Polecane posty

jazda    14

Dostałem dziś list z agencji powiatowej o " Zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy w terminie" i że zostanie wniosek rozpatrzony do dnia 13 maja 2016r...

Czyli dalej czekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A 13 maja wyślą kolejne zawiadomienie że będzie 12 lipca:-) w moim BP już od stycznia czekają na możliwość wysłania decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Czy ktoś z Was dzwonił w sprawie tego pisma do ARiMR? Konkretnie chodzi mi o to, na jakiej podstawie wysyłają te pisma, skoro nowego rozporządzenia jeszcze niema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Do mnie dzwonił rozpatrujący mój wniosek, żebym wycofywał obecny (bo mam 14,5), bo niedługo będzie ruszał nowy nabór i bez wycofania starego nie mogę składać nowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

ale przeciesz była nowa za ma być zmniejszone kryterium do 12 pkt


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

ale przeciesz była nowa za ma być zmniejszone kryterium do 12 pkt

Ale tylko dla nowych naborów. 2015 pozostaje 15 punktów. Bo w polsce są równi i równiejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

ale przeciesz była nowa za ma być zmniejszone kryterium do 12 pkt

 

Ale okazało się, że od następnych naborów dopiero bez naboru z 2015. Nie śledzisz tego wątku na bieżąco? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Co chodzi o podstawę prawną do wysyłania tych zawiadomień to jej nie ma. Wysyłają bo nic innego im nie zostało bo sami nie wiedzą co robić. Szkoda że nikt z rządu ani agencji nie zajął stanowiska w tej sprawie. Każdy ma ciepły stołek i trzyma się go rękami i nogami a rolnik jest w dalekim głębokim poważaniu.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Krew mnie już zalewa  ;[  W maju tamtego roku tato miał przepisać na mnie gospodarstwo i przejść na emeryturę. W BP pani absolutnie nam to odradziła , bo nie będę mógł startować na MR .We wrześniu złożyłem wniosek i znowu spytałem ,czy w końcu tato może przepisać na mnie gospodarstwo? Usłyszałem ,żeby się wstrzymać do rozpatrzenia wniosków - jest już połowa marca ,a ja i tato dalej "kiśniemy" . Mam pytanie czy mając zwierzęta tato po zmianie rozporządzenia może ,w końcu przepisać na mnie gospodarstwo i iść na zasłużoną emeryturę ? Pozdrawiam cierpliwych MR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Przeczytałem to rozporządzenie i widzę że mogę posiadać gospodarstwo przez 18 miesiecy przed dniem składania wniosku a nie mogę mieć w tym czasie zwierząt? dobrze to rozumiem? nic nie ma o tym jednym hektarze na starcie czyli pozostaje po staremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Może kolego na Ciebie przepisać, mógł to zrobić przed złożeniem wniosku. oczywiście jeśli jesteś pewny że masz te wymagane 15pkt.

 

A ja mam inne pytanie bo mam w biznesplanie wpisaną inwestycję w klimat i środowisko, a że to wszytko tak szybko się dzieje muszę zmienić cenę o kilka może kilkanaście tysięcy dokładnie nie wiem bo na jutro jestem umówiony z przedstawicielem.

a moje pytanie to czy uwzględnią mi tą zmianę i doliczą punty bo wtedy mógłbym zrezygnować z planu nawozowego bo to mi mocno nie na rękę.

Proszę o odpowiedź, freetaxi Twoja mile widziana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

jesteś tego pewny? bo w sumie i tak bym miał 15,3 po zmianach ale jakby mi uznali zmianę to byłoby 15,7 a zmianę i tak muszę robić z ceną i innymi inwestycjami wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zmienili do tych 12 punktów czyli czas na wywalanie zobowiązań

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

No właśnie nie zmienili jak chcesz 12 to wycofaj wniosek i składaj jeszcze raz w nowym naborze.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po co mam wycofać ja chce kase a nie robić dalej wniosek jakoś sie zrobi ten 1 ha bialkowych i tyle a mam wiencej jak 15 to nie boje sie oto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

No i wszystko w temacie. Powinni dać decyzje żeby dostać te pare groszy na start. A tu każą czekać łaskawcy jeszcze do 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może nie 2 miesiące a 2 tygodnie bo kiedyś gdzies było w agrobiznesie  ze do końca marca maja sie wyrobić tylko pytanie bo ja tu dalej nie widze zgody dla kierujacych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj