Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#21861 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 11:46

Na dzień dzisiejszy, tak jak pisałem, jest to projekt rozporządzenia i oczywiście może ulec zmianie.

Ale zapewne większość z tego (a może i wszystko) zostanie tak jak jest :)

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:32
  •  

#21862 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 11:48

te 13tys euro będzie obliczane z całej produkci gospodarstwa które się przejmie czy tylko z pola

#21863 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 11:50

Z całej produkcji. Wszystko na to wskazuje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21864 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 15:09

Odnośnie urządzania gospodarstwa to dzierżawa może się do tego zaliczać ?

#21865 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 15:22

Wg. projektu ma być to własność lub posiadanie gosp. o pow. co najmniej 1 ha. Może zostanie to bardziej doprecyzowane w ostatecznej wersji rozporządzenia lub w instrukcji do wniosku jak już się pojawi.

Zapraszam

#21866 Share forterra123

forterra123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 18:10

Czy jak jestem na ok 14 tys. miejscu to mam szanse ze starego naboru na dofinansowanie? czy przygotowywać się do nowego naboru?

#21867 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 19:28

Szansa może mała ale zawsze jakaś jest :) a do nowego naboru powinno starczyć czasu na przygotowanie po ogłoszeniu naboru.

Zapraszam

#21868 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 07:26

Oglądał ktoś tydzień? Sawicki był i było o nowym naborze, ale włączyłem na końcówkę niestety. Co tam ciekawego mówił? 

#21869 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 07:26

oglądaliście  tydzień ta łysa p... Sawicki powiedział że  ok 4 tysięcy osób dostanie premie po przesunięciach aż mi się wierzyć nie chce 

#21870 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 08:23

4200 osób zapowiedziane dodatkowo. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21871 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 21 czerwiec 2015 - 09:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) premie ma dostac podobno ok 14200 osob z tego co mowil dzis Sawicki w programie Tydzien

#21872 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 09:05

Najpierw mówił, że dostanie 4200 osób więcej. Wedle tego co jest teraz będzie niecałe 15500. 

#21873 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 09:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawe o ile sie zmieni moja pozycja na nowej liscie bo jestem po 16tys wiec nie wiele moze mi zabraknąć :/
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#21874 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:08

Jeśli osoby przed Tobą będą masowo wycofywać wnioski o przyznanie pomocy to może i Ciebie zahaczy. Trzeba czekać. Dużo czasu minęło od naboru. Niektórzy się porozmyślali, niektórzy poszli do dobrej pracy. 

#21875 Share zetor521189

zetor521189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:51

Pismo które jutro idzie do OR ARiMR. Z tego co mi sie wydaje na 90 proc przepadła moja szansa, mam nadzieje ze przychylniej patrzeli na osoby posiadajace juz gospodarstwa... ;/

W związku z informacjami jakie podał Pan Minister Marek Sawicki w programie telewizyjnym „Tydzień” w TVP 1 dnia 21.06.2015 r. o kolejnych przesunięciach środków finansowych z innych działań na wsparcie w ramach premii dla młodych rolników z naboru 2014 r. mam kilka pytań i wątpliwości do interpretacji terminu rozpoczęcia działalności rolniczej do Szanownego Pana:

1) Zgodnie z zasadami przyznawania premii o dofinansowanie mogły ubiegać się osoby prowadzące już działalność rolniczą, pod warunkiem (cytat z strony internetowej ARiMR   http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html data: 21.06.2015 r.)   

Pomoc może zostać przyznana, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej przez wnioskodawcę lub jego małżonka do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy upłynęło nie więcej niż 15 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - nie więcej niż 18 miesięcy.

2) Z informacji zawartych we wniosku złożonych przeze mnie wynika, iż mam średnie wykształcenie, działalność rolniczą rozpocząłem w dniu w wejścia w posiadanie gospodarstwa (07.03.2013 r.), a więc mogłem ubiegać się o premię ( warunek 15 miesięcy), ale minęło już 18 miesięcy do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy (jeżeli oczywiście środki finansowe zostaną przekazane na premie). Wniosek złożyłem 19.05.2014 r., korektę do wniosku 05.06.2014 r.
            We wniosku nie był wymagany wymóg przedstawienia informacji czy jest się aktualnie na studiach wyższych, ale trzeba było poinformować jaki wykształcenie się już posiada.
W związku z tym z wniosku nie wynika iż, w latach 2011-2015 odbyłem studia stacjonarne pierwszego stopnia, które zakończyłem 01.04.2015 r. obroną pracy dyplomowej. Studia rozpocząłem zaraz po ukończeniu liceum ogólnokształcącego i egzaminie maturalnym. Wniosek o premię składałem będąc na 3. roku studiów.

Zgodnie z zasadami przyznawania premii przywoływanymi już wyżej:

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:

(…) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego.

Podsumowując:

- Na ostatniej liście z dnia 23.04.2015 r. znajduję się na 11xxx miejscu z liczbą punktów 15,xxx. Ostatnia osoba, która na tej liście kwalifikuje się do otrzymania premii jest na 11315 miejscu. Pan Minister Sawicki poinformował w mediach, iż środków finansowych starczyć ma jeszcze dla ok. 4200 wnioskodawców. Z powyższego wynika, iż jest duża szansa, że również decyzja o przyznaniu dofinansowania dla mnie może być pozytywna.
Jednakże:
- z informacji, które wprost wynikają ze złożonego wniosku, które były wymagane do przedstawienia okazuje się, iż nie kwalifikuję się już do uzyskania premii.
- w ciągu dalszym nie jestem pewien co do słuszności interpretacji przepisów określających termin rozpoczęcia działalności rolniczej.

- okazuje się, że gdyby całość środków przekazana na premię dla Młodych Rolników z naboru 2014 r. została rozdysponowana już w sierpniu 2014 r. bez cienia wątpliwości zostałbym beneficjentem przekazanych środków.

- niestety należę do tej grupy wnioskodawców, właścicieli gospodarstw (na dzień składania wniosku), którzy mają ograniczony dostęp do środków ze względu na wspomniany wyżej termin upłynięcia 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności rolniczej do dnia wydania decyzji o przyznaniu środków.                     

W załączeniu przesyłam ksero dokumentów mówiących o fakcie ukończeniu
przeze mnie liceum ogólnokształcącego (kserokopię świadectwa ukończenia liceum przekazałem już wraz ze złożonym wnioskiem, przesyłam jeszcze raz) oraz studiów stacjonarnych pierwszego stopnia.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjrzenie się mojej sprawie jeszcze raz oraz o kontakt korespondencyjny lub telefoniczny z informacjami rozwiewającymi moje wątpliwości.
            Proszę o przychylne rozpatrzenie mojej prośby

Edytowany przez zetor521189, 21 czerwiec 2015 - 10:53.

#21876 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 11:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam taką nadzieje że wszystko pójdzie w dobrą stronę. A aktualna lista bedzie na koniec czerwca prawdopodobnie?
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#21877 Share bartekmyx62

bartekmyx62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 11:52

Mówił o 103 mln euro więc dla około 4200 wniosków powinno wystarczyć.

#21878 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 12:35

Link do dzisiejszego programu "tydzień"

http://www.tvp.pl/in...5-0800/20288462

#21879 Share piotrpiotrowski_131456

piotrpiotrowski_131456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 15:10

hmmmm tak sobie poczytalem kilkanascie stron wczesniejszych postow i rece opadaja skad wy to wszystko wiecie od kiedy kto i ile skoro sa tylko ogolne zalozenia odnosnie wieku wielkosci wyksztalcenia itp. malo tego niektorzy juz zlozyli wnioski o MR. Skoro nie ma jeszcze zadnych rozpozadzen ani nawet daty rozpoczecia naborow, to ja nie wiem czy jest sens bicia piany, przeciez z tego nie ma pieniedzy ani kozysci, prosze wiec o piszacych o konkretne wiadomosci a nie gdybania i bicie piany 

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21880 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 17:46

było by bajecznie jakby tyle kasy dołozyli :)