Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#22141 Share jaro0101

jaro0101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:10

Dzięki, na swojej stronie agencja nie raczyła żadnej wzmianki na ten temat umieścić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:35
  •  

#22142 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:56

Mam pytanie. Miesiąc temu złozyłem w ARiMR w Toruniu prośbe o zwiekszenie mocy ciagnika  mija już miesiąc i zero odpowiedzi. Przyśla jakies powiadomienie ze sie zgadzaja? Mam zadzwonic czy czasem nie zgubili tego? W ciągu tego czasu tylko dzwonili do mnie ze wniosek o płatność jest kompletny i że w ciagu miesiąca przeleją pieniadze.

możesz pod warunkiem że ciągnik nie będzie starszy niź 5 lat i twoje gospodarstwo spełnia warunki do przyznania takiego ciągnika.

Przyślą odpowiedź
MR to nie PROW, że masz spełniać warunki mocowe - tak mi powiedział człowiek który zajmował się zmianą u mnie

#22143 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to ile trzeba mieć punktów,żeby się załapać???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#22144 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 07:41

mariusz80 - jeżeli masz 13,84 lub więcej to dostaniesz jeśli masz mniej jak 13,84 to nie dostaniesz :)

swoją drogą mogli by w końcu udostepnić tę nową listę bo wiele osób już nie może się doczekac (w tym ja :P ) a nie tak przeciągaja i zwlekają z tym :/

Edytowany przez podjadacz, 30 czerwiec 2015 - 08:39.

bla bla bla :)

#22145 Share MateuszNoco

MateuszNoco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 07:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Im sie nigdy nie spieszy ale rolnik ma ograniczony czas na zalatwienie formalnosci...

#22146 Share MarcinParzych

MarcinParzych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 08:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a moze ktos mi pomoze, bo w biznesplanie mialem mr na maszyny a bede robil zmiane na Ciagnik, jaka moc moze mi przydzielic agencja?

#22147 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 08:55

Poczytaj sobie https://www.arimr.go..._rolniczych.pdf

#22148 Share maliniak985

maliniak985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 09:20

Witam wszystkich.  Skorzystałem z premii młody rolnik. Zadeklarowałem się że za te pieniądze zakupie ok 3 ha ziemi. Mam teraz możliwość zakupu działki 1,7 ha i myślę wpisać koszt 70 tys. Tak żeby było że wydałem 70 % na rozwój gospodarstwa. MAm pytanie przejdzie tą, czy muszę najpierw zmienić w biznesplanie ilość ha? Zmianę mogę zrobić już po zakupię? Płacić przelewem na kontro czy może być potwierdzenie notariusza?  Wpisywać 70 tys czy lepiej więcej np 71 tys żeby nie było jakichś problemów? Wiem że średnie ceny gruntów według GUS w moim przypadku to 34 tys/ha. Agencja bierze to pod uwagę czy nie przeszkadza  im jeżeli cena będzie wyższa np 45 tys za ha. Zależy mi na tym żeby zostało więcej kasy na własny wkład na PROW. 

#22149 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 09:54

Przy produkcji zwierzęcej będzie się liczył stan średni z 12 miesięcy przed rozpoczęciem naboru.

A jeśli na nastanie przez ostatnio rok nie miałem świń a teraz bym kupił przed ogłoszeniem oficjalnego naboru i wymagań to teoretycznie liczyłby się stan z tego miesiąca?  czy na takiej podstawie że np. w 0 sierpniu 0 wrześniu 0 październiku 0 listopadzie 0 ... lipcu 12 to by było 0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+12=12/12=0 szt? dobrze rozumuje?

#22150 Share mlodyR

mlodyR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 09:57

A jeśli na nastanie przez ostatnio rok nie miałem świń a teraz bym kupił przed ogłoszeniem oficjalnego naboru i wymagań to teoretycznie liczyłby się stan z tego miesiąca?  czy na takiej podstawie że np. w 0 sierpniu 0 wrześniu 0 październiku 0 listopadzie 0 ... lipcu 12 to by było 0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+0+12=12/12=0 szt? dobrze rozumuje?

12:12 = 1 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22151 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:06

tak mój błąd  :)

a jeśli swojej ziemi ma 8 ha a dzierżawy 12 ha tylko że ta dzierżawa jest "ustna" ale wniosek o dopłaty składa ojciec to wielkość ekonomiczną wylicza się na podstawie wniosków o dopłaty czy na podstawie tego czy ziemia jest wydzierżawiona na papierze?

#22152 Share mlodyR

mlodyR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:08

Mam pytanie dot. Tabeli nr 2  Planu Rozwoju Gospodarstwa , czy w przypadku gdy mam 1 ha łąki w tym 0,20 ha łąki podmokłej której nie koszę i nie zgłaszana była do dopłat -  to wpisuję w kolumnę 10 (Powierzchnia użytków rolnych)  1 ha ( jak jest na wypisie)  czy 0,80 ha czyli zgodnie z tym co użytkuje ?

Podobne pytanie dotyczy zakrzaczeń na działce : w  wypisie z ewidencji gruntów mam 1,5 ha użytków rolnych  /ornych / a w rzeczywistości 1,35 ha to grunt orny a 0,15 ha to zakrzaczenia i zadrzewienia nie ujęte w ewidencji gruntów (których nie zamierzam usuwać ).

W Tabeli 2 wpisujemy  w kol 10  1,5 ha czy tylko 1,35 ha a 0,15 ha w kolumnę powierzchnia pozostała ?

#22153 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:34

Gelorolnik żywotność ekonomiczną wyliczać tylko z tych gruntów, które podawałeś w biznesplanie.

#22154 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:46

tak ale tak było chyba w ostatnim naborze a w tym wielkość ekonomiczna to 13 tyś będzie wyliczane na podstawie tego co posiadam przed wdrożeniem biznes planu dobrze zrozumiałem?

#22155 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:47

Dokładnie tak.

#22156 Share mlodyR

mlodyR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:53

Mam pytanie dot. Tabeli nr 2  Planu Rozwoju Gospodarstwa , czy w przypadku gdy mam 1 ha łąki w tym 0,20 ha łąki podmokłej której nie koszę i nie zgłaszana była do dopłat -  to wpisuję w kolumnę 10 (Powierzchnia użytków rolnych)  1 ha ( jak jest na wypisie)  czy 0,80 ha czyli zgodnie z tym co użytkuje ?

Podobne pytanie dotyczy zakrzaczeń na działce : w  wypisie z ewidencji gruntów mam 1,5 ha użytków rolnych  /ornych / a w rzeczywistości 1,35 ha to grunt orny a 0,15 ha to zakrzaczenia i zadrzewienia nie ujęte w ewidencji gruntów (których nie zamierzam usuwać ).

W Tabeli 2 wpisujemy  w kol 10  1,5 ha czy tylko 1,35 ha a 0,15 ha w kolumnę powierzchnia pozostała ?

Dzwoniłem przed chwilą do Krakowa i  uzyskałem informację że jednak wpisuje się powierzchnię rzeczywiście uprawianą a nie zgodnie z ewidencją gruntów . /czyli treść na druku Planu Rozwoju Gospodarstwa wprowadza w błąd :unsure: /.

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na publikację nowej listy i  wysyłać  zmianę do wniosku .

#22157 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:56

Raczej zawsze podawałem w takich przypadkach powierzchnię faktycznie użytkowaną, żeby potem nie było problemów w trakcie kontroli.

#22158 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:57

Teoretycznie teraz się załapię na żółtą można już przepisywać ziemię na siebie czy dalej czekać na pismo o przyznaniu mi premi 

#22159 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:59

Już można ale z drugiej strony po co być kąpanym w gorącej wodzie. Lista ukaże się niebawem. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22160 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 11:00

czyli będę mógł dopisać to co mam zasiane na tych dzierżawionych działkach (składamy na nie wnioski o dopłaty obszarowe) aby uzyskać te 13 tyś nie uwzględniając potem wszystkich w biznesplanie? potem zwiększałbym wielkość ekonomiczną zwierzętami.