Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:54

jak by jeszcze był młody rolnik w 2011 to dzierżawa wystarczy a szkoła teraz noże być nawet podstawowa jak jesteś na krusie 5 lat

napiszcie czy te ciągniki case jx 60 km to dobre traktorki i ile pali bo nie wiem czy go brać czy nie

U mnie na wsi są 2 case jeden jx 60 a drugi jx70 i narazie nie słyszałem żeby sąsiedzi narzekali.Sam też takiego oglądałem i wydaje mi jest to dobry ciągnik jak na tę cene ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:45
  •  

#2142 Share punio

punio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 116 tyś w Białej Podlasce za jx60 km jest do kupna

#2143 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Istnieje taki cos jak wykaz jaka szkołe trzeba skończyc aby ubiegac sie o MR? Jesli skonczyłbym architekta krajobrazu albo mechanika i operatora maszyn rolniczych miałbym szanse na MR ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2144 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wacek jesli masz na myśli technikum mechanizacji rolnictwa to jak najbardziej tak. Może być też napewno technikum agrobiznesu. O tych 2 kierunkach wiem na pewno ale podejżewam że jest więcej.

A jeśli chodzi o architekture krajobrazu... hmm.. mogę się mylić ale marne szanse.

#2145 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam na mysli szkole zawodowa o profilu mechanik i operator maszyn rolniczych, sa jakies szanse ?

#2146 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak, jest taki wykaz, niechce mi sie go szukac, ale ten kierunke w nim jest, czyli dostalbys MR
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#2147 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wacek czemu od razu bierzesz pod uwagę zawodówkę, idź do technikum, to tylko 1 rok dłużej a zdasz sobie maturę.
Chociaż spróbuj, jak nie bedziesz dawał rady w technikum to zawsze możesz się przenieść do zawodówki, a odwrotnie to już bardzo trudno będzie.

#2148 Share punio

punio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a może wiecie gdzie można kupić taniej case jx60km

#2149 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz kupić odpowiednika case tylko w niebieskim kolorze NH TD5010- cena ok 100 tys brutto do końca grudnia

#2150 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @punio a w mlekosystem parczew pytaleś?oni też właśnie case sprzedają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share kazlab1

kazlab1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 09:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, dostałem decyzje na MR.Myslałem na tym żeby wydzierżawić ziemię, ale uznałem że będąc właścicielem mogę sie starać choćby o kredyt na młodego rolnika. CZy darowizna jest droga? chodzi mi o opłaty (łącznie 20 ha do przekazania)i co załatwiać najpierw krus czy nr gosodarstwa

#2152 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 10:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja powiem tak ciągniki Case są bardzo dobre ale jak pewnie niewielu z was wie nie mają one wymiennych tuleji tłokowych więc za kilka lub kilkanaście lat trzeba bedzie wymieniać cały blok silnika a to już nie będzie tanie. Więc warto się dobrze zastanowić zanim coś kupimy. No i dotyczy to zarówno New Hollanda bo jak każdy wie wychodzą one z jednej fabryki. Pozdrawiam

#2153 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 10:41

Wacek czemu od razu bierzesz pod uwagę zawodówkę, idź do technikum, to tylko 1 rok dłużej a zdasz sobie maturę.
Chociaż spróbuj, jak nie bedziesz dawał rady w technikum to zawsze możesz się przenieść do zawodówki, a odwrotnie to już bardzo trudno będzie.

Ja biore po uwage tylko technikum, ale pytałem w imieniu kolegi, ktory sobie narobił problemów w szkole, bo nie chodził jak robili kiszonke, siali i orali i teraz mial straszny problem pozaliczać przedmoity, uznał ze lepiej bedzie na luzie chodzic do zawodówki i zdac cały rok, bo znow na wiosne nie bedzie chodzic do szkoły.

#2154 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 20 grudzień 2010 - 10:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no panowie dzisiaj jest 21 ciekawe jak z rentami bedzie narazie cisza na stronie ale juz powinni cos wiedziec:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#2155 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 20 grudzień 2010 - 11:01

Mam na mysli szkole zawodowa o profilu mechanik i operator maszyn rolniczych, sa jakies szanse ?

Tak właśnie jestem po szkole zawodowej o profilu mechanik i operator maszyn rolniczych i przyznali mi decyzje w sprawie MR.
Zetor Team

#2156 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 11:04

no panowie dzisiaj jest 21 ciekawe jak z rentami bedzie narazie cisza na stronie ale juz powinni cos wiedziec:)

kolego przecież dzisiaj 20 :D

#2157 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 20 grudzień 2010 - 11:07

kolego przecież dzisiaj 20 :D

ale jaja :D :) nie wiem jak ja to sprawdzalem :lol:
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#2158 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 20 grudzień 2010 - 15:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytanie do MR którzy będą kupować maszyny używane nie starsze niż 5lat, jakie dokumenty potrzeba przy dokonaniu transakcje by wystarczyły do rozliczenia się z arimr? bo przy zakupie nowych to wiadomo , napisali na stronie ,ale przy używanych to nie napisali bodż się nie doczytałem, lub napisali tak że nie da się zrozumieć?????????????????///

a co do RS pewnie ogłoszą na stronie arimr, ale nie kto się załapał, tylko kiedy będzie następny termin ogłoszenia, nie żartuję , to by chyba przesadzili

#2159 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 15:39

paul190 - nie wypełniałam tabel 3.4 i 3.5 ponieważ założylam, że corocznie będe utrzymywać tą samą ilość zwierząt i corocznie na sprzedaż będe przeznaczać tyle samo sztuk jałowek i tyle samo sztuk byczków co w roku poprzednim. Nie bedzie zatem żadnych wahań w ilości zwierząt w ciągu roku i w latach kolejnych. Aby zachować ciągłość zwierzęta sprzedne będą zastępowane taką samą ilością nowych zakupionych zwierzat do dalszego odchowu . Ale dlaczego nie mogłam jednocześnie wskazać jałówek i byczków jako grup technologicznych z danego stada, które będą miały największy udział w sprzedaży? Skreślono mi byczki, zostawiono tylko jałówki :/ Żadnych innych zwierząt posiadać nie będe. Z góry dzięki za odp. :D

Właśnie po to są te tabele, (czyli 3.4 i 3.5) aby im, (czyli pracownikom ARiMR) dokładnie rozpisać, co będzie sprzedane, co kupione itp. Jeżeli nie będzie wahań, to będziesz miała proste liczenie. "Ale dlaczego nie mogłam jednocześnie wskazać jałówek i byczków, jako grup technologicznych z danego stada, które będą miały największy udział w sprzedaży? Skreślono mi byczki, zostawiono tylko jałówki" - nie mam pojęcia o co Ci lub im (ARiMR) chodzi. Dla Ciebie coś jest oczywiste, ale niestety wniosek masz tak wypełnić, aby było to oczywiste dla pracowników ARiMR. Podejrzewam, że razem policzyłaś byczki i jałówki i wpisałaś jedną wartość. Pisząc papiery żonie, założyłem dokładnie takie grupy zwierząt, jakie są wypunktowane w tabeli nr.6 (ESU) i nie mieliśmy żadnego problemu, ani poprawek. Jeżeli dostałaś informację z ARiMR, że coś masz źle w papierach, to w kopercie powinnaś dostać dane kontaktowe osoby prowadzącej wniosek w OR ARiMR. Dzwoń do niej śmiało - powinna Ci trochę pomóc, lub wytłumaczyć, o co im chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share czesia

czesia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 16:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie z innej beczki :D sami wypelnialiscie wnioski MR czy komus zleciliscie?