Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#22661 Share jacek507716

jacek507716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 16:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie. Chcę przejąć gospodarstwo od rodziców korzystali oni z modernizacji zobowiązania kończąc się w 2018r. Czy dostanę młodego rolnika jeżeli rodzice korzystali z modernizacji. Co muszę zrobić żeby przejąć gospodarstwo i zobowiązania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:56
  •  

#22662 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 16:36

Wydaje mi się, że z przejęciem zobowiązań nie będzie problemów jeśli będziesz miał tytuł prawny na te działki, które rodzice mieli w modernizacji ale tak jak napisałem wcześniej. Czekam na info w tej sprawie. 

Edytowany przez freetaxi, 20 lipiec 2015 - 16:38.

#22663 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 17:35

Panowie pilna sprawa. Wychodzi na to ze z tych dodatkowych srodków załapie sie na żółtą liste jestsm na 1476x miejscu, ale gospodarstwo miałem przepisane w tamtym roku 28 sierpnia. Czyli niedługo mija rok. Będę miał z tym problem ??? Osoba która pisała mi wniosek mówi ze nie przyznają mi premii ze starego naboru....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#22664 Share iamforsaken

iamforsaken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 17:40

Jestem w podobnej sytuacji co pp1208 dzieli mnie 100 miejsc od żółtego na liście a gospodarstwo prowadzę od końca lipca 2014r. I się zastanawiam czy załapię się, gdzieś czytałem o wydłużeniu prowadzenia do 18 miesięcy, nie wiem co myśleć.

#22665 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 17:44

Ziemie i część bydła mam na siebie od 8 października złozyłem wniosek o dopłaty jak myślicie załapię się na ten nabór co będzie w sierpniu ?

#22666 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 17:44

danield28

a nie chodzi tu przypadkiem o to, że własnością musi być 70% minimalnej powierzchni gospodarstwa? w tym wypadku 70% z 8,55ha?

Przeanalizowałem to jeszcze raz i masz racje. Rozporządzenie mówi:

§ 7. 1. Przy ustalaniu powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie sumuje się powierzchnię użytków rolnych stanowiących
przedmiot:
1) własności;
2) użytkowania wieczystego;
3) dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, na podstawie
umowy dzierżawy zawartej na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia
upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy;
4) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, na podstawie umowy dzierżawy zawartej:
a) w formie aktu notarialnego albo z datą pewną oraz
B) na okres co najmniej 10 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy.

2. Powierzchnia użytków rolnych stanowiących przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub
dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego powinna stanowić
przynajmniej 70% minimalnej powierzchni, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 6 lit. a.

3. Przy ustalaniu powierzchni gospodarstwa, w tym powierzchni minimalnej, bierze się pod uwagę średnią powierzchnię
gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w poszczególnych województwach oraz średnią powierzchnię gruntów
rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Według pkt. 2 powierzchnia użytków rolnych powinna stanowić przynajmniej 70 % minimalnej powierzchni, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 6 lit. a.

Odnosząc się do § 2 ust. 1 pkt 6 lit. a, uzyskujemy:

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie większej niż 300 ha

Ziemie i część bydła mam na siebie od 8 października złozyłem wniosek o dopłaty jak myślicie załapię się na ten nabór co będzie w sierpniu ?

Niestety ale jesteś już osobą kierującą gospodarstwem a do dnia złożenia wniosku nie możesz nią być nawet jak nie minęło jeszcze 12 miesięcy.

Edytowany przez danield28, 20 lipiec 2015 - 17:50.

#22667 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 17:47

Pp1208 załapiecie się bo nie minęło 18 miesięcy od rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa. 

#22668 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 18:00

) przyznanie płatności na podstawie przepisów o płatnościach bezpośrednich do gruntów rolnych i oddzielnej płatności cukrowej lub przepisów o płatnościach do gruntów rolnych i płatności cukrowej, lub przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, z wyłączeniem przypadku gdy wystąpiła o te płatności w związku z urządzaniem gospodarstwa nabytego w wyniku dziedziczenia, lub " w rozporządzeniu nie jest to dokończone   co o tym myślicie ?  nie można ominąć tego  urządzaniem gospodarstwa ?

#22669 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 18:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi

Bóg ci zapłać :)

#22670 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 20 lipiec 2015 - 18:59

Panowie pilna sprawa. Wychodzi na to ze z tych dodatkowych srodków załapie sie na żółtą liste jestsm na 1476x miejscu, ale gospodarstwo miałem przepisane w tamtym roku 28 sierpnia. Czyli niedługo mija rok. Będę miał z tym problem ??? Osoba która pisała mi wniosek mówi ze nie przyznają mi premii ze starego naboru....

Wydaje mi się , że w tym naborze była zmianka z 12 miesięcy na 18. Na 99% było coś takiego . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22671 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:18

Myślę, że chyba nie ma co się od razu spieszyć z przepisywaniem na siebie gruntów, żeby w razie w mieć jeszcze szanse w przyszłym roku jeśli bd nabór. Co o tym sądzicie?

#22672 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:28

Zacznij od hektara. Zawsze to mniejsze koszta. 

#22673 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie o co do konca chodzi z tym urządzaniem gosp? Bo jezeli przepiszą na mnie teście jakas czesc ziemi a ja nie zalapie sie w tym naborze na mr to juz pupa moze być. I czy np na urządzanie gosp wystarczy gdy wezmę na siebie od sąsiada dzierżawę na 10lat a resztę ziemi teście mi przepiszą po decyzji?

#22674 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ale z tego wynika że co najmniej jeden ha trzeba miec na siebie ja myślałem o wydzierżawieniu 1 ha i wtedy bedę jako urządzający dobrze to rozumiem ?

#22675 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:50

Mam pytanie czy do wykształcenia starczy tytuł R3-Prowadzenie produkcji rolniczej czy będę musiał uzupełnić coś żeby dostać ? I jak to jest z tym 1 ha trzeba go mieć przed decyzją o przyznaniu pomocy czy nie ? I czy po złożeniu wniosku jest jakaś kontrola, jak jest to co sprawdzają? Bardzo proszę o odpowiedź

Edytowany przez themrsakmejek, 20 lipiec 2015 - 20:59.

#22676 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:55

koledzy zapytam się was tutaj,w sprawie kontroli bydła do płatności.

miał już ktoś coś takiego.jutro mają przyjechać,jak to wygląda,co sprawdzają.....

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#22677 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 06:59

co do płatności do bydła to niewiem na co zwracają największą uwagę pewnie papierki i kolczyki

W 2013 zakończyłem chów opasów wcześniej co roku w okolicach kwietnia zawsze miałem kontrole

najbardziej uważnie sprawdzali kolczyki czy są 2 oraz numery czy się zgadzają paszporty zgłoszenia kupna sprzedaży  najbardziej czy wszystkie złoszenia były w odpowiednim terminie weterynarze głuwnie czy mają odpowiednio duże stanowiska niebyło to nigdy to jakoś upierdliwe raz mi się doczepiła agencja bo jeden byk miał tylko jeden kolczyk naszczeńście miał dziurę w uchu po zgubionym kolczyku to uwieżyli że zgubił dostałem tylko ostrzeżenie i nakaz wyrobienia duplikatu

#22678 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:03

pytanie o nowy nabór odnośnie przejmowania gospodarstwa w całości..

3 lata temu kupiliśmy  kolejne gospodarstwo (14 ha z budynkami gospodarczymi, domem -wszystko na jednej odrębnej działce ewidencyjnej). Przez cały czas zgłaszaliśmy to do dopłat w jednym wniosku z dotychczas posiadanymi gruntami. Czy ewentualne przekazanie tego dokupionego siedliska z ziemią można uznać za przejecie gospodarstwa w całości?

Edytowany przez kamil18fmr, 21 lipiec 2015 - 07:05.

#22679 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:07

jeśli się nie mylę to ten co ci przepisuje może sobie zostawić do 0,5 ha wtedy dostaniesz te punkty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22680 Share KrzysztofStrauchmann

KrzysztofStrauchmann

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie odnośnie nowego naboru. Czy możliwe będzie łączenie premii z programami z prow 2014-2020? Np modernizacją? Dzwoniłem dziś do agencji ale nic nie wiedzą.