Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31555 odpowiedzi na ten temat

#20741 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:27

Jesteś z naboru 2010 ?  Też to dostałem , ale brzmi troszkę inaczej niż @JoannaH przytoczyła , " Ja niżej podpisany / podpisana * oświadczam ,że w gospodarstwie rolnym na które przekazano pomoc w ramach działania ... ,

... , w ciągu 3 lat od rozpoczęcia działalności rolniczej były/zostały * spełnione standardy w zakresie ... "

Nie wiem które skreślić czy "były " czy "zostały"  ?

jestem z naboru 2010, chyba trzeba zaznaczyc zostały, ale nie wiem, niech ktos mnie poprawi jak cos

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:54
  •  

#20742 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:30

Weź sobie 180Km bo na 25ha to 140 mało. :lol: 

Z burakami możesz mieć problem ale to musisz w cukrowni pytać. Ojciec się pytał w Werbkowicach to mówił inspektor, że nie ma już możliwości przeniesienia umowy ale czy inspektor dobrze mu powiedział to tego już nie wiem.  U mnie z burakami jest podobna sytuacja. Ale mam plan przejąć gospodarstwo po terminie w jakim można składać o dopłaty i raczej nie powinienem mieć z tym problemu (a przynajmniej tak mi się wydaję) i o dopłaty będę składać za rok.
Dziś dostałem awizo, pewnie czuły list od arimru :)

Edytowany przez melon10641, 08 kwiecień 2015 - 20:31.

#20743 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:33

Zostanie mi przyznany opryskiwacz 2200l na 17ha?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#20744 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:38

amasiak ty chcesz dziki hodować dziwne :) ale niektórzy to i ślimaki hodują :) A tak poważniej na mr liczy się średnia krajowa gruntów chyba 10.42 do tego minimum musisz dojść w ciągu 5 lat(ja w tym naborze miałem 10.38 i nic z tego nie wyszło) także z mr możesz mieć duże trudności

#20745 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:48

Witam chciałbym zwerfikować informacje a mianowicie w agrobiznesie mowili że trzeba mieć 70% gruntów własnych a 30% dierżaw czy to prawda?? I jak myślicie bedzie mozna w nowym mr miec wiecej dierżaw niż gruntów własnych?

Witam chciałbym zwerfikować informacje a mianowicie w agrobiznesie mowili że trzeba mieć 70% gruntów własnych a 30% dierżaw czy to prawda?? I jak myślicie bedzie mozna w nowym mr miec wiecej dierżaw niż gruntów własnych?

Nie wiadomo jak to będzie główny projekt europejski mowi że 70% minimalnej wielkości ma byc wlasnksciowe czyli przy sredniej krajowej ok 7ha ale a rozporządzenie będzie dokładnie ile wlasnksciowe i wogole ma być więc trzeba poczekać.

#20746 Share Juziak

Juziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 21:32

Witam Panowie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób ARiMR wypłaca premie dla młodego rolnika (w dwóch ratach czy po złożeniu przez beneficjenta wniosku o płatność otrzyma on już cała sumę, czyli 100 tys.)?

#20747 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 21:48

Wszedłem poczytać opinie, podyskutować. Też dostałem w tym tygodniu info że dostałem premie dla młodego rolnika ale jak czytam ze ktoś na 25 ha chce ciagnik 140km lub na 17ha opryskiwacz ponad 2 tysl to mi rece opadły. Pytanie mam do tych młodych rolników czy wy kupujecie sprzet dla siebie czy dla rodzicow aby stał i sasiedzi mieli czegozazdrościc. Jak rok temu byłem w agencji składalem wniosek to był obok mnie chłopak może mial 20-22 lata taki swieżo po technikum i jak babka mu powiedziała ze na 30 ha to niedostanie opryskiwacza 1700l to on że mu tata kazał tak wpisac i tak ma być.

#20748 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2015 - 21:59

Oke dzięki. Tylko bym prosił o pomoc nic więcej..

Edytowany przez mations666, 08 kwiecień 2015 - 22:09.

#20749 Share rafkuci

rafkuci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich. Jestem tu nowy:) obserwuję bacznie cały ten temat od dłuższwgo czasu i mam pytanko. Tydzień temu dostałem przelew za młodego a jestem z łódzkiego:) a moje pytanie jest następujące. Jak wiadomo 100tys na traktor nie starczy, więc trzeba się poratować kredytem. Bank będzie chciał traktor jako zabezpieczenie spłaty kredytu. Pytanie jest takie, czy nie będzie to kolidowało z rozliczeniem się z młodego rolnika? A i jeszcze jedno. Przechodzę na vat i kiedy mogę rozliczac się z faktury za zakup traktora z urzędem? Gość w salonie twierdził że miesiąc wczesniej powinienem przejsc na vat i wtedy on wystawi fakture. A czy można sie rozliczac z faktur wstecz np za zakup nawozów? Pozdrawiam Mlodych rolników

#20750 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 22:39

Zostanie mi przyznany opryskiwacz 2200l na 17ha?

Jak składałem wniosek to mi się nie przyczepili. Sytuacja identyczna jak u Ciebie.

Wszedłem poczytać opinie, podyskutować. Też dostałem w tym tygodniu info że dostałem premie dla młodego rolnika ale jak czytam ze ktoś na 25 ha chce ciagnik 140km lub na 17ha opryskiwacz ponad 2 tysl to mi rece opadły. Pytanie mam do tych młodych rolników czy wy kupujecie sprzet dla siebie czy dla rodzicow aby stał i sasiedzi mieli czegozazdrościc. Jak rok temu byłem w agencji składalem wniosek to był obok mnie chłopak może mial 20-22 lata taki swieżo po technikum i jak babka mu powiedziała ze na 30 ha to niedostanie opryskiwacza 1700l to on że mu tata kazał tak wpisac i tak ma być.

Tak kolego, masz racje, ale weź też pod uwagę inne aspekty. Ja w momencie składania wniosku wpisałem 17 ha, też pisałem na opryskiwacz 2200 litrów, tylko jest jedno ale, większą część mojej ziemi stanowią dzierżawy, niestety z umowami ciężko, dlatego we wniosku wpisywałem 17 ha, a obrabiam 70  i wiem że nie ja jedyny jestem w takiej sytuacji. Inni np wnioskują na mały areał a duże maszyny bo np ojciec ma jeszcze zobowiązanie wobec modernizacji i nie mogą całej ziemi przepisać. są takie przypadki tak jak mówisz żeby sąsiad widział, ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20751 Share 10045zetor

10045zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/watch?v=mX9pbKzsshc

Napisany 09 kwiecień 2015 - 06:32

to jak to jest chłopaki z tym ciagnikiem powyzej 5 lat ??  moge go kupic okazac sie faktura i agencja nie bedzie sie czepiala ?

#20752 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 07:09

10045zetor najlepiej przejedz się na kawę do oddziału to się dowiesz z tego co zauważyłem  w każdym oddziale chcą czegoś innego

#20753 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 07:30

We wnisku na pewno zobowiązałeś się do spełnienia standardów w zakresie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt (jeśli cośnie dotyczy to należy tak zaznaczyć).

Katry weryfikacji można pobrać w pliku excel ze strony ARiMR, ale nie trzeba ich odsyłać tylko trzymać z innymi dokumentami na wypadek kontroli z ARiMR.
http://www.arimr.gov..._wer_180309.pdf

Do Agencji należy wysłać oświadczenie : http://www.arimr.gov...tand_180309.pdf

Witam. Czy na tym oświadczeniu trzeba coś skreślać/zaznaczać (mam produkcję roślinną)? Data oceny gospodarstwa nie może być późniejsza niż 3 lata od rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej? Jeżeli premię MR otrzymałem w 2008r to Listy Kontrolne ze strony ARIMR mam pobrać np. w wersji 2010r czy mają być na aktualnych formularzach?

#20754 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 13:03

nie rozumiem tych list kontrolnych juz, musze je wypelnic na nowo i wpisac date ale nie wiem jaka, premie otrzymalem w lipcu 2011 roku

#20755 Share Magda_86

Magda_86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 13:44

Czy Młody Rolnik musi ubezpeczać uprawy? Czy agencja się do tego nie doczepi, jeśli nie będzie ubezpieczał?

#20756 Share Tomek208

Tomek208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 15:33

nie rozumiem tych list kontrolnych juz, musze je wypelnic na nowo i wpisac date ale nie wiem jaka, premie otrzymalem w lipcu 2011 roku

Dziś dowiedziałem się w ODR że data oceny gospodarstwa czyli ta co w listach kontrolnych nie może być wcześniejsza niż data odebrania tego pisma od listonosza i jeżeli na oświadczeniu są gwiazdki a na dole nie jest wyjaśnione co oznaczają to nic nie skreślać/podkreślać.

#20757 Share berniak

berniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 17:58

Witam, jakie są warunki obliczania kwoty na zakup ziemi, na jakiej podstawie liczą wartość 1ha? Chcę kupić działkę na biznesplan z MR

Edytowany przez berniak, 09 kwiecień 2015 - 17:59.

#20758 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:00

dziś dzwoniłem do Agencji w sprawie Aneksu, bo miałem zmiany w biznes planie, otóż złożyłem podanie w 27.03.15r., a jeszcze do tej pory nie rozpatrzony :mellow: i do tego Pani powiedziała, że mogę mieć kontrol, ale nic nie wiadomo. Podkreślę, że wniosek o płatność złożony został 19.03.15r, wiec trzeba długo jeszcze czekać na przelew. Pozdrawiam! Co Pan Freetaxi myśli o tym?

Edytowany przez kondzio1992, 09 kwiecień 2015 - 18:33.

#20759 Share Legend

Legend

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:00

Witam

Napiszę jak ja to rozumie ws tych list kontrolnych.

Są 2 wersje, albo wysłało sie oświadczenie o spełnieniu wymogów razem z wnioskiem o przyznanie pomocy  ,albo nie i są 3 lata od przejecia gospodarstwa na dostosowanie do standardów.Jak sie nie wysłało z wnioskiem to te liste wypełnia sie w przeciągu tych 3 lat jak sie spełni wymagania(tak mówił doradca co pisał mi wniosek).Teraz pewnie dostają pismo ci co nie złożyli tego razem z wnioskiem.Ja też jestem z naboru 2010 i narazie nic nie dostałem. Liste wypełniłem kilka dni po przejeciu gosp. i drugą jak wyszła(bo są 2 rodzaje , do 2010 stara wersja i od 2011 nowa) w 2013. Tak mi sie wydaje , ale nie sugerujcie sie tym,to moje przypuszczenia :D najlepiej to zadzwonić do arimr I zapytać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20760 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:48

Witam Panowie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób ARiMR wypłaca premie dla młodego rolnika (w dwóch ratach czy po złożeniu przez beneficjenta wniosku o płatność otrzyma on już cała sumę, czyli 100 tys.)?

ze starego naboru jest cale 100 na koncie,z nowego naboru będzie w dwóch ratach.

żeby otrzymać kasę najpierw musisz złożyć wniosek o płatność MR.nikt ci bez tego kasy nie przeleje.

Edytowany przez matingus, 09 kwiecień 2015 - 18:49.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.