Polecane posty

Michal673    6

To znaczy że ty musisz trochę materiału kwalifikowanego stosować, a co robi obecny właściciel to nikogo nie interesuje. Pilnujesz tego co sam robisz a nie co ktoś robi.

 

Dzięki wielkie kolego za informację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

mam pytanie jezeli w biznesplane mialem wpisane budowa obory za wlasne srodki  to musze to wykonac?? kasa wydana i faktury zlozone juz i czy jeszcze moge biznesplan zmienic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli zrealizowałeś założenia biznesplanu odnośnie zakupów i je rozliczyłeś to sprawa z głowy. Chcesz jeszcze raz wydawać 70 k?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

zalozenia zrealizowane kasa wydana ale bylo wpisane ze budowa obory za wlasne srodki rozumiesz nie za premie mr i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale w MR nikogo nie obchodzi co będziesz robił za swoje środki.  Grunt abyś wydał 70 % premii zgodnie z tym co założyłeś sobie w biznesplanie. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

jak tam młodzi rolnicy czuje cie sie bez premi :)) za chwile pól roku od złożenia a tu cisza jak makiem zasiał w tv ani w neci nic o tym nie mówią to są ku....a jakies jaja
Dla mnie to jest nie do pojecia jak by złożyło 30 tys to by ich z 10 lat i zeszło rozpatrywanie trąbili o nowym naborze w marcu na MR. i MGR i co juz zdechło 30 dni wczesniej muszą ogłosic o naborze nie wspomnę  o dopłatch bezposrednich tez sie zacieły
ps powinni zmienic nazwe prowu z 2014 2020 na prow 2017 2020 było by troche jasniej hehe.
z mojej wiedzy kasa na kontach nie wczesniej niz lipiec pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie da się ukryć, że rozporządzenie dotyczące młodych rolników oraz ubiegłoroczny nabór pisany był na szybko, na kolanie. W piątek zadzwoniłem sobie do Ministerstwa. Potwierdzono, że jest  robocza zgoda odnośnie kierujących. Pewnie do czasu kiedy przyjdzie pismo z KE w tej sprawie to nawet nie zobaczymy projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie. Pozostaje czekać. A kasa na koncie? Od odebrania decyzji to od beneficjenta w dużej mierze zależy kiedy złoży wniosek o płatność i dostanie przelew I raty premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tego nikt mi nie powiedział. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to do jasnej c%^y ta KE chyba też ma jakieś terminy do kiedy ma dać decyzje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Ktoś sie orientuje czy jak posiadam gospodarstwo 6 miesięcy ale mam same dzierżawy 10 letnie to mogę się starać o 'młodego rolnika', czy muszą to być grunty własnościowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

musisz mieć też własność dokładnie jest to określone w rozporządzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przypomnij sobie kto zarządza KE. McDonald's

a fakt zapomniałem jak by mi ktoś dal do niego numer to bym sam tam zadzwonił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

musisz mieć też własność dokładnie jest to określone w rozporządzeniu

 

Czyli już na starcie musze mieć minimum 70% własności?  nie da się tego w trakcie jakoś uzupełnić?  kto te przepisy wymyśla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny do minimum 1 ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Tytuł prawny, czyli dzierżawa z datą pewną się liczy? i ile  później mam czasu na uzupełnienie tych 70 % własności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ale w MR nikogo nie obchodzi co będziesz robił za swoje środki.  Grunt abyś wydał 70 % premii zgodnie z tym co założyłeś sobie w biznesplanie. 

Czyli kupując ziemie mogę wszystko kupić na kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ma ktoś jakieś info o tym kiedy można się spodziewać listy, bo to już koniec lutego i nadal cisza. Czy może jest już rozporządzenie przedłużające termin rozpatrywania wniosków do 240 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jeżeli składałem wniosek w 2014 roku, i jako rok bazowy mam 2014, a młodego rolnika dostałem w 2015, to bazowym roku jest 2015 czy 2014? zobowiązanie esu liczy się od 2015 do 2020?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

,,Przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie'' jak mam to rozumiec? dodam ze to było za 2 pkt

 

I drugie pytanie czy jeżeli przejme gospodarrstwo całe mojego wuja ale w dzierżawe to liczy sie za to jakis punkt czy musi byc przepisane gospodarstwo.wowczas wtedy bedzie liczyc sie punkt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

a ja mam pytanie dostalem premie w listopadzie 2014r i mialem w biznesplanie 21h a zlozylem wnisek o doplaty i tam bylo 40h bo wiadomo swoje i dzierzawy to czy musze to zglaszac czy nie w sumie w kwietniu minie rok od skladania doplat
dodam ze wniosek o doplaty robil ten sam gosc co mlodego rolnika i nic mi nie mowil ze musi sie zgadzac areal tylko zeby wszystko skladac co mam bo wiecej doplat bedzie bo mlodzi maja plus 60euro do hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj