Polecane posty

freetaxi    947

W tamtym tygodniu były przelewy. Ludzie mi dzwonili i potwierdzali. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

W większości trzymają się ekspertyzy w kwestii doboru maszyn do areału odnośnie starej modernizacji. Szczegóły tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/2014_MGR/Aktualizacja_2014_Zasady_doboru_maszyn_rolniczych.pdf

kolego u mnie też mieli obiekcję w sprawie maszyn,ale wystarczyło napisać podanie.jakoś się zgodzili.nie wiem jak w innych OR,ale w łódzkim,nie było źle......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tym się zgodzę. Zależy od oddziału. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Podalem cene ciagnika w biznesplanie 86 a bedzie kosztowal 93 czy musze robic zmiane czy to nie ma znaczenia aby 70% rozliczyc ?

zależy od oddziału w Poznaniu cofli mnie o KM brakowało 0,5 z tym co podałem w biznes-planie ,musiałem go poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz i kupić sprzęt za 300tys. i nic im do tego bo te 70tys wykorzystałeś do tej inwestycji

 

Co do zakupów maszyn z biznesplanu lub innych niż w biznesplanie to najpierw kupujcie a później róbcie zmianę do wniosku a później robicie rozliczenie inwestycji- w MR mało prawdopodobne że dany zakup nie przejdzie nie tak jak to jest w MGR

Czyli nie będzie problemu jeżeli kupię teraz, wiesz kolego nie chciał bym takiej sytuacji że mi czegoś nie zatwierdzą dlatego tak dopytuję. A powiedz mi jeszcze Kolego czy jeżeli już kupię a zrobiłem zmianę to data na fakturze ma jakieś znaczenie że np. Data będzie wcześniejsza niż data zatwierdzenia zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Jeżeli  wynegocjowałem zakup ciągnika i na fakturze będę miał cenę 70 000zł a średnia cena rynkowa wynosi 140 000zł to ARiMR może zakwestionować mi taką fakturę przy rozliczeniu? Dotyczy starego naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można po otrzymaniu premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a co w przypadku gdy rok jest suszowy i po prostu nie mam możliwości zaorać a nie mowa nawet o posianiu a struktury zasiewów właściwie w następnych latach nie zamierzam zmieniać  tylko wyjątkowo w tym roku przez suszę nie posieję ozimych bo po prostu nie ma jak?

piszę wtedy o zmianę struktury a za rok ponownie o zmianę (powrót) do pierwotnej czy wystarczy uzasadnić suszą i podkreślić że jest to zmiana na jeden rok podyktowana suszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć, chciałam zapytać, jak liczy się przejęcie gospodarstwa. mój mąż dostał pole od rodziców przed ślubem, pracuje na etat w firmie a ja studiuję ogrodnictwo i zastanawiamy się, czy jeżeli mąż przepisze je na mnie - zrobi wspólność tej ziemi - to czy będę mogła wziąć MR. pola jest ok 10ha, myśleliśmy o wzięciu modernizacji ale niestety nie jestem jeszcze ubezpieczona w KRUSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro on ma już ziemie to ty nie dostaniesz MR.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

przepisywanie ziemi nie ma sensu, bo Agencja od momentu ślubu traktuje Was, jako jeden podmiot. 

 

może trzeba było składać na MR w ostatnim naborze, pod warunkiem, że mąż miał ziemię krócej, niż 12 m-cy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie gdzie można zadzwonić zeby dowiedziec sie na jakim etapie jest moja sprawa ? MR 2014. Doradca mi mówił zeby zadzwonic bo coś za długo jest ta "cisza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

pp1208 jeżeli miałeś poprawki to na liście który otrzymałeś powinien być podany numer kontaktowy do osoby, która się tym wnoskiem zajmuje

Chyba, że jest inaczej niż piszę o proszę mnie poprawić


mi za 2-3 dni minie miesiąc jak składałem wniosek o płatność i nadal sobie czekam :)

a można wiedzieć kiedy składałeś wniosek o płatność ?

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dboss    0

28 września składałem wniosek o płatność, wczoraj telefon z agencji w sprawie służebności zapisanej w akcie notarialnym. Sprawa dzisiaj wyjaśniona i podobno reszta we wniosku w porządku. Także nie wiem od czego zależy ten czas oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czyli się ruszyło :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

skoro Ci co składali po mnie kilka dni dostali już to może w następnym tygodniu i mi kasiorka przyjdzie :) chyba, że czegoś się znów uczepią i będą poprawki.. ;[


no nic trzeba czekać i tyle...


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kontrola nie ma wpływu na wypłatę premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Jeśli wniosek o płatność został złożony miesiąc temu, pieniędzy jeszcze na koncie nie ma, czy można przed otrzymaniem pieniędzy zmieniać biznesplan ? Jest błąd w biznesplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj