Polecane posty

Driver33    0

Idź do odru i zapytaj jak czegoś nie wiesz, a wypełniaj sam bo sam wiesz najlepiej na czym stoisz.

Ja tak zrobiłem i miałem tylko jeden błąd(byłem zbyt dokładny), ale przysłali mi co mam poprawić i dostałem pozytyw 24.12.2010 czyli pod choinkę :P(to opóźnienie to z mojego lenistwa...)

 

Witam wszystkich mam problem z otrzymaniem wypisów z rejestru gruntów na umowe dzierżawy zatwierdzoną przez notariusza poprostu mówią mi ze wydają jedynie na cele emerytalno rentowe a inne powiaty ponoć wydają te wypisy doradzcie mi coś bo juz nie wiem co robić poradzcie coś ;[

 

1 kto jest właścicielem gruntów,

2 po co ci to?

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie a jak ma sie sprawa gdyz w tej chwili jestem wspolwlasciliem w 1/3 wszystkich gruntow w naszym gospodarstwie wyglada to tak

 

1/3 Ja

1/3 Mama

1/3 Siostra

 

Doplaty sa na mame.

 

I teraz pytanie czy moge sie starac czy juz nie bo jakby niepatrzac jestem wspolwlascicielem gospodarstwa.

 

 

 

 

 


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jeżeli jesteś współwłaścicielem we współwłasności innej, niż małżeńska to możesz zapomnieć o Młodym Rolniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

chyba ze podpiszesz dzierżawę gruntów od bliskich na co najmniej 5 lat i uzyskasz średnią wielkość wojewodzką/ krajową...dobrze mówię? czy mylę się?

 

Ale tylko wtedy jeści każde z Was ma wydzieloną, określna cześc gospodarstwa, czyli notarialnie.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Idź do odru i zapytaj jak czegoś nie wiesz, a wypełniaj sam bo sam wiesz najlepiej na czym stoisz.

Ja tak zrobiłem i miałem tylko jeden błąd(byłem zbyt dokładny), ale przysłali mi co mam poprawić i dostałem pozytyw 24.12.2010 czyli pod choinkę :P(to opóźnienie to z mojego lenistwa...)

 

 

 

1 kto jest właścicielem gruntów,

2 po co ci to?

 

to mówisz o wypełnianiu samego wniosku czy biznesplanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mam pytanie jestem właścicielem gospodarstwa i budynków z wyjątkiem domu zostawili go sobie rodzice no i czy ja teraz muszę podpisywać umowy na wywóz szamba i śmieci skoro nie mam domu ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@nasil90 a wczoraj się sprzeczałem z koleżanką, że bezdomność z wyboru istnieje :D i mi nie wierzyla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mam pytanie jestem właścicielem gospodarstwa i budynków z wyjątkiem domu zostawili go sobie rodzice no i czy ja teraz muszę podpisywać umowy na wywóz szamba i śmieci skoro nie mam domu ?

Wystarczy ze bedzie rachunek wystawiony na twojego ojca i wszystko bedzie oki. Bo nie moze byc rachunek wystawiony na ciebie skoro ty nie jesteś właścicielem. Miałem kontrole to powiedziałem ze ja tu mieszkam a ojciec jest właścicielem i nawet nie sprawdzali czy jest umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To o wywoz scieków tez sie pytaja ? :blink: Co jesli nie bede miał umowy na wywóz szamba albo stare kwity ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

to mówisz o wypełnianiu samego wniosku czy biznesplanu ?

Miałem błąd we wniosku w powierzchni działek, wypełniałem ręcznie i podałem co do m2.

Przypomniałem sobie, fakt wypis będzie potrzebny do wypełnienie PRG W MR.

 

Arekp_89 powiedz że ojciec chce na emeryture iść:P, a tak poważnie to ja miałem stare wypisy, one są potrzebne do obliczeń więc nie muszą być nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

chyba ze podpiszesz dzierżawę gruntów od bliskich na co najmniej 5 lat i uzyskasz średnią wielkość wojewodzką/ krajową...dobrze mówię? czy mylę się?

 

Ale tylko wtedy jeści każde z Was ma wydzieloną, określna cześc gospodarstwa, czyli notarialnie.

 

W kazdej chwili moge zrobic podzial majatku notarialnie.

Zmieni to cos ????


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Może ktoś mi odpowie. Czy minimalna kwota jaką trzeba udokumentować w Agencji tzn. wykorzystać z premii MR czyli te 70% z 75000 zł, wychodzi to chyba 52500 zł, to musi to być kwota NETTO czy BRUTTO???

Edytowano przez Krzysiek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Oczywiście, że kwota brutto.

Edytowano przez Fabian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego jak nie jesteś pewny to się nie wypowiadaj bo tylko zamęt siejesz i wprowadzasz ludzi w błąd. Ma to być kwota brutto i od tego liczą. Netto jest przy MGR a na MR brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Popieram,,KARGO,,Oczywiście że jest to kwota brutto,netto to byś mógł miec gdybyś był na vacie i sobie odliczył np od tych 52tys i ten vat zostaje w takim wypadku u ciebie w kieszeni.W przeciwnym raźie jeśli nie jestes na vacie to gdy miała by być to kwota netto tzn że musiałbyś jeszcze ze swojej kieszeni do tych 75tys dołożyć


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

W związku z spodziewanym w I kwartale naborem na Młodego Rolnika mam pytanie a mianowicie chodzę do III klasy technikum nie związanym z rolnictwem i nie wiem w jak najlepszy sposób rozwiązać problem z wykształceniem?

Edytowano przez MFJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Możesz w ciągu bodajże 3 lat od otrzymania dotacji uzupełnić wykształcenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Czy roczna szkoła policealna w zawodzie rolnik wystarczy? I czy dało by się ubezpieczyć wstecz 5 lat w krusie jako domownik mam teraz 18 lat to wtedy by wykształcenie już było z głowy chyba.

Edytowano przez MFJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

Mam takie pytanie musze uzupełnic wykształcenie rolnicze w ciagu trzech lat dostalem pieniadze na Młodego Rolnika chodze do szkoły policealnej technik rolnik dwu letnia po trzech semestrach mozna uzyskac certyfikat a po czterech dyplom technik rolnik trzeba zdac egzamin i mam pytanie czy wystarczy ten certyfikat?

 

 

 

witaj, jestem w tej samej sytuacji co ty, tez muszę uzupełnic wykształcenie i wiem od pana który prowadzi moja sprawę w ARIMR że wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły rolniczej bo to ono daje wykształcenie, żaden dyplom technika nie jest konieczny jednakże można go zrobić

 

jeszcze tylko KRUS ...:/


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Jak wygląda sprawa w przypadku gdy ktoś dostanie premie MR i chce jechać potem za granice do pracy sezonowej? Czy są ku temu jakieś przeciw wskazania? Czy w przypadku wyrejestrowania się z KRUSu na okres pracy sezonowej będzie potem problem z ARiMR? Bo w przypadku legalnej pracy np w Niemczech trzeba wyrejestrować się z KRUSu i z dokumentami iść do ZUS o wydanie druku E 101 i z tym drukiem dopiero można jechać do legalnej pracy. Jak ktoś miał z tym do czynienia proszę o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wygląda sprawa w przypadku gdy ktoś dostanie premie MR i chce jechać potem za granice do pracy sezonowej? Czy są ku temu jakieś przeciw wskazania? Czy w przypadku wyrejestrowania się z KRUSu na okres pracy sezonowej będzie potem problem z ARiMR? Bo w przypadku legalnej pracy np w Niemczech trzeba wyrejestrować się z KRUSu i z dokumentami iść do ZUS o wydanie druku E 101 i z tym drukiem dopiero można jechać do legalnej pracy. Jak ktoś miał z tym do czynienia proszę o informacje.

Przez 3 lata od wzięcia kasy z MR nie możesz mieć przerwy w opłacaniu KRUS.

A co pracy za granicą to nie wiem jak w niemczech, ale jak 3 lata pracowalem legalnie w anglii to nic takieg nikt nie wymagał. A to o czym mówisz, to napewno polacy sami wymyślili, po to aby w razie czego mozesz ten okres sobie do emerytury wliczyć (o ile chcesz??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

mam pytanie ponieważ 15.10.2010 otrzymałem decyzje pozytywną o otrzymaniu MR a tu dzisiaj nagle dzwoni Pani z agencji i prosi o dowiezienie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie rolnik. Nie ma problemu bo mam taki ale co by było gdybym takowego nie posiadał i powiedzmy już dostał kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

przeczytaj uważnie calą decyzje. tam jest napisane ile masz czasu na uzupelnienie wyksztalcenia a jesli juz masz wymagane wyksztalcenie to ten punkt powinien byc przekreslony.

 

ja tak mam


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj