Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#21801 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 08:17

A ja jestem z Wielkopolski i wymagaja pewnie co odział to inny obyczaj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:48
  •  

#21802 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 10:24

Witam, mam pytanie odnośnie nowego naboru na MR czy osoba, która ma przepisane już gospodarstwo i złożyła wniosek o dopłaty na siebie będzie mogła ubiegać się o premię MR. Gospodarstwo posiada krócej niż 1 rok.

#21803 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 10:38

Z tego co jest napisane w projekcie na stronie minrol wynika że osoba ubiegająca się o mr nie może brać żadnych dotaci na siebie 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21804 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 10:48

Witam, mam pytanie odnośnie nowego naboru na MR czy osoba, która ma przepisane już gospodarstwo i złożyła wniosek o dopłaty na siebie będzie mogła ubiegać się o premię MR. Gospodarstwo posiada krócej niż 1 rok.

Moim zdaniem może być problem. Jakiś czas temu w agrobiznesie min. rol. mówił że wzięcie dopłat wykluczy z przyznania premii z MR w nowym naborze, bardzo mnie to zdziwiło, takie obostrzenie. Ale jak wynika z projektu, jeśli nic się nie zmieni, to do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie można prowadzić gosp. jako kierujący, a kierujący jak jest to dalej opisane to osoba która wystąpiła o przyznanie płatności bezpośrednich, z wyjątkiem osób które urządzają gosp. nabyte w wyniku dziedziczenia.

W innym przypadku można tylko rozpocząć urządzanie gosp. 12 mies. przed złożeniem wniosku, czyli nabyć grunty o pow. użytków rolnych co najmniej 1 ha.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#21805 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 12:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To co robią politycy z tym młodym rolnikiem to śmiech na sali mówią jedno a nie robią nic jak na razie. Nabór najchętniej by ogłosili tydzień przed żeby jak najmniej ludzi dostało. Już miał być pierwszy drugi kwartał a teraz i trzeci się przesuwa coraz bardziej a przepisów jak nie było tak nie ma ale cóż trzeba czekać dalej.

#21806 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 14:16

Czy orientuje się ktoś jak będzie punktowany kurs R.3 w nowym naborze i czy trzeba mieć zdany egzamin państwowy, czy wystarczy sam kurs? 

#21807 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 17 czerwiec 2015 - 14:55

mialem kurs R.3 skonczony bez wyniku egzaminu jak skladalem na MR i nie otrzymalem premii bo nie zaliczyli mi szkoly

#21808 Share JanKropka

JanKropka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 15:59

W nowym prow 2014-2020 musisz mieć minimum średnią wojewódzka z czego 70% na własność, i wielkość ekonomiczną 13 tys euro na start, w starym prow musiałem dobić do średniej wojewódzkiej i osiągnąć 4 ESU, budynków możesz nie mieć jak spełniasz te warunki.

w artykule ze starego programu wynika, m.in. ze "gospodarstwo bez budynków nie jest gospodarstwem"

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rolnik-bez-budynkow-nie-ma-gospodarstwa,52703,1.html

chociaż to nie było wprost zapisane chyba w programie

Można dodać, że Nowym programie jest jeszcze o żadnej współwłasności

"Gospodarstwo, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, nie może stanowić przedmiotu współwłasności lub współposiadania, z wyjątkiem małżeńskiej wspólności majątkowej i wspólnot gruntowych."

W Starym było, tylko: "budynki i budowle znajdujące się w gospodarstwie, wykorzystywane do produkcji rolnej, oraz użytki rolne w gospodarstwie wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej nie będą stanowiły przedmiotu współwłasności lub współposiadania, z wyjątkiem małżeńskiej wspólności majątkowej,

Zakładając, że po nowemu nie przejdzie gospodarstwo bez własnych  budynków (bez innych osób  ), to nie wiele chyba da te 70% gospodarstwa na własność.

Zastanawiające jest czy w pozostałych 30 % nie będących własnością da się umieścić chociaż na wszelki wypadek te budynki..

przecież nie jest możliwe żeby każdy miał w startym i nowym programie wyłącznie na własność swoje budynki

Edytowany przez JanKropka, 17 czerwiec 2015 - 16:05.

#21809 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 16:26

Czy jak złożyłem już wniosek o płatność to mogę zmienić zakup maszyny na zakup ziemi za te pieniądze ??

#21810 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 16:41

Tak. Możesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21811 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 17:13

Czy orientuje się ktoś jak będzie punktowany kurs R.3 w nowym naborze i czy trzeba mieć zdany egzamin państwowy, czy wystarczy sam kurs? 

Według projektu za kwalifikacje zasadnicze ma być przyznawane 4 pkt, a wymagane ma być świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie zasadnicze wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikację R.3

Zapraszam

#21812 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 19:44

To czyli co jak bd miał R.03 w 3 klasie technikum tzn.

Po nowej podstawie programowej technikum agrobiznesu zdaje kwalifikację w 3 klasie. W tym samym czasie zdaję technik rolnik i zawodówka. Zawodówka kończy szkołę z R.03, a technik agrobiznesu i rolnik dąży do R.16 lub R.06 w połowie 4 klasy technikum ma egzamin z tej kwalifikacji.

Egzamin zawodowy z R.03 praktykę miałem dzisiaj, teoria w poniedziałek, wyniki koniec sierpnia/początek września.

I teraz co szkoły nie mam żadnej tylko gimnazjum, bo technikum w trakcie a mam nadzieję, że R.03 zdam to co pkt nie uzyskam, bo mam sam kurs bez końca szkoły. 

#21813 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 19:54

Dokumentem potwierdzającym kwalifikacje na poziomie technika, za co teraz co ciekawe ma być 5 pkt tyle co za wyższe wykształcenie, ma być świadectwo ukończenia szkoły  z uzyskanym tytułem zawodowym. W przypadku technika agrobiznesu łącznie: świadectwo potwierdzające kwalifikacje R.3 oraz świadectwo R.6

Zapraszam

#21814 Share michatek

michatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, filmy sensacyjne

Napisany 17 czerwiec 2015 - 20:21

3.06 rejestrowałem się w krus, dzwoniłem jeszcze nie mogą dać mi zaświadczenia jako rolnik

ile trzeba czekać na ten papier? czy lepiej do kierownika krusu iść i prosić?

#21815 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 20:24

Oni mają bodajże 30 dni ale zazwyczaj do 14 dni powinni wydać, jak chcą to i w tydzień potrafią się uporać :) Możesz poprosić powiedzieć że potrzebne Ci to do MR i zależy Ci na czasie może pomoże :)

Zapraszam

#21816 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 05:15

Kierownik placówki ma możliwość w szczególnych przypadkach przyspieszyć procedurę.

#21817 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 07:47

Z praktyki - od kilku godzin do miesiąca czeka się na zaświadczenie z krus.

#21818 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 08:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek złożyłem 30 kwietnia, poprawka 22 maja, potwierdzony do przelewu 2 czerwca, dziś jest 18 czerwca i dalej pusto, jest na to wypłacenie jakiś określony termin? Oprócz ustawowych 60 które mija mniej więcej 30 czerwca? Słyszałem na forum o dwóch tygodniach od zatwierdzenia wniosku

#21819 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 08:34

2-3 tygodnie od zatwierdzenia wniosku powinieneś mieć przelew na koncie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21820 Share TIP

TIP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 14:41

Mieliście może tak ,że po wysłaniu wniosku o płatność agencja miała problem ,że nie zgadzają się powierzchnie dziłałek na umowie dzierżawy z ich systemem? Różnica wynosi 1 ar i każą mi podpisywać aneks do umowy, można to jakoś inaczej załatwić bądz argumentować, tak żeby nie podpisywac już aneksu?