Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#21461 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 maj 2015 - 07:49

PS1 jeżeli łąka jest koszona to zaliczasz ją jako użytek rolny. Mataxenon coś tam pewnie przesuną a ile to to tego nie wiem. 

Też tak myślę . Bo podaję we wniosku  użytki rolne a nie użytki rolne zgłoszone do dopłat . 

A co z kępami zakrzaczeń z pkt c ? Odliczasz w takich przypadkach ich powierzchnię od powierzchni całkowitej działki ?

Bo słyszałem że do dopłat zwartych zakrzaczeń do 1 ara nie muszę odliczać od powierzchni działki ale jak jest w przypadku wniosków  MR ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:50
  •  

#21462 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2015 - 07:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zadrzewienia nie są w kupie więc zostaje tak jak jest.

#21463 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 maj 2015 - 07:54

Zadrzewienia nie są w kupie więc zostaje tak jak jest.

Czyli jest tak jak słyszałem że do 1 ara zadrzewień można nie odliczać  czy może jest inny próg graniczny ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21464 Share xkrwpx3

xkrwpx3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 maj 2015 - 09:50

.

Edytowany przez xkrwpx3, 22 maj 2015 - 10:15.

#21465 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 22 maj 2015 - 10:35

Ktos podpowie jak obliczyc czy nie przekroczyły mi obsiewy 30 %?

#21466 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2015 - 11:51

Spójrz tutaj http://www.arimr.gov..._poprawiony.pdf

#21467 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:47

Ja mialem taki przypadek i zmienialem z od 75 do 85 na od 100 do 110 i przeszlo spokojnie takze powinno Ci to przejsc.

długo czekałes na odpowiedz czy tez nie ma znaczenia ze mam tylko 12 ha a chce taki ciągnik

#21468 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 maj 2015 - 00:05

Czy trawy polowe-zielonka mozna zaliczyć w produkcji roslinnej do ESU? I czy mozna zaliczyć trwałe użytki zielone uprawiane intensywnie do esow w produkcji roslinnej?? Bo mi sie wydaje że można. Przecież tak jak zboże to moge i sprzedawać zielonke czy tam trawe? Jak to jest dokładnie

#21469 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 23 maj 2015 - 00:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Można.

#21470 Share rafkuci

rafkuci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 maj 2015 - 06:21

długo czekałes na odpowiedz czy tez nie ma znaczenia ze mam tylko 12 ha a chce taki ciągnik

Czekalem gdzies tak okolo 2 tygodni na decyzje. Ja mam troche wiecej ziemi bo 17 ha i bydlo mleczne ale czy agencja na to patrzy to nie wiem. Zreszta powinno byc tak, ze kase sie wydaje na co sie chce (oczywiscie zwiazanego z rolnictwem ) a pozniej tylko rozliczyc sie z agencja i tyle. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21471 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 23 maj 2015 - 12:13

Zgodzę się ale co w sytuacji gdzie Ty dokonasz zakupu a ktoś Ci nie zatwierdzi zmiany?

#21472 Share rafkuci

rafkuci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 maj 2015 - 15:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dlatego trzeba poczekac az przysla decyzje czy zatwierdzaja zmiane czy nie. Ja zakup robilem dopiero po zatwierdzeniu zmiany.

#21473 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 24 maj 2015 - 07:07

i ja tez czekam 

#21474 Share emill199008

emill199008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 maj 2015 - 10:14

Witam. 

Proszę o pomoc, w tamtym roku złożyłem wniosek na MR na nowy ciągnik, nie udało mi się załapać, byłem około 3 tys miejsc poza zielony polem. Zatem odpuściłem sobie i zdecydowaliśmy z ojcem że zakupimy używany ciągnik , ponieważ małe ciągniki (mf255 i c330) na 25ha nie dawały rady. Zakupiliśmy w marcu John Deera 6200 z 96r z ładowaczem czołowym za 60000zł, ciągnik wizualnie i ogólnie w dobrym stanie tylko że ma aż 11000mth, 2 tygodnie po zakupie przyszła mi decyzja z agencji o przyznaniu MR. Wszystkie zobowiązania juz wypełniłem tylko czekam na KRUS. I tu sie zaczyna problem.

Zastanawiam się czy tego JD sprzedać przemęczyć sie jeszcze rok przejść na vat i brać nowego??? Sprzętu do większego ciągnika żadnego nie posiadam, będę musiał zakupić.

Czy MR będzie można łączyć  z nową modernizacją??

Proszę o poradę i pomoc

#21475 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2015 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Temat wałkowany kilkanaście razy ostatnimi czasy. Nie ma jeszcze przepisów krajowych odnośnie MGR. Trzeba czekać.

#21476 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 24 maj 2015 - 12:15

wrzucałem ze 2 razy już link z farmera, jest tam w nim, że ktoś wysłał zapytanie do Ministerstwa albo ARIMR już nie pamiętam, w tej sprawie, i napisali jasno, że starego PROW nie można łączyć z nowym, czyli stary MR nie przejdzie jak wkład własny do  MGR z nowego budżetu

#21477 Share michatek

michatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, filmy sensacyjne

Napisany 24 maj 2015 - 12:30

moze ktos sie określić jak wyglada DOKLADNY przebieg kontroli ? do czego sie najwiecej czepiaja ? jakie dokumenty sprawdzaja ? wszystkie dzialki mierza i jak ? po jakim  czasie od zlozeniu wniosku mozna sie spodziewac kontroli ?

i czy powiadamiają o tej kontroli telefonicznie??

#21478 Share kaku

kaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 maj 2015 - 14:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mnie powiadomili na 2 dni przed kontrola. Kontrola ma za zadanie stwierdzic czy faktycznie samodzielnie prowadzisz gospodarstwo. Sprawdzaja akty notarialne, umowy dzierzawy, umowy uzyczenia i porownuja z tym co zalozyles w PRG. Moga tez chciec zobaczyc budynki na bydlo jesli masz.
Mowili ze byli tez u mnie na polach i sprawdzali w jakim sa stanie, ale ich nie mierzyli. Chetnie widziane sa jakies faktury za zakup czegos do gospodarstwa, ukonczone kursy zwiazane z dzialalnoscia rolnicza, paszporty, ksiege stada, moga tez zrobic zdjecie zwierzakom,
Jezeli zobacza, ze jestes prawdziwym rolnikiem to nie masz sie co martwic.. do niczego sie nie doczepia. Jezeli stwierdza ze z rolnictwemmasz nie wiele wspolnego, raczej dokladn9e przetrzepia wszystko byleby cos tylko znalesc.. tak mi sie wydaje

#21479 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2015 - 19:30

Majkel207 ja bym jednak polecił poczekać na rozporządzenie gdzie będą ujęte koszty kwalifikowalne. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21480 Share michatek

michatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, filmy sensacyjne

Napisany 24 maj 2015 - 19:52

Mnie powiadomili na 2 dni przed kontrola. Kontrola ma za zadanie stwierdzic czy faktycznie samodzielnie prowadzisz gospodarstwo. Sprawdzaja akty notarialne, umowy dzierzawy, umowy uzyczenia i porownuja z tym co zalozyles w PRG. Moga tez chciec zobaczyc budynki na bydlo jesli masz.
Mowili ze byli tez u mnie na polach i sprawdzali w jakim sa stanie, ale ich nie mierzyli. Chetnie widziane sa jakies faktury za zakup czegos do gospodarstwa, ukonczone kursy zwiazane z dzialalnoscia rolnicza, paszporty, ksiege stada, moga tez zrobic zdjecie zwierzakom,
Jezeli zobacza, ze jestes prawdziwym rolnikiem to nie masz sie co martwic.. do niczego sie nie doczepia. Jezeli stwierdza ze z rolnictwemmasz nie wiele wspolnego, raczej dokladn9e przetrzepia wszystko byleby cos tylko znalesc.. tak mi sie wydaje

aha no tak dzięki za info :)