Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#20681 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:17

Panowie sa juz przepisy krajowe odnosnie prow 14-20?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:02
  •  

#20682 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:23

Witam. Mam takie pytanie dotyczące naborów na MR. W kwietniu tego roku kończę szkołę rolniczą, egzaminy dopiero w czerwcu. Zastanawiam się czy złożyć wniosek w tym roku czy w następnym naborze. Tu moje pytanie kiedy będzie następny nabór???? Czy za rok w 2016 będzie?? Doszły mnie słychy, że nabór będzie dopiero za 5 lat O_O? Nigdzie takiej informacji nie wyczytałem, dlatego pytam. 

#20683 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:33

świadectwo i tak będziesz miał w kwietniu no chyba że nie zdasz  :) to na co masz czekać a poza tym i tak nie wiadomo kiedy będzie nowy nabór niema pewnych info  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#20684 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 19:05

ja z pytaniem czy jeżeli mam 1/3 gospodarstwa na siebie w drodze spadku od 5 lat, ale ciąglę się uczę czy to pozwala mi na korzystanie z młodego ?
czy po prostu na starcie skreśla mnie z listy ? 

Mam podobną sytuację po zmarłym ojcu. Dowiadywałem się jak wygląda sytuacja i jak na razie z MR nie jestem skreślony. O dopłaty i wszystkie niezbędne sprawy występuje mamuśka. Ja z rodzeństwem mam także jakąś część gospodarstwa. Jeżeli chodzisz do szkoły to cała sprawa jest uśpiona, a jeżeli byś skończył szkołę to masz 12 miesięcy na to aby zrobić z tym porządek tzn. swoją część przekazać np. komuś z rodziny żebyś był czysty. To samo obowiązuje jeżeli kończysz szkołę np. na gimnazjum to liczą Ci wtedy 12 miesięcy od 18 roku życia. W innym przypadku te pole zostaje już na Cb i skreśla Cb z możliwości MR. Tak mi to wytłumaczono i tego się trzymam. Na razie się uczę w 3 klasie technikum agrobiznesu więc jeszcze mnie to nie obowiązuje , lecz czekam już na nabór MR. Gdy będzie więcej szczegółów z nowym naborem to będę starał się bardziej w to zagłębić.

A jeszcze taka sprawa co u mnie się zdarzyła to jak skończyłem 18 lat, to na wniosku do akcyzy dawałem swój autograf tak aby mama mogła otrzymać zwrot gdyż również jestem posiadaczem pola. 

#20685 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 19:20

Mam pytanie, być może durne ale dla pewność zapytam. Otóż chciałbym przy najbliższym naborze MR wystąpić o taką premię, ale nie mam wykształcenia rolniczego a staż pracy liczy mi się dopiero od 1 stycznia tego roku. W takim razie dyskwalifikuje mnie taka postać rzeczy z ubiegania się o premię czy po prosty dostaje za tą kwestię 0 pkt (na mój rozum to drugie) i wtedy nadrobiłbym punktami za inne aspekty?

#20686 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 19:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak nie dostaniesz punktów za wykształcenie i musisz uzupełnić w ciągu 3lat a czy tak prosto będzie nadrobić innymi aspektami to temat rozległy bo kokrętów nie znamy.

#20687 Share rolnik51

rolnik51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:19

Mam pytanie czy jak zmienię BP, że chcę kupić siewnik, bronę talerzową i wał to muszę podać cenę każdej maszyny. DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ.

Mam pytanie czy jak zmienię BP, że chcę kupić siewnik, bronę talerzową i wał to muszę podać cenę każdej maszyny. DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ.

#20688 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz inaczej nie da się wypełnić tabeli biznesplanu.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#20689 Share rolnik51

rolnik51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 20:23

DZIĘKI Endriu 42

#20690 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy moja dziewczyna ma szansę na mr w 2010 roku zmarła jej matka i nie było robione postępowanie. Jesienią 2014 zignoł ojciec i zrobiła postępowanie i od tego tygodnia ma gospodarstwo na siebie. Do tej pory była na zusie ale teraz przechodzi na krus. Druga sprawa to to że ma tylko 9.5ha i resztę musiała by wydzierżawić od moich rodziców. Sam w ostatnio naborze dostałem mr i mam w dzierżawie część gospodarstwa rodziców. Czy w razie ślubu nie będzie problemów z agencja? Bo to będzie tak że wzioł bym 2 razy premie raz ja raz żona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20691 Share slowik

slowik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 08:34

Witam. Mam do was koledzy pytanie o zmiany w strukturach zasiewu. W biznesplanie mam podane ze zasieje 9,6 ha pszenicy, 10,72 ha rzepaku oraz 3 ha buraków tymczasem mam zasiane 13,8 ha pszenicy i 6,5 ha rzepaku buraki bez zmian. Struktura zasiewów zmienia mi się o -18% rzepaku i +18% pszenicy. Czy muszę wystąpić o zmianę założeń biznespalnu??

#20692 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 10:08

jeżeli zmiana nie przekracza 30% to nie musisz, czekam na potwierdzenie info od @freetaxi i zaraz mam do niego pytanie- sam muszę zmienić założenia biznesplanu, kiedy to zrobić? jeszcze przed złożeniem wniosku obszarowego?

#20693 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 kwiecień 2015 - 10:27

Zmiana to 30% ale nie od poszczególnej uprawy a od grupy upraw , ale co i jak konkretniej to nie wiem . Sam mam pozmieniane troszkę zasiewy , ale liczę ESU i wychodzi nawet wyższe niż zakładane więc nie powinno być problemu .

Dziś mi przyszło pismo "oświadczenie beneficjenta premii dla młodych rolników w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska , higieny i warunków utrzymania zwierząt "  jest napisane by wypełnić sobie "listy kontrolne" , ale nie mogę ich znaleźć w internecie ;) Ktoś pomoże ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#20694 Share slowik

slowik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 10:56

Czyli zmiany u mnie wyniosły 36%?? 18% różnicy w rzepaku i 18% różnicy w pszenicy, co daje mi 36%. Dobrze to licze??

#20695 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 11:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie sumujesz zmian w grupach upraw. W jednej grupie nie może przekroczyć 30% u Ciebie to nie przekracza jeśli masz po 18% w grupie.

Zapraszam

#20696 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 kwiecień 2015 - 11:22

Już znalazłem to o co pytałem.

A gdzie można znaleźć definicję arimr "grupy upraw" i jak oni to segregują (np. zboża , okopowe itp.) ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#20697 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 11:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokladnie tak, zboża okopowe itp. tak to jest dzielone w arimr.

Zapraszam

#20698 Share Aminir

Aminir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 11:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiem ze nie tu ale prosze o pomoc http://www.agrofoto....ąc-nic/page-14#

#20699 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 13:14

witam, dostalem dzisiaj pismo zeby wyslac oswiadczenie beneficjenta premii dla mlodych rolnikow w sprawie spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, higieny i warunkow utrzymania zwierzat w gospodarstwie, pisza o jakiejsc Liscie kontrolnej przeprowadzania weryfikacji spelnienia standardow w zakresie ochrony srodowiska, o co w tym chodzi? mam sama produkcje roslinna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20700 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 13:14

Witam,mam pytanie bo w tamtym  tyg dostałem decyzje o przyznaniu mi premii,i w najbliższym czasie obejmę gospodarstwo od ojca ,i teraz kto ma skladac wniosek o dopłaty  ?  troche mam zmienione opsiewy niz w biznesplane,i co teraz ?