Polecane posty

sumek666    5084

Jesteś pewien z tym rozsiewaczem? Mam w 2 kawałkach ale ogólnie to ten jeden co masz 10 ha to jest na nim 5 różnych upraw a ten co ma 5 ha to 2 uprawy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale odleglośc 10 km od siedliska a miedzy polami to nawet 20 km no tak mam nawet w biznes plan wpisane go bo inaczej sie nieda zrobic bo w uni ten komputer jest dopiero w mxl a tu najmniej jest 1200 i sie koło zamyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i tu sie moze zacząć sprzeczka ale lepiej bez niej jak mówiłem niema w mniejszym rozsiewaczu tego mozliwosc zamontowania komputera z dawką taka sama  bez wzglendu na szybkość jazdy bo to ma tylko mxl w uni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co do niego masz za co są punkty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ciekawe co by zrobili jak byś wzią ten drugi punkt jak by sie dowiedzieli ze się nieda tego zrobić w takim małym chyba ze inej firmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Kręcic i bujac to możesz ;)

opryskiwacz 600l najwyzej dostaniesz, pług 3 skibowy i ciągnik 80km

 

 

Taką odpowiedź to sobie w d....e wsadź, pytam się jak człowiek czy do Młodego Rolnika STARY NABÓR obowiązują kryteria doboru maszyn jak do Modernizacji bo kiedyś czytałem tutaj że nie, ale chce się upewnić.

 

Zgodę za zakup opryskiwacza 1500l dostałem.

Kobitka sama powiedziała żebym zmienił na pług 3+ czyli z możliwością rozbudowy, kupie 3+1 i powiem ze 4 korpus sam sobie dokupiłem.

 

Co do rozsiewacza to też uzupełniałem specyfikację bo nie podałem pojemności. Wpisałem 900-1500l i nikt nie miał zastrzeżeń.

 

Sumek666

15h mam podane do BP na MR

 

Zamiast doradzić, to każdy drąży nie potrzebnie temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W Amazone do każdego modelu oprócz tego podstawowego co ma mechaniczne nastawy można dobrać komputer z równoległym prowadzeniem. Właśnie Unia mnie interesuje. Do dilera amazone mam bliżej ale wiadomo $ czyni cuda ;)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

wlasnie niema dopiero w marcu , a tak pozatym dostaliscie już wszystkie dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

jestem ciekawy kiedy to wszystko ruszy.. ze skladaniem wnioskow ro bylo trzeba biegac i sie spieszyc a teraz to mają czas na wszystko .. nie wiem po co sie szykuja na kolejne nabory nie ruszajac nawet aktualnego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

anna1313 a dlaczego tak długo i skat wiesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

jestem ciekawy kiedy to wszystko ruszy.. ze skladaniem wnioskow ro bylo trzeba biegac i sie spieszyc a teraz to mają czas na wszystko .. nie wiem po co sie szykuja na kolejne nabory nie ruszajac nawet aktualnego ..

żeby brzydko nie mówić, ich terminy nie obchodzą, syn musiał biegać żeby tylko zdąrzyć, a oni teraz mają to za przeproszeniem gdzieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

Byłam w BP i uprzejmy Pan mi powiedział że wczoraj policzyli punkty, a decyzję muszę dostać w ciągu 180 dni od skończenia nabory czyli około 16 marca najpóźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na temat listy coś powiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

nie nic nie mówił bo nie pytałam jak powiedział że mam 18 punktów to o nic więcej nie pytałam, powiedział tylko ze punkty liczyli dopiero teraz ponieważ dostali powiadomienie na koniec stycznia że nie mają liczyć a w tym tygodniu że już mogą przeliczać i tyle wydaje mi się że lista będzie jeszcze w tym miesiącu jeśli faktycznie muszą wydać decyzje do 16 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to co BP to ina bajka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

to jakaś masakra po prostu, pamiętam jak dziś, doradca sporządzając wniosek mówił że do grudnia powinno być wiadomo, szkoda że nie o ubiegły grudzień chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz wladza pisowska to i może sie ruszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj