Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#21721 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 14:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na pewno? Przecież trzeba mieć jeden ha co najmniej na siebie przed włożeniem wniosku co potem uniemożliwia ubieganie się w kolejnym nabórze o premie? Czy ja coś źle wyczytałem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:23
  •  

#21722 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 15:03

Z tym hektarem póki co bym się wstrzymał. To się kupy nie trzyma.

#21723 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 16:29

Z tym hektarem na siebie przed naborem to najbardziej debilny pomysł jaki mogli wymyśleć. Brakuje jeszcze minimum jednej krowy lub świni na własność żeby móc się ubiegać. Chociaż lepiej żebym nie krakał bo jeszcze i to wprowadzą.  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21724 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 11 czerwiec 2015 - 16:39

Mam pytanko, ponieważ kupujemy pole i nie mamy do końca spłaconego Pola i chcielibyśmy przeznaczyć pieniądze z Młodego Rolnika ( jeśli bym dostał ) na resztę pola, I czy była by taka możliwość dostania dofinansowania jeśli było by te pole już na mnie przepisane ? :) 

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#21725 Share zdunio321

zdunio321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 17:44

a czy mogę ubiegać się o premię jeżeli przed naborem nie mam na siebie zapisanej ziemi? jeżeli nie to czy jak ogłoszą nabór i wtedy rodzice przepiszą na mnie ziemię? 

#21726 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 20:34

To pierwszy jesteś od jakiś 170 osób, które miały ode mnie umowę dzierżawy. Widocznie trafiłeś na osobę "czepiającą" się detali. Jakie województwo? A tak swoją drogą "Wydzierżawiający wydzierżawia dzierżawcy następujące grunty rolne..." - myślę, że jest to jednoznaczne z tym, że jest się właścicielem gruntu. Ale widocznie nie dla Twojego prowadzącego :)

Mazowieckie. Żebyś wiedział, że szczegółowa ta osoba, ale żeby pisać oświadczenie o tym że ktoś tam jest właścicielem gruntu i jeszcze potwierdzać notarialnie.

#21727 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ogólnie z tym nowym młodym rolnikiem to jest strasznie kosmiczna sytuacja jeden nabór nie zamknięty nagle skądś kasa się znalazła drugi nabór chcą ogłosić ale sprawa dzierżawy jest sprecyzowana tylko do połowy bo zapis nie jest precyzyjny i jeszcze do tego dołożyli jakieś urządzanie gospodarstwa przed złożeniem wniosku łączący się z tym hektarem wlasnksciowym. Ogólnie ciężka sprawa teraz z tym nowym naborem będzie nie mówiac o tym progu 15 punktów bardzo ciężkim do osiągnięcia.

#21728 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 czerwiec 2015 - 21:48

Wszystko przez to żeby ograniczyć sztuczny podział gospodarstw pomiędzy rodziców a dzieci - są punkty za przejmowanie gospodarstw w całości, za różnicę więku no i te 30% dzierżaw. Wszystko łączy się jednoznacznie w jedno - chcesz młodego musisz całe gospodarstwo przejąć.

#21729 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:15

To niby co mam zrobić jak mama ma 46 lat, ja 19. Stryjenka ma 45 lat. Mama i stryjenka mają po 10 ha i co mam zrobić w tej sytuacji? Na różnicy wieku łapie się powyżej 25 lat, ale jak z przejęciem całego gospodarstwa? Co one mają dalej robić? Co z KRUS-em? Ile musiałby sobie zostawić aby opłacać KRUS? Czy mógłbym ich pod siebie wciągnąć, a one przepisać na mnie całość swoich gospodarstw?

#21730 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja i tak do czasu aż nie będzie dokładnego pisemnego zaprzeczenia że mimo np 30 ha dzierżawy notarialnych i minimalnej ilości własnościowej nie dostanę premii będę trwał przy swoim że tak jak i poprzednio dzierżawy notarialna będą się liczyć do wniosku tylko trzeba będzie dodatkowo mieć parę ha na siebie bo właśnie to rozporządzenie mówi. Inaczej cały ten młody rolnik sensu by nie miał porównując z poprzednim programem gdzie dzierżawy się liczyły i w modernizacji też słowa nie ma że się liczyć nie będą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21731 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:20

Moi rodzice mają po 46 lat. Przejąłem ponad 20 ha od nich czyli całość żeby wziąć Młodego, teraz jestem ubezpieczony w KRUSie jako rolnik, a oni jako domownicy. Opłacam składkę za nich. Jeżeli będziesz chciał później iść do roboty to możesz iść i przejść na ZUS, a oni i tak zostaną w KRUSie jako domownicy. Nie bój żaby, przerabiałem to już z tymi babkami w urzędzie.

#21732 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:25

Ale u mnie jest jeszcze ciekawsza sytuacja. Mieszkam razem z mamą i prowadzimy gospodarstwo. Stryjenka ma gospodarstwo 100 m dalej u dziadka a mieszka w mieście 80 km dalej. Adres gospodarstw ma w papierach jako dziadka, a do korespondencji swój miejski. Przejmując gospodarstwa chciałbym mieszkać pod adresem dziadka, bo tam mam zamiar prowadzić gospodarstwo, ze względu na lepsze zabudowania. A wiec mama zostanie 100 m dalej i czy, a stryjenka 80 km dalej. Czy to nic nie będzie zmieniało?

#21733 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:30

A stryjenka jest ZUS czy KRUS? Na mój chłopski rozum to raczej nie powinno być żadnych przeciwskazań, a już na pewno nie przez adresy.

#21734 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek o płatnosc złozony 30 kwietnia po tel do agencji 1 czerwca pani powiedziała iz wniosek zatwierdzony 28 maja i przelew bedzie szedłod tygodnia do trzech, 9 czerwcz pieniazki na koncie

#21735 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 07:26

"Czekamy jeszcze na zgodę ze strony Komisji Europejskiej, ale moim zdaniem będzie ona pod koniec tego miesiąca tak, aby na początku lipca młodzi rolnicy mogli zacząć podpisywać umowy – zapewniał minister Sawicki.  " Także przesunięcie raczej pewne   :) A jeśli chodzi o te 62 euro do ha więcej to tak samo dotyczy tych co teraz by dostali młodego rolnika ze starego naboru ?

A i jeszcze jedno : "Nabór wniosków rozpocznie się już w lipcu."

A powie mi ktoś jak to jest, moje gospodarstwo ma sporo dzierżaw,gdzie się da to są umowy ale większość bez. i teraz mam taki dylemat, powiedzmy , że w ciagu roku sprzedaje 700 ton kukurydzy, przeszedł bym na vat jakbym dostał młodego, to jakieś 200 ton bym sprzedawał z gospodarstwa, a czy reszte mógł by sprzedawać na siebie ojciec posiadając tylko 4,5 ha ? Ktoś to kontroluje? ktoś mógłby się przyczepić? 

Edytowany przez Bartek72511, 12 czerwiec 2015 - 07:32.

#21736 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 07:38

Coś się Sawickiemu pomyliło chyba bo w MR nie ma umów :) 

#21737 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 08:34

a jak jest ze złożeniem wniosku o płatność w przypadku MR, nie jest do czerwca 2015? nie będą musieli wnioskować o przedłużenie?

#21738 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 08:38

Do końca roku bodajże jest. Ale ręki sobie nie dam urwać. 

#21739 Share ramzesss

ramzesss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślinna i nowoczesne maszyny rolnicze.

Napisany 12 czerwiec 2015 - 11:37

To z tego co tu wyczytałem , to mówicie ze nowy nabór MR nie będzie można łączyc z modernizacją??? Jak tak to lipa ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21740 Share psamian

psamian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 13:11

Witam czy na młodego rolnika musi być osoba pelnoletnia ?