Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#22801 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 14:29

A ja jeszcze mam takie pytanie bo czytałem ze 0,25 za 1 ha jest naliczane ale jest POWYZEJ sredniej krajowej czy to prawda?

Na to wychodzi że trzeba mieć około 30 ha na siebie zeby zdobyc te 5 punktow 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:55
  •  

#22802 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 14:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak o ile mieszkasz w województwie gdzie średnia jest mniejsza niż krajowa, np. mazowieckie czy lubelskie.

#22803 Share ralnik111

ralnik111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 15:16

Jak udokumentować co najmniej 4- letni staż pracy w rolnictwie?

5) wykształcenie średnie oraz co najmniej 4-letni staż pracy w rolnictwie,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#22804 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 15:33

Staż możesz udokumentować ubezpieczeniem jako domownik. 

#22805 Share ralnik111

ralnik111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 16:29

Ja mam taką sytuację że studiuje dziennie i jak jestem w domu i w wakacje to pracuje w gospodarstwie. Czy to liczy się jako ubezpieczenie jako domownik?

#22806 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 16:29

Nie. Nie liczy się niestety.

#22807 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 16:51

Jadę za chwilę na jakieś szkolenie informacyjne do mojego ODR'u dotyczące nowego naboru MR. Nie wiem czego się tam spodziewać, po tym co przeczytałem tutaj o aktualnym stanie wiedzy ludzi z ODR'u ;)

Byłem i generalnie mądrzejsi od nas oni nie są. Gość co prowadził prezentacje o MR nie powiedział w sumie niczego więcej, a babki siedzące obok mnie z ODru co chwilę dyskutowały ze sobą, czy on dobrze mówi czy źle.

Aha i jeszcze z tymi 100% premii na gospodarstwo. 70% ma być włożone w środki trwałe (ziemia, maszyny), a reszta na "gospodarstwo". Nie czytałem rozporządzenia to nie wiem czy jest to to dokładnie określone czy ta reszta ma być udokumentowana (np. faktury na nawozy), czy nie. Jeśli nie, to zostaje po staremu.

Co do obecnych list. Był przedstawiciel z lubelskiej agencji i mówił, że pierwszą transzę przesunięć oni sami mają już gotową i mogliby już dziś wysyłać pisma o przyznaniu premii, ale wciąż nie mają zgody z "centrali polskiej", jak on to nazwał. A druga transza jeszcze czeka na zgodę KE, o ile dobrze zrozumiałem. Aha, jeśli ktoś jest z lubelskiego, to mówił, ze w tej pierwszej transzy przesunięć listy w lubelskim dostało +/- 200 osób. 

Mówił jeszcze, że rozporządzenie modernizacji zostanie ogłoszone na przełomie lipca i sierpnia, może nawet w przyszłym tygodniu.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to pytać, bo konferencja trwała w sumie 2h i cięzko wszystko spamiętac, a jak ktoś zapyta o cośto może sobie przypomnę ;) 

#22808 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 18:11

przecież premia ma być dzielona w proporcjach 80% i 20% po zrealizowaniu inwestycji więc nie wiem skąd oni te 70% na gospodarstwo wzieli 

#22809 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 18:12

Chyba im chodziło o poziom wydatkowania premii. 

#22810 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 19:52

Co do obecnych list. Był przedstawiciel z lubelskiej agencji i mówił, że pierwszą transzę przesunięć oni sami mają już gotową i mogliby już dziś wysyłać pisma o przyznaniu premii, ale wciąż nie mają zgody z "centrali polskiej", jak on to nazwał. A druga transza jeszcze czeka na zgodę KE, o ile dobrze zrozumiałem. Aha, jeśli ktoś jest z lubelskiego, to mówił, ze w tej pierwszej transzy przesunięć listy w lubelskim dostało +/- 200 osób. 

Jeśli mówili prawdę z tymi 200 osobami w lubelskim to by załapały się osoby gdzieś do miejsca 13200 :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22811 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 21:43

Byłem i generalnie mądrzejsi od nas oni nie są. Gość co prowadził prezentacje o MR nie powiedział w sumie niczego więcej, a babki siedzące obok mnie z ODru co chwilę dyskutowały ze sobą, czy on dobrze mówi czy źle.

Aha i jeszcze z tymi 100% premii na gospodarstwo. 70% ma być włożone w środki trwałe (ziemia, maszyny), a reszta na "gospodarstwo". Nie czytałem rozporządzenia to nie wiem czy jest to to dokładnie określone czy ta reszta ma być udokumentowana (np. faktury na nawozy), czy nie. Jeśli nie, to zostaje po staremu.

Mówił jeszcze, że rozporządzenie modernizacji zostanie ogłoszone na przełomie lipca i sierpnia, może nawet w przyszłym tygodniu.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to pytać, bo konferencja trwała w sumie 2h i cięzko wszystko spamiętac, a jak ktoś zapyta o cośto może sobie przypomnę ;)

Mówili ile miejsc ok mogą zaktualizować jeszcze ?

#22812 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 22:36

Nie, chyba, że pod koniec kiedy wyszedłem, ale wątpię. Tam głównie chodziło o prow 14-20, o poprzednim wspominali tylko okazjonalnie. 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 01 sierpień 2015 - 09:52.

#22813 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 17:58

pytanie witam wszyskkich mam okazje przejac male gospodarstwo rolne ok 10h ale chcial bym je troche powiekszyc do ok 30h czy jest mozliwosc uzyskania jakiejs dotacji na zakup ziemi jak i maszyn jak tak to jakie warunki trzeba spelnic?pozdrawiam B)

#22814 Share ArekPuka

ArekPuka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 19:32

Tutaj masz rozporządzenie. Wszystko w nim jest opisane. No oczywiście oprócz tego jak punktują biznesplan.

Wg. mnie jeśli masz średnią krajową i wykształcenie rolnicze, i uda osiągnąć Ci się te 15 pkt. o których mowa w tym rozporządzeniu to dotacje dostaniesz ;-)

http://www.arimr.gov...15000098201.pdf

Edytowany przez ArekPuka, 25 lipiec 2015 - 19:34.

#22815 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 19:56

slicznie dziekuje AREK pozd

#22816 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:02

Jeśli mówili prawdę z tymi 200 osobami w lubelskim to by załapały się osoby gdzieś do miejsca 13200 :(

Czemu akurat 13200? Wg informacji mają dołożyć pieniędzy dla około 2700 MR licząc z listy, czyli do ok. 14000.

#22817 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:14

Zwykła pomyłka matematyczna :)

#22818 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2015 - 21:38

Panowie przeczytajcie ze zrozumienie 200 osób w Lubelskim nie Polsce :) Byłem wczoraj w DODR chciałem dopytać się w związku z nowym naborem na MR , z którego chce skorzystać , ale niekompetentność pań tam pracujących poraziła mnie .Kompletny brak wiedzy :(

#22819 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 21:44

@apacz13 nie koniecznie ich nie kompetencja, a raczej sposób przygotowania tego naboru przez ludzi wyżej. One tak samo jak młodzi rolnicy czekają na informacje i wytyczne. Pewnie same tyle się dowiedziały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22820 Share Apacz13

Apacz13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2015 - 21:59

@k0b może i masz racje , Ale kto ma nam w tym pomóc jak nie oni . Coraz więcej komplikacji i biurokracji tragedia , i w dodatku jeszcze nabór w wakcje czyli żniwa .Zamiast ułatwić i pomagać młodym to rzucają kłody pod nogi , ale jakość trzebabędzie to rozgryść i dać rade :) ! U mnie szkolenie na MR dopiero 7 sierpnia .