Polecane posty

Pawel328    645

dzieki za rozwianie watpliwosci ;) i gotowka tez mozna placic a nie przelewem? gdzies mi sie tu obilo o uszy :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

A jak to jest jak niema się wykształcenia rolniczego i chciał by się młodego rolnika połączyć od razu z modernizacją i uzyskać 60 % na zakup sprzętu, da się tak bez wykształcenie ,wystarczy to zobowiązanie które podejmuje się biorąc młodego rolnika że wciągu 3 lat uzupełni się wykształcenie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co jesli na mr mam gospodarstwo i dzierzawie ziemie i jedna dzialke sprzedac bedzie chciala osoba od ktorej dzierzawie a mnei nie bedzie stac tego kupic to co wtedy musze w sadzie dobiegac tego by dzierzawic ta ziemie do konca czy co wtedy jak sprzeda komus innemu i ten ktos zacznie obrabiac a mi odpadnie kilka ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro podałeś dzierżawę do biznesplanu to masz na to umowę. To że zmieni się właściciel ziemi nie oznacza że dzierżawca musi uciekać. Po prostu czynsz będziesz płacił komu innemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

aha czyli tak ze ta osoba moze sprzedac a ja moge obrabiac tylko ze u nas w okolicy zazwyczaj tak jest ze obrabia ziemie ten co kupi a dzierzawca schodzi to wtedy sadownie trzeba rozstrzygac sprawy czy od 2016 nowe ustawy beda to jzu regulowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli masz umowę na czas określony to ona obowiązuje no chyba ze sam zrezygnujesz. Co innego gdy dzierżawa jest "na gębę" no ale takiej dzierżawy to przy wniosku się nie podaje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Orientuje się ktoś gdzie mogę znaleźć wykaz maszyn które moge kupić na młodego rolnika by dostać dodatkowe punkty proszę o pomoc bo nie mogę nigdzie tego znaleść najlepiej jakiś załącznik albo link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

nie wiem po co ci to teraz ale tu jest wykaz http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/Zalacznik_nr_2_wykaz_inwestycji_srod-klim.pdf do tego jest wzór w którym trzeba podstawić te małe punkty i wychodzi ile jest faktycznie punktów dodatkowych

 

dzięki wielkie o to mi chodziło a wzór to może znaje jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Dostałem wezwanie do uzupełnienia braków formalnych, chodzi o kwestię wyjaśnienia służebności osobistej mojej babci i mam następujące pytanie czy wraz z wyjaśnieniami muszę złożyć korektę na druku wniosku o płatność i tam wymienić załączniki? Czy wystarczy jedynie pismo przewodnie z załącznikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Czy jak czekam na potwierdzenie ze dostane młodego rolnika mogę sie ubezpieczyć teraz w krusie i rejestrować sie jako gospodarstwo rolne i przejsc na vat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Czy jak czekam na potwierdzenie ze dostane młodego rolnika mogę sie ubezpieczyć teraz w krusie i rejestrować sie jako gospodarstwo rolne i przejsc na vat?

W krusie możesz sie ubezpieczyc, jako rolnik (czy to takie pilne/ważne?). Na vat? A musisz? Ja na vat przejde jak bede kupował nowe maszyny teraz mnie sie to nie opłaca.

A jak to jest jak niema się wykształcenia rolniczego i chciał by się młodego rolnika połączyć od razu z modernizacją i uzyskać 60 % na zakup sprzętu, da się tak bez wykształcenie ,wystarczy to zobowiązanie które podejmuje się biorąc młodego rolnika że wciągu 3 lat uzupełni się wykształcenie ?

Programu Młody Rolnik i Modernizacja Gospodarstw nie możesz łączyć! Kiedyś mozna było pieniadze z młodego dac jak wkład własny. Teraz jest tak że na MG nie mogą byc pieniądze ze środków publicznych czyli właśnie z MR. Jest to smutna wiadomość, bo sam tak chciałem zrobić.

 

Mam pytanie i to doś istotne

Brak wykształcenia, w programie MR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia. Obecnie uczęszczam na KKZ. 

Czy moge ubiegać sie o 60% z MG jako młody rolnik nie majac na chwile obecną wykształcenia? W rozporządzeniu nie wyczytałem nic o kwestii uzupełnienia wykształcenia. To tak jakby albo sie jest młodym rolnikiem albo NIE. Ubiegając sie o premie MR można uznać sie jako młody rolnik (bez zwgl na wykształcenie, bo wiadomo że młody rolnik musi je miec, albo musi je uzupełnić)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Witam

 

freetaxi mam prośbę o pomoc. We wrześniu 2017 roku biorę ślub i wraz z przyszłą żoną chcemy połączyć gospodarki i skorzystać z MR. Z racji że mój tata przechodzi na emeryturę i musi przepisać gospodarstwo też w 2017 roku mam pytanie kiedy najlepiej złożyć wniosek i czy nabory są co roku? Mogę np. składać wniosek już w 2016 roku mimo, że gospodarstwo przejmę na jesieni w 2017, aby w razie gdybym się nie załapał spróbować ponownie w naborze w 2017 roku?

Edytowano przez Martin199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Po pierwsze to nic nie wiadomo o następnym naborze, po drugie jest dość istotna sprawa... Musisz mieć trochę ziemi na start żeby składać papiery na MR co może cie wykluczyć przy następnym naborze bo powiedzmy będziesz miał ziemię dłużej niż rok. Poczytaj sobie ten temat z 6-7 tygodni wstecz to wszystkiego się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjanusz    0

Witam

 

freetaxi mam prośbę o pomoc. We wrześniu 2017 roku biorę ślub i wraz z przyszłą żoną chcemy połączyć gospodarki i skorzystać z MR. Z racji że mój tata przechodzi na emeryturę i musi przepisać gospodarstwo też w 2017 roku mam pytanie kiedy najlepiej złożyć wniosek i czy nabory są co roku? Mogę np. składać wniosek już w 2016 roku mimo, że gospodarstwo przejmę na jesieni w 2017, aby w razie gdybym się nie załapał spróbować ponownie w naborze w 2017 roku?

 

 

W przypadku małżeństwa ważne jest czy przyszła żona jest obecnie właścicielem gruntów rolnych i jak długo.

Jeśli jest, to przeważnie trzeba wybierać między żoną a dotacją dla młodego.

Nabory w pierwszym kwartale każdego roku.

Pierwszy wniosek o płatność składa się do 9 miesięcy od dnia otrzymania decyzji. Decyzję mniej więcej po 6 miesiącach od złożenia dostaniesz (może być nieco szybciej lub nieco później).

W związku z powyższym jeśli możesz przejąć gospodarstwo dopiero jesienią 2017 to ewentualny nabór w I kwartale 2016 raczej odpada.

Edytowano przez adamjanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przesuń  ślub o rok albo dwa i po problemie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie, napewno juz ktoś o to pytał ale na ostatnich kilku stronach tego niema, wiec pytam. Na wyplate premii czas liczy sie od momentu złozenia wniosku o płatność  czy od momentu  zatwierdzenia zmiany ? 30 czy 60 dni ? bo u mnie od przyznania premii niedługo mija 60 dni i dalej nic.

Edytowano przez pp1208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

 

Programu Młody Rolnik i Modernizacja Gospodarstw nie możesz łączyć! Kiedyś mozna było pieniadze z młodego dac jak wkład własny. Teraz jest tak że na MG nie mogą byc pieniądze ze środków publicznych czyli właśnie z MR. Jest to smutna wiadomość, bo sam tak chciałem zrobić.

 

Mam pytanie i to doś istotne

Brak wykształcenia, w programie MR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia. Obecnie uczęszczam na KKZ. 

Czy moge ubiegać sie o 60% z MG jako młody rolnik nie majac na chwile obecną wykształcenia? W rozporządzeniu nie wyczytałem nic o kwestii uzupełnienia wykształcenia. To tak jakby albo sie jest młodym rolnikiem albo NIE. Ubiegając sie o premie MR można uznać sie jako młody rolnik (bez zwgl na wykształcenie, bo wiadomo że młody rolnik musi je miec, albo musi je uzupełnić)

 

A nie da się jakoś pokombinować i zrobić tak że skorzystać z MR i z MG w biznesplanie na młodego rolnika napiszemy że pieniądze będą miały być przeznaczone na zakup nowego ciągnika a ciągnik kupimy na MG tyle że początkowo trzeba będzie wziąć kredyt a dopiero potem spłacić kredyt pieniędzmi z MR. Wtedy tak jakby nie zapłacili byśmy za rzeczy wzięte na MG pieniędzmi publicznymi czyli z MR

Przeszło by to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjanusz    0

A nie da się jakoś pokombinować i zrobić tak że skorzystać z MR i z MG w biznesplanie na młodego rolnika napiszemy że pieniądze będą miały być przeznaczone na zakup nowego ciągnika a ciągnik kupimy na MG tyle że początkowo trzeba będzie wziąć kredyt a dopiero potem spłacić kredyt pieniędzmi z MR. Wtedy tak jakby nie zapłacili byśmy za rzeczy wzięte na MG pieniędzmi publicznymi czyli z MR

Przeszło by to ?

 

Tak się nie da.

Można oczywiście łączyć MR i MG ale wkładem własnym do MG nie może być dotacja z MR.

Wystarczy porównać planowane zakupy w MR i MG i jasno widać czy jest podwójne finansowanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjanusz    0

Albo jak macie wystarczajaco duże gospodarki to możesz ty skorzystać z MR i przyszła zona

 

Teoretycznie tak.

Tylko o każdej zmianie mogącej mieć wpływ na przyznanie pomocy Wnioskodawca powinien niezwłocznie powiadomić Agencję. Ślub jest taką okolicznością.

 

Jeśli małżonkowie spełniają warunki przyznania pomocy - pomoc może być przyznana tylko jednemu z nich.

Rozdzielność majątkowa nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Tak się nie da.

Można oczywiście łączyć MR i MG ale wkładem własnym do MG nie może być dotacja z MR.

Wystarczy porównać planowane zakupy w MR i MG i jasno widać czy jest podwójne finansowanie.

 

Dzięki za pomoc ale szczerze mówiąc zepsułeś mi dzień tą wiadomością :( Kilka dni temu rozmawiałem z dyrektorem ARiMR w mojej okolicy i on mi właśnie powiedział że MR i MG można razem połączyć z wkładem z MR do MG, a tu taka wiadomość od ciebie   :( A można chodziarz pieniądze z MR przeznaczyć na przerobienie stodoły na chlewnie lub na budowę nowej chlewni ? Albo jest jakaś szansa że zmieni się to że pieniądze z MR będzie można przeznaczyć na MG tak jak było dawniej ?

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

Oświadczenie osoby przekazującej gospodarstwo

o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie kontroli przez Agencję

 

Ja, niżej podpisany/podpisana*, oświadczam, że wyrażam zgodę na przeprowadzenie przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontroli w gospodarstwie, umożliwienie osobom upoważnionym do wykonywania czynności kontrolnych wstępu na moje grunty, do mojego gospodarstwa i pomieszczeń gospodarczych w celu wykonywania tych czynności, a także na udostępnianie wszelkich dokumentów i udzielanie wyjaśnień.

Przyjmuję do wiadomości, że zebrane dane osobowe będą przetwarzane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą: 00-175 Warszawa, Al. Jana Pawła II 70, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. nr 0, poz. 1182) w celu przyznania pomocy w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

 

 

……………………………………

             Podpis przekazującego gospodarstwo

 

 

 

mam pytanie czy takie pismo musi mi podpisac osoba od której bede dzierżawil ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj