Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#22561 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przejdzie łyżka do ładowacza. Weźmiesz oświadczenie od sprzedawcy że nie ma na osprzęcie tabliczki.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:03
  •  

#22562 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 15 lipiec 2015 - 20:31

kolego będzie wszystko ok.jeśli kupujesz bierzesz fakturę i niech ci napiszą z jakiej firmy ta łyżka jest.ja też biorę cały osprzęt do tura i się pytałem w arimr czy przejdzie powiedzieli że tak.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#22563 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 05:56

Majkel207 wszystko na ostatnią porę. Do wniosku o płatność dołączasz zaświadczenie z krus. Wydaje mi się, że tam powinieneś się udać w pierwszej kolejności i tam próbować. Wytłumacz jak sprawa wygląda. Powinni Ci pójść na rękę. 

no niestety jakoś dziwnie tak wychodzi

byłem w KRUS właśnie i nie z nimi żadnej rozmowy,  dziwne z tym starostwem, że mogą wysłać te akty dopiero po 1 nowego miesiąca, pojadę tam i porozmawiam z jakimś kierownikiem może

co do stażu z UP, będziesz na nim ubezpieczony w ZUS więc raczej opada, w młodym można złożyć wniosek o płatność do 30 września, więc musisz być już wtedy w KRUSie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#22564 Share arti17cf

arti17cf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 07:43

Z tego co się orientuję przy Młodym Rolniku w grę wchodzi jedynie praca na umowę zlecenie za połowę minimalnego wynagrodzenia krajowego. To jest jedyny możliwy sposób aby pozostać w KRUS i podjąć pracę na umowę.

#22565 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 07:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeszcze umowa o dzieło wchodzi w rachubę.

#22566 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 08:59

Odpowie ktoś ? bo temat "palący" 

Od czynszu dzierżawy trzeba zapłacić podatek dochodowy na zasadach ogólnych 19% bądź 8,5 % jeśli rozliczamy się ryczałtem i tu moje pytanie jak właściciel ma zapłacić taki podatek w skarbówce jeśli będę mu płacił czynsz w naturze ? lub jeśli zawre w umowie dzierżawy informacje że to właściciel opłaca podatek rolny i koszty ubezpieczenia budynków żeby pomniejszyć sumę do podatku na zasadach ogólnych to jak na to spojrzy ARiMR w kontekście samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ?

#22567 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 11:47

W przypadku produkcji zwierzęcej wnioskodawca podaje stan średnioroczny lub stany średnie z okresu kolejnych 12 miesięcy.

To zdanie zostało wycięte z legislacji i nie rozumiem tu jednego "stany średnie z okresu kolejnych 12 miesięcy." chodzi o to że podaje średni stan zwierząt jaki będę utrzymywał po złożeniu wniosku?

Proszę o odpowiedź

#22568 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To są stany przed złożeniem wniosku z gosp. które zamierzasz prowadzić. Do wyliczenia wielkości ekonomicznej gosp. Później to zapewne taj jak dotychczas podawało się stany na koniec roku lub średnioroczne w zależności od rodzaju produkcji zwierzęcej.

Zapraszam

#22569 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 12:05

to cóż może w kolejnym naborze się załapię o ile będzie  :)

#22570 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No na jednym naborze chyba się nie skończy :-)

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22571 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 16 lipiec 2015 - 12:13

Mówicie że będzie mało czasu na załatwienie wszystkich dokumentów, a jak do znajomego który składał wniosek na przywracanie kapitału zadzwoniła miła Pani w piątek 26.06 i powiedziała że w końcu pozytywnie rozpatrzyli jego wniosek i do 30.06  musi kupić traktor i do godz 12.00 złożyć wniosek o płatność.

Skoro sawicki podpisał już rozporządzenie to czy wiadomo czy premię z MR będzie można potraktować jako wkład własny w MGR?

#22572 Share KacperWancel

KacperWancel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 13:10

freetaxi wiesz może czy bedzie uaktualnienie listy teraz czy dopiero po ostatnich przesunieciach czyli na koniec sierpnia ? :)

#22573 Share MlodaRolniczka93

MlodaRolniczka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 13:18

Witam

Chciałam się spytać o staż pracy w rolnictwie: skończyłam studia I stopnia nie rolnicze i aby uzyskać punkty za wykształcenie w nowym programie trzeba posiadać 3-letni staż pracy. W gospodarstwie pomagam od dziecka. 

Dzwoniłam do KRUS i nie figuruję tam jako domownik tylko członek rodziny przy rodzicach (mogą wystawić zaświadczenie tylko o podleganiu ubezp. zdrowotnemu) jak to się za zwyczaj ma jak jest się studentem.

W ARIMR w Gdyni twierdzą że to się nie liczy, natomiast w Warszawie w centrali już mówią że prawdopodobnie nie będzie z tym problemu i zaliczą. Czy ktoś się orientował jak jest naprawdę?

#22574 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 16 lipiec 2015 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja pracując będę mógł się ubezpieczyć też w krusie tak mi się wydaje. Nawet ministerstwo sprawiedliwości nie podlega pod zus. Więc raczej nie będzie problemu

#22575 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 13:54

wyleciala mi dzialka z deklarowanej powierzchni mlodego rol z dzierzawami ciezko . w zamian chce dokupic  ziemie za pieniadze mlodego rolnika aby powierzchnia zostala zachowana. jak to teraz zrobic. pozdrawiam jakie zmiany 

#22576 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 14:25

Czy jest jakaś możliwość by przeskoczyć zapis:

"2) do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie prowadziła gospodarstwa jako kierujący;"?

Można jakoś się od tego odwołać?

C328, U-912 i R 103-54

#22577 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 14:32

up - nie da się. 

co do listy, aktualizacja będzie dość szybko, szkopuł w tym że Sawicki na nieformalnym spotkaniu dogadał się że będzie można przerzucić część kasy na Młodego Rolnika. Teraz trzeba oficjalnego pisma z KE. 

#22578 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 15:35

http://www.dzienniku....gov.pl/DU/2015  link do dziennika ustaw pozycja 982 rozporządzenie Ministra odnośnie Młodego rolnika 2014-2020

#22579 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 19:45

Witam
Chciałam się spytać o staż pracy w rolnictwie: skończyłam studia I stopnia nie rolnicze i aby uzyskać punkty za wykształcenie w nowym programie trzeba posiadać 3-letni staż pracy. W gospodarstwie pomagam od dziecka.
Dzwoniłam do KRUS i nie figuruję tam jako domownik tylko członek rodziny przy rodzicach (mogą wystawić zaświadczenie tylko o podleganiu ubezp. zdrowotnemu) jak to się za zwyczaj ma jak jest się studentem.
W ARIMR w Gdyni twierdzą że to się nie liczy, natomiast w Warszawie w centrali już mówią że prawdopodobnie nie będzie z tym problemu i zaliczą. Czy ktoś się orientował jak jest naprawdę?

I w Oddziale Ci dobrze powiedzieli w centrali głupoty opowiadają. Tylko Krus jako domownik zalicza się do stażu.

Ja pracując będę mógł się ubezpieczyć też w krusie tak mi się wydaje. Nawet ministerstwo sprawiedliwości nie podlega pod zus. Więc raczej nie będzie problemu

Będziesz mógł się ubezpieczyć ale na wniosek a nie z mocy ustawy. A wymagane jest ubezpieczenie z mocy ustawy w pełnym zakresie.

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22580 Share oscilek

oscilek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 19:45

Czy za pieniądze z "młodego rolnika" mogę kupić maszynę używaną, czy tylko nową?