Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Suzuki21l nie wiem czemu tak, ale dziwne to, ponieważ notariusze pracują według stawki ustawowej, jest to w internecie ale boję się, że jak podam linka to dostane bana (nadgorliwi moderatorzy...). Notariusz za usługę wszystko bierze według tzw taksy notarialnej. Czyli jeśli to gospodarstwo było warte 2.000.000 zł powinien zapłacić 6770 zł.
Cytat:
"6770 zł + 0,25 % od nadwyżki powyżej 2 000 000 zł, nie więcej jednak niż 10 000 zł, a w przypadku czynności dokonywanych pomiędzy osobami zaliczonymi do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów ustawy z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7500 zł"

Możliwe że do tej sumy 7500 zł doszły jeszcze opłaty za wpisy do ksiąg wieczystych (gdzie za jeden wpis biorą (150-180) + jeszcze trzeba dać zarobić państwu po nowym roku 23%, czyli podatek ... B)

Może ten drugi notariusz podał cenę bez vat'u ... to tak jak ciągnik u jednego dilera kosztuje 108 tys a u innego ten sam 133 tys tylko, jeden podaje cenę netto drugi brutto - chwyt marketingowy ;)
Czasami tam gdzie jest cena brutto zapłacimy mniej niż u tego cwaniaka co podaje cenę netto :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:33
  •  

#2222 Share czacza696

czacza696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie co mam robić nie załapała się moja matka, ale moze przejść na krus-owską wczesniejszą i nie wiem czy czekać czy zaałatwiać w krus???

#2223 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zawsze miec marna rente KRUSowska niz nie miec nic, takie moje zdanie.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mój starszy w 2 setce. Dziwne, że sąsiad ma niewiele mniej ziemi, też na młodego rolnika przekazuje, a o 200 miejsc dalej jest.
Forza JUVE!!!

#2225 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 12:00

Panowie co mam robić nie załapała się moja matka, ale moze przejść na krus-owską wczesniejszą i nie wiem czy czekać czy zaałatwiać w krus???

Ja bym Ci radził jeszcze poczekać bo jest informacja że na razie nie będą wysyłać odmownych decyzji bo może znajdą jakieś pieniądze i dadzą RS wszystkim co złożyli.

@Boniek ja widzę że tam decydowały nie duże ilości, nawet 20arów robiło różnicę około 15 miejsc.
Jest może ktoś z mazowieckiego co jest na pograniczu załapania czyli około 1050 ?

#2226 Share Italian

Italian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 13:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dostałem jakiś tydzień temu decyzje pozytywna na MR. powiedzcie mi co teraz mam robić żeby jakoś dalej to pchnąć tzn notariusz? i kiedy iść do KRUSU czy jak już będę miał akty czy przed tym (bo tam chodzi o nr gospodarstwa chyba)? i co z maszynami które wpisałem kiedy te faktury? bo po nowym roku VAT o 1% większy co uczyni ponad 1000zł a to drogą nie chodzi... proszę odpowiedź żebym czegoś nie przegapił- pozdrawiam...wiem ze może odpowiedzi na moje pytania są oczywiste ale teraz mam obronę pracy inż i muszę się na tamtym skupić ale nie chce też w sprawach MR czegoś przegapić

#2227 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 15:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Dziś dostałem pismo że termin załatwienie sprawy na MR będzie przesunięta do 31.01.2011 aby zagwarantować dostępność środków finansowych. Mój ojciec dostał RS :lol: W tej sytuacji pozostaje mi tylko czkać ;/ I na modernizację już się nie załapie, czy są jakieś małe szanse?

#2228 Share lukasz654

lukasz654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 15:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli kupię prasę na młodego rolnika to po ilu latach będę mógł ją sprzedać?

#2229 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 grudzień 2010 - 15:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzis mama zdwoniła do ARiMR, pani zajmujaca sie RS juz wypisuje decyzje, w poniedziałek je wyśłe
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#2230 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to po niedzilei czas załatwiac wszystkie papiery . WRESZCIE cos ruszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share Italian

Italian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) własnie może ktoś napisze co trzeba załatwiać po otrzymaniu decyzji?

#2232 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W decyzji którą otrzymasz jest wszystko dokładnie wyjaśnione, co masz załatwić (ogólnie wszystko tak szybko nie załatwisz) bo do samego notariusza musisz min. 3 dokumenty - wypisy z ksiąg wieczystych (Sąd Rejonowy), z gminy zaświadczenie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i starostwo powiatowe - wypis z rejestru gruntów. Powiem tak, po otrzymaniu decyzji czeka was sporo załatwiania i trochę kasy trzeba mieć min 3 tys. Każdy papierek będzie kosztował a to 12 zł a to 30 zł (każdy pomnożyć przez ilość ksiąg wieczystych, działek ... sumka się uzbiera) Notariusz też nie małą dole sobie zażyczy ;) Powodzenia

#2233 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli przepisuje się gospodarstwo za rentę struktóralną to notariusz bierze 670 zł taka jest stała stawka.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#2234 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 grudzień 2010 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chłopaki powiedzcie mi co mam robić gdy dostałem decyzje pozytywną na MR ;)
a ojciec na RS się nie załapał :)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#2235 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 21:14

chłopaki powiedzcie mi co mam robić gdy dostałem decyzje pozytywną na MR ;)
a ojciec na RS się nie załapał :)

jak ojciec nie dostał to przepisuje ci tyle ziemi ile trzeba na Młodego bo z czego innego będzie żył jak nie dostał renty wysyłasz papierki do agencji i czekasz.

w moim przypadku ja dostałem pozytyw i ojciec jest lekko na ponad 200miejscu więc ogarnia mi wszystko sobie może zostawić nie wiem nie chcę skłamać 0,5h
▬▬►

#2236 Share czarny09

czarny09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nasil, jesteś pewien że jest stała stawka? bo nam notariusz zaśpiewał ok 4 tys mimo że ojciec przepisuje za rentę, resztę papierów mam już załatwione

#2237 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) księgi i rejestry mam juz ale nie wszystkie. heh... spokojnie po swiętach sie załatwiać bedzie

#2238 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 grudzień 2010 - 22:45

jak ojciec nie dostał to przepisuje ci tyle ziemi ile trzeba na Młodego bo z czego innego będzie żył jak nie dostał renty wysyłasz papierki do agencji i czekasz.

w moim przypadku ja dostałem pozytyw i ojciec jest lekko na ponad 200miejscu więc ogarnia mi wszystko sobie może zostawić nie wiem nie chcę skłamać 0,5h

no tak.. ale biznesplan jest juz na całą powierzchnie a po 2 to mamy 10,3282 własnosci i reszta tj okolo 3 ha dzierżawy a minimium jest srednia krajowa ktora wynosi 10.15 wiec ledwo co sie łapie. O ile sie orientuje to juz naboru na RS nigdy nie wiecej nie bedzie prawda???
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#2239 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nasil90 skąd ta cena za notariusza skoro większość tutaj pisze ceny w przedziale 2-4 tys ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 23:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) RS nie bedzie juz w PROW 2007-2013. wiec nastepna moze w 2014 bedzie z nowego programu..... to juz konczyc bedzie sie tym pierwszym co dotsali najwiecej