Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 16:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jednak nadal sprawy urzędowe nie pozwoliły mi złożyć wniosku o płatność.
Tym razem zachamowało mnie oczekiwanie na ubezpieczenie się w KRUS jako rolnik. Co ja mam za pech że za każdym papierkiem czekam w nieskończonośc. Pociesza mnie to że KRUS jest juz ostatnim krokiem przed złożeniem wniosku o płatność. Napiszcie proszę, czy jeśli we wniosku na MR nie uwzględniłem w biznesplanie kasy z MR jako wkład własny na MGR, to mogę teraz napisać i złożyć w styczniu wniosek na MGR? I potraktowac kase z MR jako wkład własny? Chodzi mi o to że chciałbym postawić Biny 2x 60t.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:25
  •  

#2082 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 16 grudzień 2010 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dostałem dzisiaj list z agencji że z powodu skomplikowania sprawy termin wydania decyzjii przesunie się do 31.01.2011r dostał ktoś takie pismo z takim terminem???

robert812 a co kupujesz za MR?

#2083 Share uhz

uhz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ENDURAK91 z jakiego województwa jesteś

Edytowany przez andrzej2110, 17 grudzień 2010 - 11:14.
Cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2084 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 16 grudzień 2010 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z woj. lubelskiego

#2085 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie troszkę z innej beczki :D Czy młody rolnik opłacający KRUS może wyjechać na np 3 do 6 miesięcy za granicę do pracy u BAORA lub FARMERA? nie będzie to kolidowało z wymogiem opłacania KRUSU przez 3 lata jaki jest w programie MR?

#2086 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panie kolego albo bierzesz kase z programów unijnych albo idziesz do pracy.
obawiam się ze jeśli zagraniczny rolnik zgłosi cię do ubezpieczenia i tym samym pokaze ze pracowałeś u niego to będziesz miał dziure w KRUSie.
Podstawowe pytanie czy takie postępowanie jest fair?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2087 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:58

Orientujecie się czy da rade kupić za MR stado podstawowe?

Ja mam w biznesplanie 10 jałówek mięsnych. Najpierw miałem wpisane zakup stada podstawowego, ale z agencji powiedzieli żeby wpisać jałówki cielne hodowlane.
@ PREZES91WLKP A Ty jak miałeś to ujęte??
Forza JUVE!!!

#2088 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 grudzień 2010 - 02:07

Pytanie troszkę z innej beczki :D Czy młody rolnik opłacający KRUS może wyjechać na np 3 do 6 miesięcy za granicę do pracy u BAORA lub FARMERA? nie będzie to kolidowało z wymogiem opłacania KRUSU przez 3 lata jaki jest w programie MR?

Teoretycznie jest to możliwe, bo KRUS nie ma dostępu do listy ubezpieczonych w innych krajach EU ani oni nie wysyłaja nigdzie takiej informacji. Jednak problemem może być jak bedziesz miał kontrole z agencji lub ktoś życzliwy powiadomi KRUS o zaistnialej sytulacji.

#2089 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 17 grudzień 2010 - 07:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ,,Boniek,,Ja też własnie miałem wpisane stado podstawowe i mi przysłali poprawke,no i musiałem wpisać jałówki hodowlane mięsne,nawet o głupi rozsiewacz sie doczepili że nie napisałem dokładnie jego parametrów:)

KPK

#2090 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 09:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to fajnie. Pod pojęcie stado podst. na pewno podchodzą jałówki LM z których będą mamuśki. Tylko jest jeszcze jeden problem! Wpisałem w biznesplanie że zakupię siewnik do kuku ale kiedy on na siebie zarobi! Tak to bym dokupił za te 35 tyś 10 szt jałówek dostawił bym do moich 15 i już by było poważne stado. Jak myślicie da radę to pozmieniać w biznesplanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panie @Yacenty, dlaczego uważasz że takie postępowanie jest nie fair? Czy ja kogoś okradam? Czy postępuję niemoralnie? Czy ja łamię prawo? Jeśli jest taka możliwość, to dlaczego by nie skorzystać? Po prostu w moim gospodarstwie nie ma żadnej hodowli, a każdy dodatkowy grosz się przyda. Jeśli bym grał na giełdzie (uzyskiwał z tego tytułu jakieś korzyści), a był młodym rolnikiem to też by było nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem i pójdziesz do sąsiada na zarobek to też jest nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem,a masz kombajn zbożowy to nie możesz kosić ludziom na usługach? Ten rodzaj nielegalnej pracy jest fair?

Rolnik to jest taki typ człowieka, który zazdrości drugiemu (najczęściej sąsiadowi)
1)Spróbuj na wsi wykopać staw bez pozwolenia
2)Spróbuj na wsi pobierać wodę do podlewania upraw z jakiejś wody powierzchniowej bez pozwolenia
3)Spróbuj handlować ON lub olejem opałowym

Jeśli chodzi o kasę z programów unijnych - są po to żeby je brać!

A ja znam przypadki w mieście, gdzie są firmy które biorą zatrudniają stażystów (to jest jedna z form, do której dopłaca UNIA). Kontynuując firmy owe biorą stażystę, on zrobi co swoje i na jego miejsce przychodzi kolejny stażysta. Stażysta był zadowolony bo miał pracę (nabył doświadczenie, ale cierpi bo nie pracował dalej). Pracodawca miał darmowego pracownika ... Obie strony zadowolone.

Więc jeśli ja bym wyjechał do pracy poza Polskę to, przywiózł bym dodatkowy zastrzyk gotówki + zaobserwowane linie technologiczne, procesy logistyczne itp, które mógłbym wykorzystać u siebie.

A od razu każdy zazdrości! Paranoja, więc każdy niech myśli i kombinuje(zgodnie z prawem)żeby miał jak najlepiej dla siebie.

Myślisz, że co ludzie w miastach mówią na temat tego że rolnicy dostają dopłaty bezpośrednie (darmowa kasa). Albo o programach że kupują kombajn za 300 tys zł z czego unia im daje 150 tys za darmo! Człowiekowi w mieście nikt nie dopłaca do samochodu kupowanego z salonu!

Więc jeśli są programy to korzystajmy i wymieniajmy się poglądami w jaki sposób można jeszcze coś robić żeby biedy nie klepać i nie zazdrościć jeden drugiemu!

#2092 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 12:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ENDURAK91 a kiedy złożyłes poprawnie uzupełniony wniosek? Ja tez jestem z lubleskiego i nie mam jeszcze decyzji.

#2093 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego zbigniew nikt Ci nie zazdrości. MR jak tytuł wskazuje jest dla młodych rolników którzy prowadzą gospodarstwo a nie pracują gdzieś na boku. Żebyś się nie zdziwił jak po paru latach wyjdzie na jaw że gdzieś tam pracowałeś i będziesz musiał oddać premię z odsetkami. A rolnikowi zwracają połowę na zakup samochodu! Nawet na zakup busa którym musisz wywieść towar złotówki Ci nie dadzą. Dla firm też jest mnóstwo programów na zakup niezbędnych maszyn do na przykład warsztatu. Mój brat w wawie wymienił na nowy cały sprzęt do wulkanizacji. Nie pisz takich głupot

#2094 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:44

Panie @Yacenty, dlaczego uważasz że takie postępowanie jest nie fair? Czy ja kogoś okradam? Czy postępuję niemoralnie? Czy ja łamię prawo? Jeśli jest taka możliwość, to dlaczego by nie skorzystać? Po prostu w moim gospodarstwie nie ma żadnej hodowli, a każdy dodatkowy grosz się przyda. Jeśli bym grał na giełdzie (uzyskiwał z tego tytułu jakieś korzyści), a był młodym rolnikiem to też by było nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem i pójdziesz do sąsiada na zarobek to też jest nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem,a masz kombajn zbożowy to nie możesz kosić ludziom na usługach? Ten rodzaj nielegalnej pracy jest fair?

Rolnik to jest taki typ człowieka, który zazdrości drugiemu (najczęściej sąsiadowi)
2)Spróbuj na wsi pobierać wodę do podlewania upraw z jakiejś wody powierzchniowej bez pozwolenia

A ja znam przypadki w mieście, gdzie są firmy które biorą zatrudniają stażystów (to jest jedna z form, do której dopłaca UNIA). Kontynuując firmy owe biorą stażystę, on zrobi co swoje i na jego miejsce przychodzi kolejny stażysta. Stażysta był zadowolony bo miał pracę (nabył doświadczenie, ale cierpi bo nie pracował dalej). Pracodawca miał darmowego pracownika ... Obie strony zadowolone.

Więc jeśli ja bym wyjechał do pracy poza Polskę to, przywiózł bym dodatkowy zastrzyk gotówki + zaobserwowane linie technologiczne, procesy logistyczne itp, które mógłbym wykorzystać u siebie.

A od razu każdy zazdrości! Paranoja, więc każdy niech myśli i kombinuje(zgodnie z prawem)żeby miał jak najlepiej dla siebie.

Myślisz, że co ludzie w miastach mówią na temat tego że rolnicy dostają dopłaty bezpośrednie (darmowa kasa). Albo o programach że kupują kombajn za 300 tys zł z czego unia im daje 150 tys za darmo! Człowiekowi w mieście nikt nie dopłaca do samochodu kupowanego z salonu!

Więc jeśli są programy to korzystajmy i wymieniajmy się poglądami w jaki sposób można jeszcze coś robić żeby biedy nie klepać i nie zazdrościć jeden drugiemu!

@Zbigniew cofnij się parę stron do tyłu i poczytaj sobie swoje posty jak pisałeś ze nie sprawiedliwe jest korzystanie z młodego rolnika bez zdanego Egzaminu zawodowego miałeś nawet pisać list do ARiMR aby to zmienili oczywiście to jest twoja zazdrość a by drugi nie dostał tylko ty więc nie oceniaj drugiego jak sam nie jesteś fair .

Piszesz że rolnik jest człowiekiem zazdrosnym chyba ty jesteś bo ja nie a z po resztom czego można zazdrościć rolnikowi chyba nie roboty ?
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#2095 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rafftti jeśli jeszcze nie otrzymałeś decyzji to myśle że da rade to zmienić chodziaż pewien w 100% nie jestem,gdzies spotkałem sie z takim przypadkiem że nawet po wydaniu decyzji rolnicy zmieniali w biznesplanie to co chcą zakupić,ja na szczęscie już dzisiaj otrzymałem pozytywną decyzje także jeden problem z głowy jeszcze tylko zostało urzeranie się z urzędasami :D a co do zbigniewPGR to gdzie Ty mieszkasz że masz takich nie życzliwych sąsiadów,w takim raźie sie nie dziwie dlaczego Ty też tak piszesz że nawet stawu Ci wykopac nie pozwolą albo że chcesz pisać list do ARIMR o tym egzaminie zawodowym,broń Boże nie mówie że Ty też taki jesteś poprostu stwierdzam że chyba w bardzo nie życzliwej dla siebie wiosce mieszkasz,trzeba sobie pomagać,szczególnie rolnicy a nie robić sobie wzajemnie nie potrzebnie problemy :(

KPK

#2096 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ciekawe czy jak mam w biznesplanie 10 jałówek, to mogę kupić ich więcej albo jeszcze byka stadnika? Czy trzeba zaraz poprawki w biznesplanie zrobić. A tak w ogóle to sporo papierków o tych jałówkach będzie trzeba przygotować...
Forza JUVE!!!

#2097 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myślę, że mogłbys sie z kimś tak dogadać ,że sprzeda ci na fakture te 10 jałówek po wyższej cenie a extra dorzuci ci 2 jałówki badz byka(w promocji ) :D chyba wiesz o co chodzi i w ten sposób unikniesz spraw urzędowych.
w kazdym razie musisz mieć fakture na conajmniej 52500zł bo to 70% kasy z MR która muszisz wydac na gospodarstwo

#2098 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie KARGO tak jak mówisz,tez mi właśńie kolesiówa z ODR tak tłumaczyła i wydaje mi sie że to jest chyba najlepszy sposób,albo przykładowo jak kupisz od gościa te 10 jałówek to co do ceny sie nie targuj tylko poprostu niech ci dorzuci z 2 cielaki na które już oczywiście nie będziesz brał żadnego rachunku żeby okazać w ARIMR

KPK

#2099 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 grudzień 2010 - 16:24

Panie @Yacenty, dlaczego uważasz że takie postępowanie jest nie fair? Czy ja kogoś okradam? Czy postępuję niemoralnie? Czy ja łamię prawo? Jeśli jest taka możliwość, to dlaczego by nie skorzystać? Po prostu w moim gospodarstwie nie ma żadnej hodowli, a każdy dodatkowy grosz się przyda. Jeśli bym grał na giełdzie (uzyskiwał z tego tytułu jakieś korzyści), a był młodym rolnikiem to też by było nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem i pójdziesz do sąsiada na zarobek to też jest nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem,a masz kombajn zbożowy to nie możesz kosić ludziom na usługach? Ten rodzaj nielegalnej pracy jest fair?

wiesz z mojego punktu widzenia jest to nie fair bo albo się decyduję na bycie rolnikiem i biorę na to wcale nie małą dopłatę - premię albo robie coś innego, albo prowadzę sobie gospodarstwo i robię biznes.
piszesz o kopaniu stawu bez pozwolenia - jakaś bzdura, zaraz powiesz ze wybuduj obore bez pozwolenia czy coś jeszcze.
Pamiętaj ze mieszkamy w Polsce, obowiązuje nas pewne prawo czy ono Tobie czy mi się nie podoba to nie ma tutaj żadnego znaczenia, możemy sobie dyskutować przez rok o zasadności pewnych rzeczy, ale prawo jest i trzeba go przestrzegac. Nie pasuje komus, komuś się podoba gdzieś indziej to nie ma problemu - paszport czy dowód do kieszeni i można jechać tam gdzie prawo jest inne, gdzie nam się bardziej podoba.
Tak samo jak podatki czy nam się to podoba, a raczej się nie podoba - rząd ustala, my możemy dyskutować a i tak mamy płacić.
Mogłem iść na Młodego Rolnika przy poprzednim naborze - stwierdziłem ze mi się to nie opłaci, że lepiej dla mnie jest pracować w ówczesnej pracy i pomagać tylko ojcu dla frajdy, dla hobby.

Aby było jasne, nikomu niczego nie zazdroszcze, doskonale sobie zdaję sprawę, że aby do czegokolwiek dojść trzeba na to ciężko pracować, że czasem ktoś coś zakombinuje i mu coś się uda to dopóki jest to zgodne z prawem to jest to dla mnie OK, bo to też sztuka znać się i wynajdywać możliwości. Natomiast jeśli ktoś idzie na udre z prawem to mi się to już nie podoba.

Zbychu życzę Ci powodzenia cokolwiek nie będziesz robił.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zbigniew kilka stron wcześniej pisał zupełnie co innego..... I twardo obstawał przy swoim