Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PREZES91WLKP    11

Niestety ale nie możesz sie ubiegać o MR bo wystarczy że masz w posiadaniu więcej niż 1ha i już ci z KRUS nie wydadzą zaświadczenia potrzebnego do MR o nie prowadzeniu działalności


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja chodze na studium dwóletnie...egzamin to kosmos jest...pełno rachunowości matematyki i wyliczeń...dużo osob tego nie zdaje...a kolega juz MR wziął?

 

 

To masz szczęście skoro chodzisz już do studium a nadal piszesz "dwÓletnie" :lol: Chyba gorszy ten egzamin nie jest od egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe w Technikum Rolniczym nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

A ja coś słyszałem że jak ktoś skończy studia wyższe w kierunku innym niż rolniczy to też może by do MR prawda to?/?????? czy musi jakieś inne podyplomowe robić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

'PREZES91WLKP'

 

To jesli sie płaci KRUS jako rolnik mimo to że nie ma sie nr.gospodarstwa i nie pobiera sie dopłat obszarowych to nie przysługuje MR? a jeszcze dodam że np: posiadało sie kiedys jakiś kawałek ziemi w tej chwili juz sie nie ma ziemi to też nie przysługuje MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7
Napisano (edytowany)

Zamiast ucho przystawiać to byś poczytał stronkę ARiMR. jest tam wykaz kierunków i specjalności których zdobycie uprawnia do mniemania o sobie iż ma się wykształcenie rolnicze. Stosowny link podwałem ze 3 razy już. A tak na pytanie to przykro mi ale studia nie rolnicze nie przejdą

WLKP

osoba ubiegająca się o MR nie może i nie mogła kiedykolwiek być samodzielnie ubezpieczona w krus-ie.

Teraz nie masz gospodarstwa ale jak byłeś ubezpieczony samodzielnie to "krus pamięta" i nie wyda ci zaświadczenia do MR że podlegasz teraz ubezpieczeniu jako rolnik 1-szy raz.

Edytowano przez lukaskurp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

Jesteś w błędzie mogą być studia o kierunku nie rolniczym po warunkiem ze byłeś płatnikiem KRUS-u przez 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

ale ja odpowiadałem na pytanie na temat samych studiów, nie wiemy czy kolega jest płatnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

no ale tu jest paradoks że można studia nie rolnicze ale trzeba płaci krus 3 lata ?? a tu że do MR nie można być w krusie ... to jak ktoś wczeniej był zarejestrowany jako domownik w krusie to może przystąpić MR??? wiec co teraz po studiach ??? jakieś podyplomowe ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Opłać KRUS 3 lata wstecz jak masz studia nie rolnicze i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7
Napisano (edytowany)

Opłać KRUS 3 lata wstecz jak masz studia nie rolnicze i po kłopocie.

Dokładnie, wystarczy chyba nawet szkoła średnia i 3 lata w KRUS jako domownik. W KRUS nie robią problemu z płaceniem wstecz.

Edytowano przez rjurczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aribia    0

Koledzy a powiecie mi czy za premie dla MR mogę np. kupić maszynę z 1989 roku? Chodzi mi o kombajn zbożowy Bizon bo gdzieś usłyszałem ze można kupować maszyny nie starsze niż 5 lat. W sumie te 75 tyś to dużo pieniędzy a z drugiej strony to bardzo mało;-/ No ale dobre i tyle heh

I jeszcze mam jedne pytanie do was koledzy. Chodzi mi o to ze rodzice chcą mi przepisać pół gospodarstwa (drugie pół dla brata) Wszystko było by ok tylko ze rodzice chcą mi przepisać ziemie oddaloną o 10 km od mojego miejsca zamieszkania i czy przeszło by takie coś ze nie zmieniałbym miejsca zamieszkania tylko rodzice by mi przepisali jakieś 0,5 ha tu gdzie aktualnie mieszkam. Tu bym postawił swoje budynki(z czasem jakiś rodzinny dom dla siebie i mojej wybranki) a na pole bym po prostu dojeżdzał. Głownie chodzi mi o to ze z bratem mógł bym korzystać z tych samych maszyn no i przede wszystkim we dwoje raźniej heh.

 

Koledzy bardzo bym prosił żeby ktoś odpowiedział mi na te moje pytanka:) Może ktoś z was przerabiał ten temat i wie jakie są przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

,,Aribia,, To dobrze słyszałeś maszyny nie moga być starsze niż 5 lat,a co do tej ziemi twojej to ich nie interesuje czy masz budynki,czy mieszkasz daleko od pola,ważne jest tylko to żebyś miał przepisane nie mniej niż 10,15ha użytkowych(orne i łąki,pastwiska)bynajmniej w poprzendim naborze tak było także nie mówione że w tym też takie wymagania będą :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

dokładnie tak jak napisał PREZES91WLKP nie musisz mięć ziemi z budynkami wystarczy że będziesz miał na chwilę obecną min.10,23ha użytków rolnych chyba że średnią wojewódzką masz wyższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

W 2008 roku skończyłem liceum i od lata 2008 jestem jako domownik ubezpieczony , 3 lata upływa w te wakacje. Premię juz dostałem i muszę uzupełnić wykształcenie. jestem na 3 roku inżyniera rolnictwa i kończę równo za rok .I teraz pytanie czy gdybym nie ukończył szkoły to staż w krusie jako domownik by przeszedł ? czy jak już się zadeklarowałem we wniosku o uzupełnieniu wykształcenia tak musi zostać??

 

Albo jakbym te składki opłacił z 3 lat ? Może ktoś w temacie coś podrzuci?

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0
Napisano (edytowany)

jak najproście zdobyć 4 esu?

Jak postawisz 1 tunel 12stke i obsiejesz go ziołami(np majeranek) to masz 3,84 esu, interesuje się też zwiększeniem esu i chyba w te zioła zainwestuje, taki tunel to koszta nie duże folia-600zł, konstrukcja jakieś 5000zł na zamówienie robiona.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

vicia jak zadeklarowałeś we wniosku uzupełnienie wykształcenia to będziesz musiał się wywiązać z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a jeśli ja kończąc technikum budownictwa za rok w czerwcu, ubiegał bym się o młodego rolnika w tym roku i dostałbym premię to zamiast robić jakiegoś studium mógłbym opłacić KRUS 3 lata do tyłu (zameldowany jestem od urodzenia) to liczyło by mi się jako wykształcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

a powiedzcie co można wcześniej załatwić jeśli teoretycznie nabór na MR będzie w marcu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Pozbieraj sobie wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku,nie pamiętam już dokładnie jakie najlepiej spytaj sie w ODR albo ARIMR i przede wszystkim sobie dobrze rozpisz co chcesz kupić za ile jakie parametry żeby później już nie tracić cennego czasu na zbędne poprawki :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

To ja już nic nie rozumiem. Mam 18 lat (rocznikiem 19 ;P) Jeśli zapłaciłbym KRUS 3 lata do tyłu to tak jak bym miał wykształcenie tak? A jeśli mogę tylko 2 lata to już nic z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@Luki15146

Aby manewr z KRUS'em wypalił musisz spełnić następujące warunki:

1. 19 lat w dniu składania wniosku,

2. Wykształcenie średnie

3. Od 16. roku zycia nie możesz być na ZUS'ie

 

Jak któregoś nie spełnisz to pozostaje uzupełnienie wykształcenia. Tak było w poprzednim naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj