Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kontrola na pewno będzie i to szczegółowa.. nawet zmierzą stanowiska, naświetlenie itp..
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:31
  •  

#2062 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:24

panowie a ja sie dowiedzialem ze wszyscy ktorzy zlozyli wniosek o rente otrzymaja ja kosztem MR tegorocznego poniewaz pieniadze z tegorocznego MR zostana przesuniete dla rencistow a nabor na Mr bedzie w przyszlym roku i ci ktorzy nie otrzymali premi w tym roku maja szanse na to za rok:)

Dobry jesteś w sianiu propagandy! Mógłbyś podać źródło swojej informacji, czy byłeś u wróżki i Ci tak powiedziała?

#2063 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) świetne pytanie nasil bo też mnie nurtuje te pytanie:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2064 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam! Czy miał już ktoś z was kontrole z ARiMR po otrzymaniu dotacji? Sądze że napewno tacy byli. Jeśli tak to możecie napisać na co zwracali uwage itd. Interesuje mnie wszystko to co ich mogłoby interesować.Z góry dziękuje.Pozdrawiam

#2065 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:40

kontrola na pewno będzie i to szczegółowa.. nawet zmierzą stanowiska, naświetlenie itp..

Naświetlenie to nie problem jak bedzie świetlik i okna a jeśli nie będzie stanowisk tylko wolno stanowiskowa na głebokiej ściółce to mierzą m2 ?
zbigniewPGR była wypowiedź ministra że będzie się starał żeby wszyscy którzy poprawnie złozyli dostali RS na TVP regionalnej tak mówił.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#2066 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:54

Dobry jesteś w sianiu propagandy! Mógłbyś podać źródło swojej informacji, czy byłeś u wróżki i Ci tak powiedziała?

zadna propaganda Kolego i u zadnej wrozki nie bylem tak dla Twojej wiadomosci. A informacje mam od mojego doradcy ktory rozmawial z pana kierownik wojewodzkiego ARIMR i tak sie dowiedzial mi to okurat zwisa i powiewa czy dostaniecie MR czy RS ja tylko pisze to czego sie dowiedzialem:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#2067 Share seboss

seboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 12:42

Ja mam takie pytanie czy jeśli złożyłem wniosek na budowę obory to wystarczy że przedstawię faktury za materiały budowlane czy tez wyposażenie, czy będzie też kontrol całego budynku wraz z pomiarami itd ?

witam ja tez w wniosku napisalem ze remont obory i pani ktora prowadzi moj wniosek powiedziala ze interesuja ich tylko faktury takze spoko nie wiem jak to jest z budowa nowej obory

#2068 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 13:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba się wybrać do ODR oni powinni wiedzieć co i jak zresztą jeśli budynek będzie zgodny z wymiarami na planie i będzie spełniał wszystkie wymogi to nie mogą się przyczepić raczej. A co do rent to mój tata rozmawiał ze swoim kolegą on już dostal decyzję odmowną bo jakoś tam dziwnie przekazał ziemię, sam nie potrafił tego wytłumaczyć.
666-post :rolleyes:

#2069 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) michalk dobre kity piszesz!!! chyba nabijanie postów!! jak byś się ktoś interesował to budżet MR i nabór ma być ustalany w styczniu 2011 więc trzeba poczekać i wszystko się wyjaśni:)

#2070 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ty nhfan czy ja napisalem ze naboru nie bedzie?? w ktorym miejscu jest tak napisane??przeczytaj moj pierwwszy post to bdziesz wiedzial... i nie nabijam postow bo jak widac jestem na forum bardzo dlugo a szalowej ilosci postow nie mam raczej staram sie pisac konkretnie ;)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na forum były juz poruszane wszystkie programy, z których miałby byc przesuniete srodki na RS, za chwile bedzie ze z kieszeni ministra bedzie kasa ;)
Tymczasem do 21 grudnia zostało tylko 6 dni wie ktos czy pan Sawicki podpisał te ustawe, ktora wrzuca wszystkich rencistów "do jednego wora"?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#2072 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2010 - 19:33

Naświetlenie to nie problem jak bedzie świetlik i okna a jeśli nie będzie stanowisk tylko wolno stanowiskowa na głebokiej ściółce to mierzą m2 ?
zbigniewPGR była wypowiedź ministra że będzie się starał żeby wszyscy którzy poprawnie złozyli dostali RS na TVP regionalnej tak mówił.

zeby nie było ze sieje propagande to powiem ze wydaje mi sie ze tak ;)
zmierzą m2 na sztuke czy tam nawet legowiska. i nie oszukujmy sie bo arimr sie doczepi do wszystkeigo zeby ci kasy nie dac..

dowiedziałes sie czegos o zmianie inwestycji w planie rozwoju gosp???
keidy mozna zmienić?? przed czy po podpisaniu umowy??
bo tez mnie czeka zmiana, chce zmienic ciognik na inne maszyny (owijarka,zgrabiarka,mieszalnik)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#2073 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja chciał bym oborę bo już nie mam gdzie krów trzymać a z drógiej strony boję się tej kontroli. Po nowym roku ustawię się z pania z ODR-u i wypytam o wszystko bo chyba w Agencji nie ma żadnego punktu informacyjnego.

#2074 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 09:03

Na forum były juz poruszane wszystkie programy, z których miałby byc przesuniete srodki na RS, za chwile bedzie ze z kieszeni ministra bedzie kasa ;)
Tymczasem do 21 grudnia zostało tylko 6 dni wie ktos czy pan Sawicki podpisał te ustawe, ktora wrzuca wszystkich rencistów "do jednego wora"?

Cześć Wacek21 - narazie cisza. Znalazłem te ustawy, które narazie obowiązują - i tej najnowszej jeszcze nie podpisał (nie ma jej w wykazie).

#2075 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 09:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientujecie się czy da rade kupić za MR stado podstawowe?

#2076 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 16 grudzień 2010 - 13:24

Orientujecie się czy da rade kupić za MR stado podstawowe?

Oczywiście że tak sam mn. w biznesplanie miałem wpisane 5jałówek mięsnych,ale co do cielaków(byczków)to niewiem dokładnie jak to jest bo babka z ODR mi mówiła że niby nie można,niewiem dokładnie dlaczego,być może dlatego że byka zazwyczaj trzymasz ok 2lata i idzie pod nóż,no a musisz zakupić w okresie nie dluższym niż 3 lata od przyznania premii,czyli jak byś zakupił odrazu cielaki,to pod koniec tego 3 roku mogła by być kontrola a ty byś już poprostu tych byczków nie posiadał w swoim stadzie,chyba że na rozpłodnika,no a jałówki(krowy)zazwyczaj trzymasz dłuzej,ale to jest tylko moje stwierdzenie nie zagłębiałem sie dokładnie w ten temat takze niewiem być może sie myle.Jeśli jest ktoś na forum kto dokładnie sie orjentuje w tym temacie to bardzo bym prosił o wypowiedz bo sam jestem bardzo ciekawy jak to wygląda od strony prawnej ;[

KPK

#2077 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 16 grudzień 2010 - 14:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rafftti , oczywiście że możesz za MR kupić stado podstawowe, i proponuję ci zapoznać się co się kryje pod pojęciem stada podstawowego, w skrócie, materiał do rozpłodu

#2078 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj otrzymałem decyzje oczywiście pozytywna ;[ numer wniosku 13XX w Poznaniu, już prawie zamykałem kolejkę marne miałem szansę ale się udało. Dla tych z początku listy "co się odwlecze to nie uciecze" i czy warto było koczować nocami pod ARiMR i zakładać te śmieszne listy kolejkowe jak można wszystko załatwić na spokojnie i w cywilizowany sposób.

#2079 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzis, po dlugim oczekiwaniu dostalismy pozytywna decyzje ws. Mlodego Rolnika ;[
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @daanny teraz tak mówisz bo Ci się udało, a gdybyś się nie załapał to by Ci było łyso...