Polecane posty

freetaxi    947

To moje ustalenia z początku tygodnia się potwierdzają. W takim razie trzeba czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To kiedy można spodziewać się tej ustawy? Bo jak narazie to w legislacji nic nie ma. Czy ktoś wie jaki dokument trzeba przedstawić na udokumentowanie rozpoczęcia realizacji biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Czy może ktoś wrzucić link za co były przyznawane poszczególne  punkty w 2015 roku bo nigdzie nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

mam pytanie.Czy mogę przejąć gospodarstwo przed otrzymaniem decyzji(ukazaniem listy). Chodzi o to czy rozporządzenie to dopuszcza. Słyszałem że gosp ma być przekazane po otrzymaniu decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

Gospodarstwo możesz przejąć po złożeniu wniosku o pomoc (jeżeli masz zeierzeta) a nawet musisz posiadać gospodarstwo przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy tzn musisz być urządzającym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Dziś rozmawiałem z kobietą z Agencji w sprawie dostarczenia oferty na maszynę (powiat kraśnicki). Trwają prace legislacyjne w sprawie kierujących oraz obniżenia progu do 12 punktów. Z tymi punktami to informacja jest raczej pewna, dostali oficjalny komunikat z centrali że takie zmiany będą. Więc lista się prawdopodobnie opóźni, ale do połowy marca się wyrobią ;)

 

Już niedługo następne nabory... ;)

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/prow-2014-2020-harmonogram.html

z tymi punktami to chodzi o nabór 2015 czy o przyszły ?

już kiedyś pytałem ale nie było żadnej odpowiedzi czy te oferty to muszą być od dilerow czy można chociażby wydrukować z olx ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chyba od dilerów. Ale dokładnie jak ma oferta wyglądać skoro w biznesplan ie piszemy ze np opryskiwacz zawieszony 800l z belka 15. No i na pewno amazone od Unii będzie się różni cena i to znacznie. Wiec to tez chore.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany rozporządzenia będą dotyczyć naboru z 2015 roku i przyszłych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Myślałem że arimr szybciej się z tym upora, teraz wprowadzą zmiany dadzą możliwość zmiany wniosku i znów będą liczyć punkty więc pewnie jeszcze z miesiąc im zejdzie albo i dłużej. 15 marca wydadzą decyzje i gdzieś koło lipca będą pieniądze chyba że będą wymagać niestworzonych rzeczy. Bo od rolnika wymagają wszystkiego i to szybko najlepiej na wczoraj.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

Zmiany rozporządzenia mają dotyczyć osób kierujących gosp., tych co mieli ziemię już  wcześniej na siebie a nie korzystali z niej nie bylI osobami kierującymi nią...

 

Freetaxi Może wiesz coś więcej na ten temat?? Niestety akurat ja jestem tą osobą, która oczekuje z niecierpliwością na rozporządzenie, ze względu na wcześniejszą współwłasność, spadek w postaci ziemi... 

Edytowano przez oradek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Zmiany będą dotyczyć kierujących i kwestii zmniejszenia punktów. A u Ciebie z czym jest problem?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jeżeli obniżą na te 12 punktów to rozumiem że ten pułap będzie dotyczył  nas wszystkich a nie tylko tych nowo dopuszczonych? I te wszystkie zobowiązania związane z koniecznością zwrotu całości lub części premii będą się liczyć od 12 pkt? Choć specjalnie nie wierzę w zmianę kryteriów tego naboru. Ja układałem swoje punkty by mieć ponad 15 i pod to wziąłem zobowiązania. Przy innych kryteriach inaczej bym planował(inne zobowiązania, może inne zakupu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Zmiany będą dotyczyć wszystkich beneficjentów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi myślisz że będzie można zrezygnować z części zobowiązań bez problemu? Czy trzeba będzie pisać podania do kierownika i czekać na decyzje w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jeśli zobowiązania z których będziesz rezygnował nie obniżą ci punktacji nadmiernie (żebyś premię jednak otrzymał) to śmiało można rezygnować, jednak ze wzrostu wartości ekonomicznej nie zrezygnujesz bo polecą pieniążki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumDum    0

Młodzi Rolnicy! Załatwiając sprawy przejęcia gospodarstwa złóżcie też wnioski o nadanie numeru do Sanepidu - w przypadku jeśli planujecie sprzedawać produkty pochodzenia roślinnego, oraz do Weterynarii jeśli przejmujecie również zwierzęta. Przepisy regulujące te sprawy pochodzą z 2006r. i były dotychczas słabo respektowane, ale braki w budżecie państwowym mogą wymóc na tych instytucjach nagłą ściągalność w postaci mandatów, a te są na prawdę nie małe i w przypadku sanepidu wynosić mogą nawet 5000zł. i nie mniej niż 1000zł!!!!. O ile w weterynarii większość prowadzących produkcję zwierzęcą jest zarejestrowana /Akcja z Grudnia 2006 i rejestracja podmiotów produkujących paszę na własne potrzeby/, to z sanepidem wiem jest dużo gorzej - chodzi o sprzedaż zbóż, owoców, warzyw, ziół, grzybów. A co do listy to chyba faktycznie przyjdzie czekać jeszcze tygodniami...


Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olobudy    0

ja starajac sie o młodego rolnika przepisałem gospodarstwo na siebie po ukazaniu sie listy która potwierdział o przyznanie pomocy, tak doradziła mi moja znajoma która mnie prowadziała mnie w tym wszystkim. Warunek był taki ze nie mozna posiadac gospodarstwa dłużej niz rok czyli jak bym sie nie załapał w pierwszej turze to przyjmujac ze nastepny nabór byłby za 2 lata to juz nie mogłbym juz startowac. Narazie nie wiadomo jakie sa warunki w tym naborze na młodego rolnika. radziłbym wstrzymac sie do ujawnienia listy i potwierdzenia załapania sie. pozdrawiam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Warunki i zasady są już znane dawno kolego. Co najwyżej zmiany, o których była mowa będą na korzyść beneficjenta.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Olobudy wstrzymać mogą się osoby które wiedzą , że są na granicy lub otrzymali wcześniej powiadomienie z agencji o odliczeniu wielu punktów. Jednak osoby chcące korzystać z MGR powinny zacząć już działać z przepisywaniem gospodarstw i sporządzaniem biznes planów pod ten program.. szczególnie osoby myślące o budowach ( o ile już nie jest za późno aby uzyskać wszystkie potrzebne dokumenty i projekty). Takie jest moje zdanie, sam składałem MR z 16 punktami i chyba warto ryzykować bo nie wiadomo czy marcowy nabór na MGR nie będzie pierwszym i ostatnim.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

Z całym szacunkiem dla wszystkich co składali wniosek na nabór 2015 i mają poniżej 15 pkt. ponieważ wydaje się mi trochę chore aby temu naborowi również obniżać pkt do 12. Mój znajomy chciał w tamtym naborze składać wniosek (ponieważ od 11 miesiecy miał już na siebie gospodartstwo) i wszyscy w arimr mówili jednoznacznie  że wszystko opiera się na rozp, i jest tam jasne napisane aby móc się starać o MR należy mieć minimum te 15 pkt. Znajomy miałby 12-13 a wiec w agencji mu odradzili składanie wniosku bo i tak nie będzie pozytywnie rozpatrzony. A tu nagle taka zmiana ma być jakim prawem i dlaczego właśnie 12 może lepiej byłoby np 10? I w tym naborze udziału nie będzie mógł brać udziału a w tamtym jak się okaże niebawem to gdyby złożył to by dostał.  I kto za to teraz bierze odpowiedzialność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież nigdzie nie jest napisane nie można składać wniosku. Może to zrobić każdy a jeśli nie spełnia warunków to po prostu dostaje decyzję odmowną o przyznaniu pomocy.  W ARiMR powiedzieli to co mieli powiedzieć bo każdy trzymał się aktualnych zapisów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj