2015 - 19:53

Konto sprawdzałem dzisiaj i widziałem stówkę a przelew zrobili wczoraj jak na datę spojrzałem,tak szczerze to nie wiem kiedy wniosek był dokładnie zatwierdzony bo miałem poprawki i potem jeszcze o takie głupoty się czepiali że szkoda gadać i się wkurzyłem i nie dzwoniłem więcej się dopytywać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22940 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2015 - 19:54

Zaczęli coś gadać w tym Agrobiznesie, że dostanie jeszcze 3000 ze starego naboru... Ciężko mi w to uwierzyć bo o jakiś przesunięciach słyszę blisko rok. Pozostaje mieć nadzieję i cierpliwie czekać ;)

Edytowany przez KoNiU4718, 28 lipiec 2015 - 19:56.