Polecane posty

Zygmunt1991    2

Witam mam takie pytanko może trochę z innej beczki. Jeżeli mam wpisane na MR że co rok będę siał rośliny wysokobiałkowe chociaż 1 ha. Jeżeli wsieję saladere ok 15 maja to do kiedy musi być na polu? Bo chce skosić żyto wsiać saladere skosić i wsiać grykę. I właśnie zastanawiam się do kiedy musi być na polu w razie jakiejś kontroli? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Roślina wysokobiałkowa musi być w plonie głównym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robek1990    1

Witam. 28.09.2015 złożyłem wniosek o płatność "Młody Rolnik 2007-2013". 16.10 byłem w regionalnym ARiMR do drobnej poprawki. Od tamtej pory nie dostałem żadnej informacji co z moim wnioskiem ani telefonicznie ani pocztą. więc nie wiem czy mam cierpliwie czekać czy jednak zadzwonić do Agencji i spytać co z moim wnioskiem i kiedy mogę się spodziewać płatności. Dodam że jak byłem na poprawce do facet z agencji powiedział że przeleją mi pieniądze w ciągu 2 tygodni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czekać trzeba. Freetaxi zdaje się już o tym pisał, że Agencja wysyła pieniądze bez powiadomienia o tym fakcie. Jak mają dotrzeć w ciągu dwóch tygodni, to tak zapewne będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Da się pieniądze z MR przeznaczyć na nawozy lub śor ? pewnie nie ale wolę mieć pewność :)

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wrócę do pytania o używany ciągnik - byłby kupiony bez faktury (umowa kupna/sprzedaży), a dodatkowe wyposażenie kupiłbym gdzie indziej już z fakturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

wczoraj musiałem odwiedzić główny oddział regionalny bo tam była śmieszna rzecz do poprawki nawet pani się z tego śmiała :D

ale trudno ale na miejscu zaraz powiedziała, że za godzinkę będzie zlecenie wysłane tak więc od dzisiaj sobie liczę dni więc do 18 mają czas :) jeszcze 12 dni


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Roślina wysokobiałkowa musi być w plonie głównym. 

Będzie w plonie głównym bo do wniosku wpisuje się to co jest na polu na dzień 15 maja. Pytałem się kiedyś w agencji to mówili że ich nie interesuje te żyto tylko to co jest na dzień 15 maja (skoszę na kiszonkę  około 10-15 maja i zaraz wsieję saladerę ). Tylko właśnie nie wiem do kiedy ta saladera musi być na polu bo jeszcze po niej chcę wsiać grykę i  też zrobić w kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A1fe26c2 FV musi być. Nie możesz kupić od osoby prywatnej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

podjadacz, nie wiem jak Ty to liczysz że nie dajesz nawet ARiMR 2 pełnych tygodni na przelew od zlecenia przelewu. To w Twojej sprawie Agencja ma się zesrać tak jak Ty :D to jak moje zlecenie przelewu poszło w wtorek z samego rańca to do kiedy im dać czas według Ciebie do poniedziałku wieczorem ??? nie sr** żarem !!! Oni mają czas :rolleyes: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Dzwoniłem do Agencji, w poniedziałek mają zrobić polecenie przelewu, jednak zapowiedziano mi że jestem "losowany" do kontroli. Czytałem parę stron wstecz, że ktoś na jednej kontroli miał robiony pomiar działki, czego można jeszcze się spodziewać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batista1902    0

to jak czytałeś strony wcześniej to tam było. Ja osobiście zaopatrzyłem się w faktury za śor / nawozy, za sprzedaż zwierząt, za sprzedaż owoców miękkich, za zakup materiału siewnego, za paliwo, papierki z powiatowej weterynarii, książka oprysków ( właśnie się pisze bo prowadzę gos. od maja więc ja chyba muszę ) potwierdzenie zapłaty podatku rolnego, KRUS-u, śmieci, prądu. no i oczywiście akt własności oraz umowa dzierżawy do wglądu kontroli. +/- tyle, mam nadzieje że mnie kontrol ominie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

podjadacz, nie wiem jak Ty to liczysz że nie dajesz nawet ARiMR 2 pełnych tygodni na przelew od zlecenia przelewu. To w Twojej sprawie Agencja ma się zesrać tak jak Ty :D to jak moje zlecenie przelewu poszło w wtorek z samego rańca to do kiedy im dać czas według Ciebie do poniedziałku wieczorem ??? nie sr** żarem !!! Oni mają czas :rolleyes:

 

kolego agencja ma 2 miesiące na wypłatę premii od złożenia kompletnego wniosku o płatność.

Ja takowy złożyłem 18.09 - była jedna poprawka jednak nie wpłynęła ona w żaden sposób na czas więc jak by nie patrzeć 60dni mija dnia 18.11 a że nie miną dwa tygodnie od daty zlecenia to już nie moja sprawa do 18.11 mają termin


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zdarzało się, że schodziło się więcej niż dwa miesiące i też raczej nic im nie zrobisz. Co najwyżej można szarpać się o odsetki. Ale szkoda zachodu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam mam pytanie odnosnie zmian zasiewow bo podobno 30% nie trzeba zglaszac tylko czy to dotyczy calosci czy 30% kazdej rosliny ? Druga sprawa od poczatku wrzesnia mam gospodarstwo na sobie i od tego czasu nic nie pryskalem ,zrobilem wazny atest opryskiwacza a kurs bede zdawal w tym roku... moga sie przyczepic ze nie mam zadnego zeszytu odnosnie opryskow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

to jeszcze raz zapytam aby mieć większą pewność

czy jak dostanę pieniądze mogę zakupić maszyny a później zrobić zmiany do biznesplanu na te maszyny co zakupię ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Mam pytanie odnosnie kontroli z mlodego rolnia. Będą sprawdzane dwie dzialki i co dokladniej będą sprawdzać? Jak przebiega ta procedura i czy musi byc przy tym obecny mlody rolnik czy wlasciciel gruntu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

U mnie sprawdzili ile użytków zielonych i ile ornego, zrobili to pod moją nieobecność i nie wiedziałem że już są, zadzwonili tylko po pomiarach jak do mnie dojechać, w domu spisali krótki protokół, kazali podpisać się kilkanaście razy i w sumie po wszystkim. Na prawdę nic specjalnego, nic nie wymagali, żadnych dokumentów, jedynie dowód osobisty. Dodam że jeszcze nie mam na siebie bydła (zapytali o to) to może krótsza procedura. No i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Da się pieniądze z MR przeznaczyć na nawozy lub śor ? pewnie nie ale wolę mieć pewność :)

Nikt tego nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można kolego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

taka rzecz, dostałem premie we wrześniu ale w agrobiznesie coś mówil że stary prow 2007-13 trzeba do końca roku rozliczyć

tzn. że muszę do końca roku wydać pieniądze czy mogę na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Źle zrozumiałeś. Na wydatkowanie premii masz czas do 3 lat od wpływu pieniędzy na konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jeszcze raz zapytam aby mieć większą pewność

czy jak dostanę pieniądze mogę zakupić maszyny a później zrobić zmiany do biznesplanu na te maszyny co zakupię ?

 

Przyłączam sie do pytania kolegi mam juz pieniądze na koncie z wczesniejszego naboru MR.  Czy moge kupic maszyne a pożniej dopiero zmiane czy nie da rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Proponowałbym raczej najpierw zrobić zmiany a później robić zakupy. Agencja z reguły wyraża zgodę ale gorzej jak się nie zgodzi :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

jeśli chodzi o mnie to ja bym z biznesplanu chciał tylko wyrzucić grubbera i zmienić ceny poprzednich maszyn bo się mocno odróżniają od tych wpisanych


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj