Polecane posty

freetaxi    947

Podjadacz jeśli robiłeś zmianę albo korektę to 60 dni liczy Ci się od tego momentu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo    0

Witam

Sprawa dotyczy poprzedniego naboru MR. W biznesplanie wpisany mam pług zagonowy 4 skibowy a chciałbym kupić pług obracalny. Ciągnik jaki posiadam to u1634.

Czy mogę kupić 3+? Bo podobno na 4 obracalny mam za mało ziemi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rób zmianę i pisz podanie. Może Ci przejdzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Podjadacz jeśli robiłeś zmianę albo korektę to 60 dni liczy Ci się od tego momentu.

 

zmiany nie robiłem jeszcze, czekam właśnie aż kasa przyjdzie i wtedy zrobię zmiany w biznesplanie na zakup maszyn oraz w strukturze zasiewów

 

miałem tylko poprawki kilka rzeczy do wyjaśnienia o działkach + zmiana formy przejęcia działek z darowizny na dzierżawę

 

to czy w tym przypadku będzi 60dni od tego momentu ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Robiłeś zmiany do wniosku o przyznanie pomocy jeśli zmieniałeś formę przejęcia. Ciężko powiedzieć w tej chwili od którego momentu będzie się liczył okres 60 dni. Najlepiej to zadzwonić do osoby prowadzącej i ustalić jak wygląda sytuacja. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_925    0

A jesteś przed wypłatą premii czy już po?

Jestem przed wypłatą premii, wniosek złożyłam 28.09, a prośbę o zmiany 07.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilik26    15

witam kolegów i koleżanki! 07.09.15 wysłany wniosek o płatność 10.10.15 zrobiona korekta do BP ,19.10.15 decyzja z agencji o zatwierdzonych zmianach w BP . w ciągu jakiego czasu może przyjść przelew????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja ma 60 dni na wypłatę premii od momentu złożenia kompletnego wniosku o płatność. W praktyce jak nie wyjdą w międzyczasie jakieś kwiatki pieniądze dostaniesz do półtora miesiąca. Miałem przypadek w łódzkim, gdzie mój klient dostał premię w ciągu 10 dni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Robiłeś zmiany do wniosku o przyznanie pomocy jeśli zmieniałeś formę przejęcia. Ciężko powiedzieć w tej chwili od którego momentu będzie się liczył okres 60 dni. Najlepiej to zadzwonić do osoby prowadzącej i ustalić jak wygląda sytuacja. 

 

27.10 dzwoniłem się dowiedzieć czy jest teraz ok i pani mówiła, że tak i że jest jakaś autoryzacja do przelewu czy nie wiem do czego ale powiedziała, że do piątku 30.10 będzie wydane zlecenie przelewu


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To w takim razie 2-3 tygodnie będziesz miał pieniądze na koncie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To czekaj cierpliwie i sprawdzaj konto :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No i już po kontroli, pomierzyli jedną działkę- beze mnie, przyjechali do domu, protokół napisali i dowidzenia, nic szczególnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Mam prośbę Potrzebuje do młodego rolnika pomysłów na szkolenia i usługi doradcze za które dostanę napewno punkty. Muszę zamienić bo moje pomysły nie przeszły.

Chodzi o usługi i szkolenia które co jakiś czas organizuje ODR dostanę na to jakiś kwit i często są organizowane przez ODR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jakie miałeś kolego te szkolenia jeśli Ci nie "przeszły".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_925    0

freetaxi mam pytanie:
Jeżeli mam zadeklarowane 30 krów mlecznych, 1 byka 10 jałówek 1-2 i 5 cielaków i 10 jałówek 2lata i więcej to te 30% różnicy w tym co jest w rzeczywistości liczy się osobno do każdego wieku, czy ogółem do tych 56 sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Jeśli bym chciał z pieniędzy z młodego rolnika zbudować tuczarnie to jakie muszę mieć dokumenty w czasie składania wniosku o MR dokładniej chodzi mi oto czy muszę mieć już wtedy jakieś pozwolenia albo plany budowlane .Chciałbym skorzystać z tego naboru co będzie prawdopodobnie w I kwartale 2016r i nie wiem czy już chodzić po urzędach i załatwiać pozwolenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

wniosek 30.09

telefon ws. zmian(służebność była w aktach)13.10

poprawka 15.10(doszedł polecony z aktami zgonu)

wypłata 30.10

tak wyglądało u mojej Pani

Do rozliczenia ARiMR wystarczy faktura zakupu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co im z to służebnością nie pasuje??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jeśli bym chciał z pieniędzy z młodego rolnika zbudować tuczarnie to jakie muszę mieć dokumenty w czasie składania wniosku o MR dokładniej chodzi mi oto czy muszę mieć już wtedy jakieś pozwolenia albo plany budowlane .Chciałbym skorzystać z tego naboru co będzie prawdopodobnie w I kwartale 2016r i nie wiem czy już chodzić po urzędach i załatwiać pozwolenia 

 

Co ty możesz załatwiac jak nie masz dzialki ani nic na sobie??

 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

1 usługa doradcza w sprawie opracowania planu nawozowego(bo mam punkty za plan nawozowy)

2 szkolenie dotyczące stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym (bo i tak muszę zrobić chcącrobić opryski)

3 Prawidłowe żywienia bydła mlecznego(oddaje mleko do mleczarni a musiałbym produkować sam na rynek gotowe produkty)

4 szkolenie dotyczące PROW 2014-2020 zbyt ogólnie)

więc co?

Proszę o porady(szkolenia lub usługi doradcze możliwe do zrealizowania, za które dostanę kwit i napewno będą w latach 2015-2018

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Co ty możesz załatwiac jak nie masz dzialki ani nic na sobie??

 

To znaczy teraz musiał by załatwia to tato ,ale myśląc logicznie to nie muszę nic zaczynać załatwiać no bo tak jak mówisz nie mam nawet działki na siebie czyli dopiero gdy przyznadzą mi MR to wtedy będę musiał zaczynać wszystko załatwiać tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Co im z to służebnością nie pasuje??

w dziale trzecim była zapisana służebność dla dziadków na(jak przepisywali ziemię ojcu mojej Pani) i bardzo miła  Pani Małgosia z WOR ARiMR zażyczyła sobie tą umowę/bądź w przypadku śmierci akty zgonu dziadków i tyle chwila szukania w domowym archiwum , polecony i sprawa załtwiona.Wszystkim życzę takiej osoby do rozpatrywania wniosku jak p. Małgosia........

Kasa na koncie w piątek a w ten czwartek już nie będzie

 

 

 

a i jeszcze jedna ciekawostka dziś ok 15 dzwonił pan z biura powiatowego, że jutro kontrola prosił o przygotowanie wszystkich dokumentów-księgi, rejestry itd. prosił także aby być jutro osobiście w domu pomimo tego,że jestem pełnomocnikiem

Czy oni przypadkiem na 48 h przed nie powinni dawać info o takiej kontroli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Troker1979 szkolenie dotyczące ŚOR nie przejdzie bo jest ono wymagane innymi przepisami. Faktycznie te, które zadeklarowałeś Ci nie przejdą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj