Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kelton    5

Jeżeli kupuje sprzęt na MR i płacę gotówką to potrzebna jest tylko faktura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Witam, czy chcąc uzyskać dofinansowanie w ramach młodego rolnika (nabór wniosków rozpoczyna się pod koniec marca) czy mogę w biznesplanie napisać, że chcę zająć się ekologiczną hodowlą kur, czy wystarczy, że będą to jaja z wolnego wybiegu (tzw. 1) ?

Bo chcę kupić bydło mięsne i dodatkowo trzymać kury, ale gdzieś słyszałam, że dofinansowanie dają tylko na ekologiczny chów. Czy to prawda? Czy mogę normalnie hodować kury na wolnym wybiegu bez statusu EKO??

Radze odpuścić sobie ekologie. Na daną ekologiczna chodowle potrzebujesz certyfikat ze to co masz jest EKO. A zwierzęta eko musza byc karmione eko. Jest to do zrobienia tylko sprawa jest na tyle skomplikowana że szczerze odradzam! Na MR2015 podałem małą hodowle drobiu 2tyś ptaków, Problemu nie było bo głównym kierunkiem gospodarstwa jest produkcja roślinna a nie zwierzęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Spotkał się już ktoś z takim problemem??
Otóż złożyłem wniosek na MR itd. ale problem leży tu iż ja jestem zięciem i aby przepisać gosp. rolne jako darowizna będę niby musiał zapłacić podatek w wys 20tys zł. Na żonę by tego nie było no chyba że ktoś przepisuje mniej niż 11ha to wtedy obojętnie na kogo płaci się podatek. Spotkał się już ktoś z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 8 marca były konsultacje społeczne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Mam pytanie do Pana "freetaxi" czy skoro uprawiam ziemniaki, a następnie sortuje je i sprzedaje to należy mi się punkt za przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Dostałem MR w ostatnim starym naborze. Teraz mam możliwość wzięcia kilka ha dzierżawy-czy mogę, muszę to jakoś zgłaszać, ma to jakiś wpływ na biznesplan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Dziękuje freetaxi bo się bałem, że ten punkt jest tylko przyznawany tylko w przypadku gdy za pieniądze z premii inwestuje w coś co wpływa na przygotowanie produktów do sprzedaży.
Odnośnie naboru na MR to wczoraj byłem u siebie w ARiMR i dostałem informacje, że będą w II kwartale 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak masz umowę z datą pewną to warto zrobić sobie zmianę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

freetaxi, to jak jest z tymi wysokobiałkowymi? By punkt otrzymać trzeba siać przez cały okres?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

dzisiaj rozmawiałem z facetem z agencji i mówił że raczej decyzji szybko nie będzie bo nawet oni o czymkolwiek nie wiedzą. Co do mojego problemu to po części się rozwiązał bo wystarczy że teść ziemie przepisze na córkę a po 1-2 m-cach ona dopisze mnie do współwłasności i ja stanę się również właścicielem gosp. i bez płacenia podatku. Jedyne co ostrzegają to nowa ustawa o obrocie ziemią zakazuje dzielenia gosp. rolnego nawet przez dziedziczenie, zakazuje przepisania ziemi na kogoś kto nie ma wykształcenia rolniczego więc ci co we wnioskach pisali że uzupełnią wykształcenie po tej dacie nie będą mogli mieć przepisanego gosp. na siebie. więc radzę przyjrzeć się wszystkiemu bo potem takie krzaczki wychodzą  jak u mnie i wszystko przesuwają w czasie a czasami może się zdarzyć że w ogóle nie będzie można przepisać gosp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

freetaxi, to jak jest z tymi wysokobiałkowymi? By punkt otrzymać trzeba siać przez cały okres?

 

Przez cały okres 5 lat musisz siać minimum 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do 8 marca były konsultacje społeczne. 

i akurat 9 projekt a 10 powino być czytanie a 11 głosowanie i 12 wchodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a media milczą albo nie wiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

mr nabór 2015

jestem ubezpieczony w KRUS jako domownik, złożyłem wniosek MR we wrześniu. Tak się złożyło, że mam przyzwoitą ofertę pracy co wiązałoby się z przejściem na ZUS

Po jakim czasie po ukazaniu ewentualnej listy rankingowej muszę się ubezpieczyć z powrotem w krus?

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 9 miesięcy od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy musisz złożyć wniosek o płatność. Tym samym musisz być ubezpieczony jako rolnik. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czytaliście wnioski z konsultacji społecznych do projektu? Nie uwzględnili naszych komentarzy bo ponad 90% wniosków ma ponad 15pkt. To państwo schodzi na psy. Ciekawy kiedy wyjdzie nowelizacja? Chciałbym wydać pieniądze a przynajmniej zamówić sprzęt przed zmiana cenników bo i tak mi brakuje z pierwszej raty. A czy ktoś mi powie czy jeśli wcześniej miałem wpisany ciągnik z użyczenia a teraz zakupiłem to musze robić zmiany do biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba czekać aż będzie decyzja w sprawie kierujących i wejdzie w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj