Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share seboss

seboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej chlopaki a swoja dzialalnos pozarolnicza np. budowlanka to jest spoko i nikt sie raczej nie moze przyczepic w koncu bedziemy na krus i wtedy kolego mozesz jechac do niemiec i wykonywac uslugi jakie chesz tylko czy na dzialalnosc mozna przejsc od razu po uzyskanie premii >???????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:09
  •  

#2102 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi sie że nie,bo przeciez po uzyskaniu premi musisz przez conajmniej 5 lat prowadzić działalnośc rolniczą

KPK

#2103 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest z udokumentowaniem 75% wydatków?bo na maszyny i budowy to wiadomo faktury ale słyszałem,że można też za te pieniądze kupic bydło.Czy przeszło by np.takie coś-ojciec sprzedaje kilka byków i kilka jalówek komuś np.swojemu bratu,albo sąsiadowi a ja za jakiś czas od tego kogoś te bydlo odkupuje,piszemy umowe i juz? czy to przejdzie jak ojciec i jak mamy ten sam adres siedziby stada?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2104 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 18:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na poprzedniej stronie już było napisane, że można bydło. Byki się na to nie kwalifikują, krowy chyba też nie, a jałówki muszą być cielne. Widzę, że chcesz zakombinować tak żeby cała kasa w kieszeni została :lol:
Forza JUVE!!!

#2105 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki kolego @Boniek,fakt nie przeczytałem.ale czy na te jałówki musi byc faktura czy może być jakaś umowa?jeślki tak to jaka i czy przeszło by coś takiego,że z ojca na syma przez pośrednika.Czy kombinuje?-tak bym tego nie nazwał

#2106 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie radził bym takich kombinacji - bo inaczej tego nazwać nie można!!
Agencja głupia nie jest i może to wykryć bo wszystkie sprzedaże i tak zgłaszane są do agencji!!
A w razie czego zwrot kasy + odsetki, mogą cie nawet do sądu podać.

#2107 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale ja już dostałem decyzję o przyznaniu premii i czy teraz da radę zmienić w biznesplanie że chce kupić jałówki a nie siewnik z góry dzięki za odp.

#2108 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Laver kompletny wniosek z poprawkami złorzyłem 8 listopada. a ty kiedy?

#2109 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mr wziąłem poprzednim razem,nikt nie mówi,że muszę tak robić ani,że to konkretnie o mnie chodzi.poprostu jak to wygląda od strony papierkowej-czy tylko umowy czy musza być faktury.Zadna to kombinacja najpierw jeden sprzedaje pózniej drugi kupuje tylko za jaki czas można?-przemieszczenia,umowy wszystko gra

#2110 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja złożylem kompletny wniosek 5 listopada, a dzis przyszło mi pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie i ze czas maja do 31.01.2011 więc chyba nici z MGR z MR tez nie wiadomo czy dostane ale to juz moja wina

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @yacenty - dziękuję za życzenia, ale ja mam też zupełnie inna sytuację. Nie mogę liczyć na niczyją pomoc w gospodarstwie, ani ojca ani brata ani wujka ani dziadka ... a startuje z zupełnie nową produkcją ... i będzie mi bardzo ciężko na początku ...

Ale wszyscy święci. A ja Gratuluje pomysłu ludziom co umieją dokonać zakupu jałówek i wiedzą jak to zrobić trochę naciągając unię.

#2112 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokładnie.nie chodzi tu o pomoc w jakim kolwiek łamaniu prawa bo to nie jest forum przestępcze :lol: chodzi tu poprostu o tego prawa umiejętne wykorzystanie.

#2113 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 22:15

Nie radził bym takich kombinacji - bo inaczej tego nazwać nie można!!
Agencja głupia nie jest i może to wykryć bo wszystkie sprzedaże i tak zgłaszane są do agencji!!
A w razie czego zwrot kasy + odsetki, mogą cie nawet do sądu podać.

Dokładnie nie kombinujcie - agencja teraz nawet zaraz po złożeniu wniosku o płatność robi kontrolę gospodarstwa... - znam taki przypadek

#2114 Share czesia

czesia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 23:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
Dostałam z Agencji wezwanie do złożenia wyjasnien. W biznesplanie w tabeli 3.1 Wielkosc i struktura stada zadeklarowalam w cyklu otwartym w kolejnych latach po 3 sztuki byczkow i 3 sztuki jalowek jako grupy technologiczne zwierzat o najwiekszym udziale w wartosci sprzedazy ze stada. Te same wartosci podalam w tabeli 6 Okreslenie bazowej i planowanej wielkosci ekonomicznej gospodarstwa w roku docelowym do obliczenia wartosci ESU. Niestety Agencja wykreslila byczki, jalowki zostawila i kaze przeliczyc i poprawic ESU. Dlaczego? Prosze o pomoc i wskazanie co zrobilam zle i jak sie tlumaczyc. Dzieki z gory!

#2115 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 07:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czesia - wypełniając PRG trzeba najpierw zrobić sobie tabelę 3.4 i 3.5 - wypełniając roczny obrót stada wyjdzie Ci stan średnioroczny. Stan średnioroczny przenosisz do 3.1 i to, co wpisałaś w 3.1 przenosisz do tabeli nr 6 (obliczenia ESU). Jedynie podejrzewam, że w tabeli 3.1 (oraz, że przepisałaś do tabeli 6) podałaś sztuki fizyczne, jakie posiadasz. To są jedynie domysły, bo zbyt mało na ten temat napisałaś - najlepiej, jak byś tabele 3.1 - 3.4 - 3.5 i 6 gdzieś wrzuciła, to można by rzucić okiem w wolnym czasie.

#2116 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 18 grudzień 2010 - 09:01

Ale ja już dostałem decyzję o przyznaniu premii i czy teraz da radę zmienić w biznesplanie że chce kupić jałówki a nie siewnik z góry dzięki za odp.

przedzwoń najlepiej do arimr, lub odwiedż osobiście i się wypytaj, wydaje mi się że będziesz mógł tak zrobić, w MR najwarzniejsze jest: wykształcenie, przepisana gospodarka , i wynik ponad 4 ESU,

#2117 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 09:34

@yacenty - dziękuję za życzenia, ale ja mam też zupełnie inna sytuację. Nie mogę liczyć na niczyją pomoc w gospodarstwie, ani ojca ani brata ani wujka ani dziadka ... a startuje z zupełnie nową produkcją ... i będzie mi bardzo ciężko na początku ...

Ale wszyscy święci. A ja Gratuluje pomysłu ludziom co umieją dokonać zakupu jałówek i wiedzą jak to zrobić trochę naciągając unię.

A jakie to naciąganie Unii poprzez zakup jałówek? Przecież też trzeba wydać 75% premii i wszystko udokumentować. Ja też startuje z zupełnie nową produkcją i łatwo na pewno też nie będzie. W sumie to komu na gospodarstwie jest teraz lekko..?
Chyba to nie tajemnica, Z jaką produkcją będziesz startować? No i oczywiście powodzenia życzę i jak największej dochodowości :lol:
Forza JUVE!!!

#2118 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 11:47

dostałem dzisiaj list z agencji że z powodu skomplikowania sprawy termin wydania decyzjii przesunie się do 31.01.2011r dostał ktoś takie pismo z takim terminem???

robert812 a co kupujesz za MR?

Ja kupuje na MR nowa przyczepę 8t, siewnik, opryskiwacz i bronki.
Na MGR chciałbym postawić 2 biny po 60ton. Problem w tym że biny musiał bym postawić na ziemi która nalezy jeszcze do mojego ojca, nie wiem czy tak można, jeśli nie to złożę na nowy ciągnik około 55km.4x4

#2119 Share uhz

uhz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie czy można fundusze z młodego rolnika przeznaczyć na MGR jako wkład własny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share kopojno

kopojno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 14:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @uhz poczytaj wcześniejsze posty.

Można dotacje z MR przeznaczyć na wkład własny do MGR