Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share Italian

Italian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 23:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w KRUSIE co trzeba zalatwic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:46
  •  

#2242 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 25 grudzień 2010 - 11:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak się zastanawiam, przykładowo złożyłem wniosek na mr i mi przyznali, udokumentowałem ciągnik i kilka maszyn, czy mogę to zmienić i czy załóżmy można za te pieniądze zakupić ziemię?
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#2243 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 11:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak mi siostra mówiła że po tyle btali a ona wie bo pracuje u notariusza, a przynajmniej w tamtym naborze na RS tyle brali
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share uhz

uhz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja byłem u notariusza i powiedział że jest opłata stała 600 zł

#2245 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 14:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co należy pierwszo przekazać ziemie czy zwierzęta żeby nie utracic dopłat do produkcji bydła czy nadal to obowiazuje bo wiem ze niektórzy na tym wpadli przy przekazywaniu

#2246 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 13:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ojciec przepisał mi 10,77ha (oby starczyło na MR, reszta narazie jest na niego).
Notariuszowi zapłaciłem za to 2600zł. Dodam że była to sama ziemia rolna, żadnych budynków, maszyn. Chyba nie przepłaciłem...

Dodam że w wigilie minęło 2 tygodnie jak złożyłem wniosek o ubezpieczenie się w pełnym zakresie jako rolnik w KRUS. I nadal czekam... czemu to aż tak długo trwa? Jutro jadę do Krusu się dowiedzieć. Miało być kilka dni i miała do mnie zadzwonić kobitka, może zapomniała. Pojadę to się dowiem.

#2247 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @robert812 - jak wyceniłeś - tak zapłaciłeś. Ja wyceniam swoje gospodarstwo na totalne minimum, tak żeby jak najmniejszą prowizje zapłacić za przepis. Co mi po tym, że w akcie notarialnym będę miał wycenę na 0,5 mln lub 1 mln zł, jak notariusz akceptuje 200 tys zł :lol:

#2248 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2010 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A na MR to się dostaje ile? Czy to jest tak że np kupuje maszynę za 100 tys i zwracają 60 czy ile %?

#2249 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 26 grudzień 2010 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na MR dostajesz 75 tyś!I ta kasa jest po to zebys ja przenaczyl na to co napisales w biznes planie!nic ci nie zwracaja ani ty im nie zwracasz chyba ze sie nie wywiazesz z biznesplany!!!
Jesli jestem w bledzie prosze mnie poprawic!

Powiedzcie mi czy jak bedzie kolejny nabor na MR i jesli zloze wniosek o przyznanie premi to moge uzupelnic wyksztalcenie pozniej czy jak to jest?Mam skonczona szkole rolnicza ale nie mam dyplomu czyli nie podchodzilem do egzaminu z tego wzgledu ze mialem poprawke z jednego przedmiotu i mnie nie dopuscili!Mam nadzieje ze mozna to uwzglednic we wniosku?
Prosze o pomoc!!!

#2250 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 26 grudzień 2010 - 18:01

A na MR to się dostaje ile? Czy to jest tak że np kupuje maszynę za 100 tys i zwracają 60 czy ile %?

to nie tak, kupujesz ciągnik za 100tyś a oni ci zwracają 300% i dorzucają zapas paliwa na okres 3 lat, człowieku co ty tu robisz?, i czy umiesz czytać posty? przeczytaj chociaż jakąś część w stecz, to będziesz obeznany po uszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tymi notariuszami to ja widzę to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie skoro jest opłata stała w wysokości 600 zł wyznaczona administracyjnie , to po jakiego grzyba płacicie po 3 tys ....... macie za dużo pieniędzy czy jak ???? :lol: czy to tak trudno iść do drugiego notariusza bardziej uczciwego ....???

#2252 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) notariusza bardziej uczciwego ....??? - przepraszam jakiego?????? :lol:

#2253 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może się żle wyraziłem bo w dzisiejszych czasach nie ma uczciwych ludzi :lol: ale chyba ci którzy przepisują gospodarstwo łącząc MR i RS wiedzą o takiej opłacie .... i jak ten konkretny notariusz udaje głupa kasując po 3-4 tys, to wypadało by pójść do takiego który weżmie odpowiednią kwotę :)

#2254 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 19:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @1piotr1 - słuchaj, bo są tutaj tacy co biorą samego MR i oni inaczej się rozliczają z notariuszem. Ci co biorą zarówno MR jak i RS to oni rzeczywiście mają opłatę stałą wynoszącą 600 zł. Ale czy płacą coś dodatkowo od wartości gospodarstwa to nie wiem!

#2255 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no u mnie tez jest stała opłata za RS przepisanie.......

#2256 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 09:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli chodzi o te 600zł to chodzi o to ze notariusz nie parzy na wielkosc gospodarstwa. Ale dolicza to tego kazdy wpis do księgi wieczystej po 120zł za kazdy wpis x ilość ksiąg. Opłate za rejestracje w gminie i chyba w skarbowym, jeżeli sa jakies zabudowanie to jeszcze coś, za nieużytki też jakaś opłata + 22% vat od wszystkiego. u mnie za 23ha, 7 ksiąg, dom, stodoła i obora oraz 1ar nieuzytku zapłaciłem 2,6tys i to jest normalna kwota, nikt za przepisanie nie zapłaci 600zł.

#2257 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 09:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poosa to u mnie będzie podobny areał i podobna ilośc budynków do przepisania. Też mi sie nie wydaje, żeby notariusz przepisał za 600 zł, ale nie chce konkretnie powiedzieć za ile to zrobi, bo wiadaomo, że duża konkurencja. Ale możecie napisać, ile Was kasowali, żebym wiedział, czy nie za dużo chce.

#2258 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 10:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spieracie się - a podejrzewam, że niewielu poczytało o taksie notarialnej. Widzę, że kilka osób ma rację. Tu jest dla leniwych.Dla bardziejdociekliwych - zmiana.

#2259 Share karolZidane

karolZidane

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 11:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam! dostałem dziś odmowe na młodego rolnika, bo kasy wystarczyło na 100%, napisali ze moge sie odwołać, ale nie wiem czy warto? czy mam nadal czekać aż znajdą inne środki np z innych województw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 11:58

Jeżeli chodzi o te 600zł to chodzi o to ze notariusz nie parzy na wielkosc gospodarstwa. Ale dolicza to tego kazdy wpis do księgi wieczystej po 120zł za kazdy wpis x ilość ksiąg. Opłate za rejestracje w gminie i chyba w skarbowym, jeżeli sa jakies zabudowanie to jeszcze coś, za nieużytki też jakaś opłata + 22% vat od wszystkiego. u mnie za 23ha, 7 ksiąg, dom, stodoła i obora oraz 1ar nieuzytku zapłaciłem 2,6tys i to jest normalna kwota, nikt za przepisanie nie zapłaci 600zł.

Zgadza się !!! jeszcze drożej jest gdy ziemi jest dzielona na trzy osoby albo gdy darowizna będzie na synową lub zięcia <_<