Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31591 odpowiedzi na ten temat

#201 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Raczej nie możesz bo w dniu składania wniosku nie możesz mieć dużej pole nisz 12 miesięcy
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:33
  •  

#202 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) możesz jaśniej bo nie rozumie. :D

#203 Share michal1204

michal1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To znaczy ze od przepisania gospodarstwa nie moze minąć 12 miesiecy do składania wniosku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak ale gospodarstwo jest przepisane na mnie ale wuja zajmuje sie wszystkim (wspówłaściciel)ponieważ by mi nie przepisali pełnym właścicielem stane sie gdy osiągne 18 lat czeli za 1.5 miesiąca.co w takiej sytułacji. czy to to samo??

#205 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) paweł74 masz lepszą sytuację bo nie miałeś 18 lat i teraz jak skończysz szkołę rolniczą (bo inaczej się nie da ) zgłaszasz się do agencji (jakoś tak ) tylko co z wujem współwłaściciel .Musisz pofatygować się do agencji inaczej się nie da

#206 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 15:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a to musze isc do szkoły rolniczej??? Nie wystarczą kursy rolnicze w szkole??

#207 Share tonyhalik3

tonyhalik3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 12:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://tvp.pl/public.../wideo/18112008
drugi film z kolei

Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

#208 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sorka, może nie pisze tu gdzie trzeba, no ale....myśle że coś tam z tym wspólnego ma. a mianowicie: mam do kupienia 78ha w kawałku, klasa IVb, po 15.500 za hektar, problem w tym że banki daja kredyty ziemskie na 10.500 za hektar i odjąć trzeba od tego 20% wkładu własnego. Czyli musiałbym dołożyć duzo kasy ze swojej kieszeni aby ten kawałek kupic, a niestety na taki wydatek narazie mnie nie stać. Czy mógłbym wziąść kredyt Młody Rolnik i zakupić ziemie???? Bo ten kredyt ziemski to stanowczo odpada.... chce kupic to za tani kredyt z 20% wkładem własnym. Błagam o porady :)

#209 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 19:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.bgz.pl/u235/navi/115848 a może coś takiego sam o tym myśle i wkłądu nie tzreba i napewno sfinansują całość, cały świat tnie stopy % a jak wejdziemy do strefy euro dopiero niskie stopy będziemy mieli, kredyt preferencyjny żeby nawet 0rowe stopy wprowadzili będzie na 1% a tu może za kilka lat będzie na 3-4%

#210 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 22:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie byłem w tym bgż i pytałem jak z tym jest...babka se zajrzała do swojej książeczki, zobaczyła ze w lubelskim srednia cena gruntów 10.500 i powiedziała ze tylko tyle mógłbym od nich dostac.....a z kąd eszte? przeciesz to kupa kasy.... :) Nie wiem co zrobic....jaki kredyt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie powiedzcie mi, czy moge ubiegać się o premie dla młodego rolnika, gdy: mam skończone 18 lat (2 m-ce temu), tata przepisze na mnie 4 ha, a drugie 6ha wydzierżawie (tyle mi potrzeba, bo mieszkam w małopolsce) moje pytanie, czy dzierżawa wchodzi w gre, czy musze mieć to na własność ??? szkołe skończe w przyszłym roku, wiec z wykształceniem niepowinno być problemu. Po otrzymaniu pieniędzy, jeśli otrzymam mam zamiar kupić nowy ciagnik w granicach 80 KM, czy mogę przeznaczyc pieniądze z premi i starć się o zwrot 50% kosztów, czy nie moge korzystać z dwóch działań na raz ??? Jeśli znacie temat, to prosze o pomoc, bo gdy, mam jakies szanse to złozyłbym wniosek jak bedzie nowa pula na 2009. Z góry dzieki za odpowiedzi :) pozdrawiam!!!

#212 Share tonyhalik3

tonyhalik3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) możesz wziaśc premie i wejść w prow

Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

#213 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co ja wiem musisz mieć na własność powierzchnię gospodarstwa co najmniej średnią wojewódzką , jeśli chodzi dzierżawy to musisz dzierżawić od ANR lub od samorządu np: gminy starostwa, oczywiście możesz składać jednocześnie wniosek na modernizację ale tam są już inne wymagania odsyłam na stronę internetową ARiMR pozdrawiam

#214 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 00:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody_rolnik_krok_po_kroku,42228a61d06853801d1f.html

Tam jest wszystko o MR

Zastanawia mnie sprawa posiadanej ziemi czy wliczaja sie tez dzierzawy? Przeczytalem to i wynika ze mozna przystapic do skladania wnioskow przed ukonczeniem 18roku zycia a za rozpoczecie dzialalnosci rolniczej podac dzien ukonczenia 18 roku zycia? Jesli skladam wniosek mam 18lat ale dalej sie ucze (szkole skoncze majac 20-21lat) to nie mam jeszcze wyksztalcenia rolniczego czy moge w tedy zlozyc wniosek? Wystarczy to ze ucze sie w na kierunku rolniczym?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#215 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dodam tylko że jeśli gospodarstwo zostało przepisane na osobę uczącą się bądź studiującą to 12 miesięcy liczy się od dnia "zakończenia pobierania nauk" w szkole bądź na uczelni

#216 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli będąc w trakcie nauki nie moge skaldac wniosku?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#217 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tata się pytał w agencji i powiedzieli że są 3 lata na uzupełnienie wykształcenia, kolega z klasy(3kl. technikum rolniczego)już premię wydał więc wiem że na pewno tak jest.

#218 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Takie zasady to już trzy lata temu były jak mój brat chciał gospodarstwo przejąć po ojcu i złożyć ten wniosek o dofinansowanie.

-Można składać w czasie nauki,tylko wtedy gdy skończy się naukę wcześniej niż 3 lata od złożenia wniosku i do wniosku dołączy się oświadczenie,że po ukończeniu teraźniejszej szkoły,skończy się szkołę rolniczą a w przypadku wyższego doświadczenia wystarczy skończyć chyba 6 czy 8 miesięczną szkołę.
lub
-Być ubezpieczonym prze 5 lat w KRUS-ie (mojemu bratu facetka z ARiMR powiedział,żeby poszedł do KRUS-u i powiedział żeby go ubezpieczyli 5 lat wstecz tylko wtedy trzeba parę tysi zapłacić naraz i chodził do KRUS i już baba chciała go ubezpieczać,wypełniła wszystko tylko kasa i podpisiki,ale mój brat zobaczył na wniosku,że jak weźmie tą kasę to musi pisać podanie z prośbą pozwolenia na kupno lub sprzedasz. nawet jak chce jakąś krowę sprzedać lub kupić.

-We wnioskach trzeba wpisać na co się kase przeznaczy.

-Złożyć wnioski w okresie 12-tu miesięcy od daty przejęcia gospodarstwa.

-No i po dostaniu odpowiedzi pozytywnej,czyli po otrzymaniu kasy trzeba się rowijać,przynajmniej troszkę i dać im kwitki,że 75 % z pieniędzy jakie się otrzymało zostały wykorzystane na rozwój swojego gospodarstwa.

#219 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 31 grudzień 2008 - 19:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobra tak to czytam to ja mam pytanie jeżeli jestem magistrantem biologii pozostałe warunki spełniem to mam szansę na młodego rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 21:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) masz szanse nawet jeśli jesteś profesorem geofizyki - musisz jednak uzupełnić wykształcenie w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy tudzież wykazać, iż w Twoim przypadku w zakres kształcenia wchodziły przedmioty dotyczące technologii produkcji roślinnej, zwierzęcej lub melioracji wodnych w wymiarze co najmniej 120 godzin