Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31552 odpowiedzi na ten temat

#22041 Share michatek

michatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, filmy sensacyjne

Napisany 25 czerwiec 2015 - 21:07

Jak skladalen wniosek o mr bylem kawalerem i w miedzy czasie się ożeniłem. Teraz najprawdopodobniej otrzymam premię. Czy będę musiał uzupełniać jakieś dokumenty?

to tak jak ja też w momencie składania byłem kawalerem , dziś z krusu otrzymałem papier więc mam już komplet i jutro jadę złożę wniosek o płatność i zobaczymy ile będę czekał na pieniądze pewnie do września jak poprawka nie wyskoczy....

w sprawie żony to dzwoniłem i się pytałem co z żoną to powiedzieli że trzeba we wniosku zaznaczyć i zmianę zrobić i jeszcze ze skarbówki taki papier co brałeś przy składania na mr, / kopie aktu ślubu/kopie dowodu żony/ i z krus żony zaświadczenie - bo moja akurat w krusie jest teraz jako żona rolnika

prościej było się nie żenić :D <lol>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:09
  •  

#22042 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 21:21

Ciastek12 jest taka możliwość ale proponuję napisać pismo z prośbą o wyjaśnienie do Ministerstwa czy ARiMR. W razie kontroli zawsze masz papier :)

#22043 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 21:28

Jak wygląda kwestia zakupu ziemi za pieniądze z młodego rolnika od brata, wujka, ciotki, babki ?? Można od tak bliskiej rodziny ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#22044 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 21:29

Zrobilem zmiane biznezplanu i czekam na odpowiedz. Ewentualnie napisze jeszcze pismo zeby wyjasnili tak jak mowisz.

#22045 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 22:48

Jak wygląda kwestia zakupu ziemi za pieniądze z młodego rolnika od brata, wujka, ciotki, babki ?? Można od tak bliskiej rodziny ?

Nie można w przypadku kredytu, więc tu zakładam jest tak samo. 

#22046 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 23:19

@up widze kolego że uaktywniłeś się ostatnio na forum, czyżbyś kasę z przesunięć dostał ?

Nie, nie. Żona decyzję już w lutym dostała, ale do końca kwietnia nie mogła iść na KRUS. Więc u mnie bez spiny. A jak tam u ciebie, załapałeś się już?

EDIT: k0b źle zakładasz. Nie można tylko w lini prostej oraz małżonka lini prostej, czyli od ojca i dzieci twoich i małżonka/ki.

No piękna sprawa do uzyskania darmowego patyka na jakieś w miarę możliwe Q7.

Przepraszam, decyzja zostanie wydana 3 lipca.

Pismo dostaliśmy dziś z datą 23.06

Płakać się chce- 23.06 minęło u nas 18 miesięcy od podpisania aktu notarialnego.

Ale o co pretensje i do kogo? Na samym początku było wiadomo, max 18 m-cy od przejęcia gospodarstwa. Więc już w dniu składania wniosku podjęliście ryzyko się uda albo nie. Po co przepisywaliście gosp. na męża z chwilą śmierci teścia? Można było przeprowadzić sprawę sądową aby wszystko teściowej się ostało. Teraz mąż tylko by wydzierżawił od mamy na 10 lat.

Wiadomo przy takim stanie przepisów nie można nic zaplanować, mogli by zrobić że do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy MR nie mogło minąć 18 m-cy wtedy ci co czas minął nawet głowy by sobie nie zawracali, a tak to mieli nadzieję. To jest życie, każdy ma problemy jak nie z ARiMR to US itd. -_- każdy ci to powie.

Edytowany przez damianzbr, 25 czerwiec 2015 - 23:41.

#22047 Share MlodaGniewna

MlodaGniewna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 06:59

Jasne,niestety teść ośmielił się umrzeć tydzień za wcześnie :( od jego śmierci minęło wtedy już pół roku, więc urzędowe terminy goniły w sprawie spadkowej, i nie mieliśmy wyjścia, nikt nie myślał wtedy o żadnej kombinacji a o młodym rolniku tym bardziej. Poza tym po śmierci teścia teściowa została bez środków do życia i chodziło o rentę.

Fajnie sobie pogadać,że można było przewidzieć, ale dla kogoś dla kogo to mógłby byś ogromny kop w dobrą stronę- a nie tak,że kupi sobie dodatkowy sprzęt- to jest po prostu koszmar. Gospodarkę przejęliśmy w kiepskim stanie i za punkt honoru postawiliśmy sobie,że to wyciągniemy. Tępi nie jesteśmy, nasz doradca mówił, że 18 m-cy do momentu złożenia wniosku- do głowy nam nie przyszło to sprawdzić- i tu jest nasz błąd. Ale to tak bardzo boli :( Z 12ha na Mazurach cięzko jest wyżyć przy produkcji zboża, dokupić by się chciało ale u nas głód ziemi- każdy swój kawałek trzyma a jak już sprzedaje to za takie pieniądze,że tylko siąść i płakać. I ja się pytam- gdzie tu pomoc dla młodych rolników?

#22048 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 07:03

@damianzbr dobrze, że sprostowałeś. Z tego co pamiętam, dawno temu takiego zapisu nie było. Fajna sprawa kupiłbym załóżmy od ojca na niski procent za ustaloną cenę część lub całe gospodarstwo i wpakował w to, na co nie dostanę tak korzystnego kredytu.

@MlodaGniewna próbuj dalej, jak ziemia za droga może różnicowanie, jakaś firma. Może coś jeszcze z tym zrobią, nie Ty jedna masz taką sytuację, jakby ktoś nacisnął na tych zielonych ludzików to mogliby w cudzie przedwyborczym to zrobić. Sondaże im dobrze nie wróżą także wszystkiego będą się chwytać :)

#22049 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 08:48

witam a od brata cioteczne mogę kupić za pieniądze z MR?

a jak bym był na vat to MR rozliczam netto czy brutto ?

#22050 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 09:05

3 posty wyżej napisałem jak byk od kogo nie można kupić ziemi...

Człowieku jak ty nie wiesz co to znaczy pokrewieństwo w lini prostej, wstępny/zastępny to nie wyobrażam sobie aby obdarować cię jako MR 100tys złotych, bo ty chyba pojęcia o niczym nie masz więc kasę tylko zmarnotrawisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22051 Share MlodaGniewna

MlodaGniewna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 09:41

"@MlodaGniewna próbuj dalej, jak ziemia za droga może różnicowanie, jakaś firma. Może coś jeszcze z tym zrobią, nie Ty jedna masz taką sytuację, jakby ktoś nacisnął na tych zielonych ludzików to mogliby w cudzie przedwyborczym to zrobić. Sondaże im dobrze nie wróżą także wszystkiego będą się chwytać :)"

dzięki za miłe słowo :)

no właśnie szkoda,że nikt na nich nie naciska- ale ludzie podziękują im za to przy urnach, za te pokazówki przed wyborami, a nas złość bierze,bo mijamy się z tym terminem o kilka dni dosłownie.

Co do produkcji, mąż z produkcji rolnej nie zrezygnuje bo za bardzo to kocha i powolutku zaczyna coś się kręcić,myślimy o pszczołach, ja pozostaję na etacie -bo ktoś musi, inaczej byłoby bardzo ciężko. Jeśli to wszystko tak ma wyglądać to skończymy wszyscy z jedzeniem z supermarketów niemieckich i amerykańskim gmo,bo przeciętnemu rolnikowi nie opłaci się nic produkować :(

I jeszcze jedno do młodego rolnika- dopłat do ziemi u nas za zakup ziemi dla młodego nie ma, bo w banku twierdzą że nie dostali środków, dopłata do młodego do h ziemi-skrócona o rok bo gospodarstwo przepisane w grudniu a leci rocznikami, do tego teraz ta premia, można się wkurzyć co? :)

Edytowany przez MlodaGniewna, 26 czerwiec 2015 - 09:41.

#22052 Share zetor521189

zetor521189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 10:45

i ch*j 100 tys strzelił. 24.06. odzial w poznaniu odrzucal wnioski dla ktorych 18 mieisiecy mineło. Moj przypadek : wlasciciel ziemi od 03.2013, w trakcie studiow zaraz po szkole sredniej. dyskwalifikuje mnie fakt że w 2013 r. skladalem WNIOSEK o PLATNOSCI BEZPOSREDNIE. k**wa ;/

babeczka z or arimr powiedziala ze zawsze moge sie odwolac ale w zasadach przyznawania premii jest:

dzień dokonania najwcześniejszej z następujących czynności:
---wystąpienie o przyznanie płatności na podstawie przepisów o płatnościach bezpośrednich do gruntów rolnych i oddzielnej płatności cukrowej lub przepisów o płatnościach do gruntów rolnych i płatności cukrowej, lub

Edytowany przez zetor521189, 26 czerwiec 2015 - 10:46.

#22053 Share Marek7777

Marek7777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 10:53

Dzięki za pomoc

#22054 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 11:14

damianzbr jak ty jesteś taki mądry to po co się udzielasz ? pilnuj swego nosa . to jest forum i  można pytać i nie oceniaj ludzi jak nie znasz  kogoś bo sam wychodzisz na dzieciaka .

Edytowany przez renaultursus, 26 czerwiec 2015 - 11:17.

#22055 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 11:17

A może ktoś podpowie czy majac juz kase na koncie moge jeszcze zrobic zmiane maszyn w biznesplanie? Tzn prasa wyjdzie drożej i chcieliśmy wykreślić jedną maszynę aby sie zmieścić w tych 70 tys. Moglibyśmy nie zmieniać i przekroczyć 70 tys, tylko za ta reszta 30tys idzie na ciągnik uzywany, takze chcielibysmy sie zmiescic w 70tys. Da sie tak czy juz raczej bedzie problem ze zmianami? Jesli np bylo podane ze chcemy kupic prase za 55tys a teraz chcemy zmienic na 60-65tys.

#22056 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 11:22

coś podobnego ja mam i mi powiedzieli  ze można zmienić bez problemu . a jaka prasę bierzesz bo ja chyba ursusa ?

#22057 Share MlodaGniewna

MlodaGniewna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 11:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zetor521189 

ja na Twoim miejscu bym się odwoływała, jeżeli jeszcze nie zakończyłeś nauki, jest coś takiego w rozporządzeniu

wiem co czujesz :/

#22058 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 11:41

On złożył wniosek o dopłaty bezpośrednie więc już pozamiatane. 

#22059 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 11:46

My chyba najbardziej pod uwagę braliśmy sipme. Czytałem forum to ludzie w sumie i tak na polskie narzekają, ale ja z okolic Lublina to przynajmniej serwis blisko :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22060 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 12:08

"@MlodaGniewna próbuj dalej, jak ziemia za droga może różnicowanie, jakaś firma. Może coś jeszcze z tym zrobią, nie Ty jedna masz taką sytuację, jakby ktoś nacisnął na tych zielonych ludzików to mogliby w cudzie przedwyborczym to zrobić. Sondaże im dobrze nie wróżą także wszystkiego będą się chwytać :)"

dzięki za miłe słowo :)

no właśnie szkoda,że nikt na nich nie naciska- ale ludzie podziękują im za to przy urnach, za te pokazówki przed wyborami, a nas złość bierze,bo mijamy się z tym terminem o kilka dni dosłownie.

Co do produkcji, mąż z produkcji rolnej nie zrezygnuje bo za bardzo to kocha i powolutku zaczyna coś się kręcić,myślimy o pszczołach, ja pozostaję na etacie -bo ktoś musi, inaczej byłoby bardzo ciężko. Jeśli to wszystko tak ma wyglądać to skończymy wszyscy z jedzeniem z supermarketów niemieckich i amerykańskim gmo,bo przeciętnemu rolnikowi nie opłaci się nic produkować :(

I jeszcze jedno do młodego rolnika- dopłat do ziemi u nas za zakup ziemi dla młodego nie ma, bo w banku twierdzą że nie dostali środków, dopłata do młodego do h ziemi-skrócona o rok bo gospodarstwo przepisane w grudniu a leci rocznikami, do tego teraz ta premia, można się wkurzyć co? :)

-Doplat do ziemi, tzn. do tej linii kredytowej -MCrs czy jakoś tak?