Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#21941 Share Kapsel123

Kapsel123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 04:49

Witam. Złożyłem już cały wniosek do ARMIRU ze wszystkimi załącznikami. Zamierzam kupić wage samochodową do 60 ton.Waga ta nie jest ściśle związana z gruntem i nie trzeba miec pozwolenia na budowa. Wczoraj dzwoniła do mnie babka że brakuje jakiegoś pisma odnośnie tej wagi ze starostwa że muszę mieć zgłoszenie jakieś. I nie wiem o jakie zgłoszenie chodzi.?!?!? Czy może ktoś pomóc??

Dzieki z góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:38
  •  

#21942 Share ubogiwladek

ubogiwladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 07:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I tak pewnie jeszcze dołoża oprócz tych 104 mln

#21943 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 07:51

Witam. Złożyłem już cały wniosek do ARMIRU ze wszystkimi załącznikami. Zamierzam kupić wage samochodową do 60 ton.Waga ta nie jest ściśle związana z gruntem i nie trzeba miec pozwolenia na budowa. Wczoraj dzwoniła do mnie babka że brakuje jakiegoś pisma odnośnie tej wagi ze starostwa że muszę mieć zgłoszenie jakieś. I nie wiem o jakie zgłoszenie chodzi.?!?!? Czy może ktoś pomóc??
Dzieki z góry.

Niektóre prace budowlane nie wymagają pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia prac budowlanych. Podejdź do starostwa i zapytaj co jest wymagane do takiej wagi, może nic, ale to oni o tym decydują. I najlepiej jakbyś dostał tą informację na piśmie aby pokazać agencji.

Edytowany przez Endriu42, 23 czerwiec 2015 - 07:52.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21944 Share MarcinParzych

MarcinParzych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 07:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie tak jak Reflex52 czy jak i ja bym sie zalapal bo brakuje mi 4tys miejsc to z ewentualna zmiana co do zakupu to dopiero po otrzymaniu jakiegos pisma ze otrzymam premie czy wczesmiej trzeba skladac aneks o zmiane ?

#21945 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 07:54

Poczekaj na decyzję a potem zrobisz sobie zmianę. 

#21946 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:02

Kolego @freetaxi a jaki wymogi trzeba spełnić w przypadku zakupu maszyn starszych niz 5 lat? Musi byc wycena rzeczoznawcy?

#21947 Share renaultursus

renaultursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 08:11

witam .takie pytanie. przyznali mi młodego rolnik i pieniążki na maszyny pójdą  i czy muszę pisać do agencji z prośbą o zmianę maszyn bo innej firmy chce kopic prasę i dodatkowo łąkę bo prasa jest tańsza i zostają pieniądze  . a drugie pytanie to czy muszę zgłaszać poprawkę do agencji bo chce kopic 1ha łąki i czy trzeba już zmieniać  biznesplanie powierzchnie gospodarstwa ? zakup ziemi za pieniądze z młodego rolnika .

#21948 Share karoola88

karoola88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 11:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie dostałam już pieniądze z MR ale jeszcze nie zmieniłam struktury zasiewów (powyżej 30%) wynikającą z zasiewów poprzedniego właściciela. Zmiany chcę dokonać tylko w tym roku. Jak to zrobić, czy pisać powód tej zmiany? Czy można uzyskać negatywną odpowiedź

Edytowany przez karoola88, 23 czerwiec 2015 - 11:48.

#21949 Share kiko80

kiko80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 13:28

do kolegi fretaxi  czy jak sa dane grunty orne z onw na 10 lat w dzierzawe to czy takia umowe  moze wlasciciel wypowiedziec przy przepisaniu notarialnym.czy jak bedzie przepis ziemi w sierpniu to jak z dotacjami kto ma skladac wniosek chodzi  o mlodego rolnika

#21950 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 14:25

chyba o dopłaty Ci chodzi, bo młodego bierze ten co jest na liście, w tym roku przedłużyli termin skladania wnioskow o dopłaty do 15 czerwca, wcześniej było tak że jak ktoś przepisał gospodarstwo po 31 maja (składało się wtedy wnioski o dopłaty do któregoś tam maja) to wtedy dopłaty były tego co składał o nie wniosek a jak przed tym terminem to osoby która przejęła gospodarstwo.

Edytowany przez SZKOPSSON, 23 czerwiec 2015 - 14:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21951 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 16:52

Znajoma w lutym dostała decyzję o przyznaniu środków dla MR . W ubiegłym roku zadeklarowała prowadzenie 15,5 ha gospodarstwa -  na dzień dzisiejszy ma 12,5 ha (brakuje jej 3 ha dzierżaw  ) . Po przeliczeniu punktów dla powierzchni którą ma aktualnie wychodzi jej nieco 16 pkt (czyli z tą nową powierzchnią  byłaby na części żółtej listy rankingowej ) .

Czy ktoś w podobnej sytuacji dostał  od ARIMR zgodę na zmniejszenie powierzchni gospodarstwa ?

Czy raczej jest tak że musi prowadzić gospodarstwo o powierzchni zadeklarowanej w ubiegłym roku ?

#21952 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 17:28

Może być tak iż dyrektor oddziału wygasi jej decyzje o przyznaniu premii, moim zdaniem lepiej dobrać ziemi i zamienić nr działek

#21953 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 18:15

zmiany były już po wypłacie kasy z agencji??

tak

#21954 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 19:27

witam .takie pytanie. przyznali mi młodego rolnik i pieniążki na maszyny pójdą i czy muszę pisać do agencji z prośbą o zmianę maszyn bo innej firmy chce kopic prasę i dodatkowo łąkę bo prasa jest tańsza i zostają pieniądze . a drugie pytanie to czy muszę zgłaszać poprawkę do agencji bo chce kopic 1ha łąki i czy trzeba już zmieniać biznesplanie powierzchnie gospodarstwa ? zakup ziemi za pieniądze z młodego rolnika .

Jeśli nie podawałeś modelu maszyny w biznesplanie tylko np. szerokiść roboczą od do lub przedział mocy to możesz kupić takie maszyny które pasują do tych parametrów. W innym wypadku trzeba robić zmianę biznesplanu. Jeśli łąka ma być w tych 70 tys. jako rozliczenie i jrj nie było to też potrzebna jest zmiana i wtedy przy okazji można to ująć w tabeli z uprawami, a w tabelach z działkami to jeżeli łąkę zakupisz przed wypłatą pomocy.

Witam mam pytanie dostałam już pieniądze z MR ale jeszcze nie zmieniłam struktury zasiewów (powyżej 30%) wynikającą z zasiewów poprzedniego właściciela. Zmiany chcę dokonać tylko w tym roku. Jak to zrobić, czy pisać powód tej zmiany? Czy można uzyskać negatywną odpowiedź

Piszesz podanie, powód wypadało by jakiś podać i dołączasz strony biznesplanu które się zmienią plus 1strona i z wniosku strony 1, ta z esu, jeśli esu sie zmieni na koniec i ostatnia z podpisem.

Znajoma w lutym dostała decyzję o przyznaniu środków dla MR . W ubiegłym roku zadeklarowała prowadzenie 15,5 ha gospodarstwa - na dzień dzisiejszy ma 12,5 ha (brakuje jej 3 ha dzierżaw ) . Po przeliczeniu punktów dla powierzchni którą ma aktualnie wychodzi jej nieco 16 pkt (czyli z tą nową powierzchnią byłaby na części żółtej listy rankingowej ) .
Czy ktoś w podobnej sytuacji dostał od ARIMR zgodę na zmniejszenie powierzchni gospodarstwa ?
Czy raczej jest tak że musi prowadzić gospodarstwo o powierzchni zadeklarowanej w ubiegłym roku ?

Niech napisze podanie o zmianę założeń biznesplanu i dołączy zmieniony wniosek i biznesplan bez tych działek. Jeśli starcza jej punktów to dostanie pozytywną decyzję o zmianie założeń biznesplanu.

Zapraszam

#21955 Share rolnikzlubelskiego

rolnikzlubelskiego

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:01

jakie dane powinna zawierać faktura za zakup maszyn żeby nie było problemu z rozliczeniem premii?

moje dane (imię, nazwisko, adres)NIP?chociaż nie jestem na vacie

nazwa maszyny, model, nr seryjny

forma zapłaty- przelew

czy o czyms jeszcze trzeba pamiętać?

#21956 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powinny być dane jak na każdej fakturze, głównie to co napisałeś, jeszcze nr konta do przelewu no i kwoty. Najważniejsze to dopilnuj danych na maszynie i na fakturze bo zdarzają się i to nie rzadko rozbieżności w modelach i nr seryjnych a nawet roku prod. pomiędzy tabliczką znamionową a danymi na fakturze. A to później jest kontrolowane i wychodzą często rozbieżności.
Można jeszcze dodać rok produkcji i adnotację że fabrycznie nowa.

Edytowany przez Endriu42, 23 czerwiec 2015 - 20:11.

Zapraszam

#21957 Share matti0123

matti0123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 21:22

Mam pytanie. Miesiąc temu złozyłem w ARiMR w Toruniu prośbe o zwiekszenie mocy ciagnika  mija już miesiąc i zero odpowiedzi. Przyśla jakies powiadomienie ze sie zgadzaja? Mam zadzwonic czy czasem nie zgubili tego? W ciągu tego czasu tylko dzwonili do mnie ze wniosek o płatność jest kompletny i że w ciagu miesiąca przeleją pieniadze.

#21958 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 21:23

Zadzwoń, dopytaj. Będzie szybciej i wygodniej. 

#21959 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak zapytasz będziesz wiedział co się dzieje. A jak coś to przyślą decyzje.

Edytowany przez Endriu42, 23 czerwiec 2015 - 21:27.

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21960 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 21:45

Niech napisze podanie o zmianę założeń biznesplanu i dołączy zmieniony wniosek i biznesplan bez tych działek. Jeśli starcza jej punktów to dostanie pozytywną decyzję o zmianie założeń biznesplanu.

Dzięki za odpowiedź . Sam też myślałem że nie będzie z tym problemu ale rozmawiała z kimś w Rzeszowie / ARMIR/ kto powiedział jej że "tak się nie da"  bo powinna wypełnić swoje ubiegłoroczne zobowiązania .

Miał ktoś podobną sytuację jak opisałem poprzednio i dostał pozytywną decyzję ?  

Może być tak iż dyrektor oddziału wygasi jej decyzje o przyznaniu premii, moim zdaniem lepiej dobrać ziemi i zamienić nr działek

I tego właśnie się obawiam . Dlatego pytam jak podchodzą do takich sytuacji w innych oddziałach agencji .