Polecane posty

daremw    128

Pawel29 to pozwij ich do sądu o sumę premii MR.

a faktycznie dobrych kilka dni przed zakończeniem naboru informacje przynajmniej na arimr były, trzeba było po prostu na bieżąco zaglądać, pracownicy agencji to inna bajka, oni teoretycznie powinni być najlepiej poinformowani ale jak co do czego to bardzo różnie to bywa... często mają mniej pojęcia od "szarego Kowalskiego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Żeby pozwać ich do sądu to musiałby mieć dowód czyli np na piśmie że mu nie przyjmą wniosku. Teraz w żaden sposób nie udowodni że taka sytuacja miała miejsce. Co innego jakby miał papier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, ostatnio wysłałem zmianę do wniosku i dzięki niekompetentnej Pani która mi ją robiła dziś miałem telefon z agencji w jakim celu przysłałem im ten list a chodzi o to że ta Pani nie wiedziała co zaznaczyć na pierwszej stronie czy zmianę czy korektę.. i powiedziała mi żebym wysłał dwie kartki jedną taką drugą taką. Nie wiem czy za to będę miał z tym jakieś komplikację....? A no i jeszcze mi mówiła że potrzebne jest podanie. Ktoś wie jak napisać te podanie? Bo już nie mam ochoty jechać do tej kobiety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W instrukcji jest informacja, że korektę zaznaczasz gdy wzywa Cię do tego Agencja. Zmianę robisz sam z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Dobrze rozumiem że jeżeli rozbieżność struktura zasiewów w moim gospodarstwie w tum co podałem w biznesplanie tym co jest faktycznie nie przekracza 30 procent to nie muszę tego nigdzie zgłaszać?

 

Wczoraj dostałe wezwanie do złożenia zmian bo się numer telefonu we wniosku o płatność nie zgadzał z tym co wpisałem w wniosku o pomoc co się składało w 2014 roku, oraz że muszę jeszcze dosłać wypisy gruntów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Witam jeśli w roku bazowym mam 5,63 esu i w docelowym też takie samo to czy pomiędzy tymi latami esu może być niższe czy musi cały czas być na tym samym poziomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Mi w Warszawie powiedzieli, że ESU nie może być niższe niż 4, Ja mam 11 ESU i powiedzieli, że jak nawet spadnie do 8 to nie będzie problemu. Trochę się z nim pospierałem co do tej kwestii i poszedł do kogoś się dowiedzieć dokładnie i stwierdził, że miał rację i że ESU może spaść obu nie niżej niż 4 ESU. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jeżeli chodzi o ESU to:

 

a.) w przypadku nieosiągnięcia nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie równej co najmniej 4 ESU – zwrotowi podlega 100% kwoty pomocy,

b.)w przypadku osiągnięcia nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie równej co najmniej 4 ESU, jednak mniejszej niż wartość nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy – zwrotowi podlega:

– 5% kwoty pomocy – jeżeli wartość nadwyżki bezpośredniej zmniejszyła się o 25% do 50% w stosunku do wartości nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy,

– 10% kwoty pomocy – jeżeli wartość nadwyżki bezpośredniej zmniejszyła się o więcej niż 50% do 75% w stosunku do wartości nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy,

– 25% kwoty pomocy – jeżeli wartość nadwyżki bezpośredniej zmniejszyła się o więcej niż 75% w stosunku do wartości nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy.”;

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Mnie o wypisy gruntow nie prosili. A przed wyplata dadza znac ? Bo jakies 2 tygodnie temu jak juz mialem papierki zlozone dzwonili do mnie z Biura Wsparcia Inwestycyjnego ale nie odebralem i nazajutrz oddzwonilem to sekretarka powiedziala ze jak naczelnik bedzie cos chcial to zadzwoni jeszcze raz i narazie cisza... zadnego maila ani pisma w sumie to nie wiem czego chcial moze jakas poprawka lub uzupelnienie ale juz wiecej nie zadzwonil... jak myslicie w jakiej sprawie mogl dzwonic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A skąd kolego my możemy wiedzieć w jakiej sprawie do Ciebie dzwonili z BWI? Do tej pory jak dzwonili to było coś nie tak. Przed wypłatą nie informują.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Chodzi mi raczej w jakich sprawach dzwonili do Was z BWI czy jakies uzupelnienia badz korekty ? Czy raczej cos takiego dostaje sie listownie... poprostu dziwie sie ze od tamtej pory nikt ponownie nie dzwonil

Edytowano przez MateuszNoco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zazwyczaj jak dzwonili to był problem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Tez tak mysle tylko ja oddzwanialem ale sekretarka mnie zbyla i mowila ze jak naczelnik cos chce to zadzwoni i nie wiem czy czekac czy moze wybrac sie do nich osobiscie...
Dzwonilem , gosc powiedzial ze nie wie nic ale sprawa jest zamknieta bo 29 wrzesnia wniosek poszedl do warszawy i tylko czekac na kase, moze jakas blachostka albo pomylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

A jak myslicie moj znajomy z sierpniowego przesuniecia podejrzewa ze wpisal zly nr konta tak twierdzi ze juz kasa powinna byc czy te pieniadze moga pojsc na cudze konto czy musza zgadzac sie dane osobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej porównują numer konta z tym co jest podane we wniosku o wpis do ewidencji. Jakby wpisał inny to chcieliby oświadczenie wnioskodawcy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Pewnie masz racje na wyrost sie martwi... bo podobno z sierpniowego przesuniecia juz dostali niektorzy... z mojej okolicy z wrzesniowego jeszcze nikt ja tez czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

z wrześniowego też jeszcze nie dostałem za to dostałem w tamtym tygodniu poprawki do zrobienia w sumie nic takiego poprawienie tabeli działek które miałem przejąć i kilka spraw do wyjaśnienia odnośnie działek, które nie były podane w biznesplanie poknocona była trochę umowa dzierżawy ale mniejsza o to.. poprawki odesłałem 2 dni temu i teraz też cierpliwie czekam na kasę chyba, że coś jeszcze im nie będzie pasowało..


MateuszNoco jak byś dostał kasę to poinformuj :)

może nie każdemu powysyłają równo ale będzie wiadomo mniej więcej kiedy może coś przyjść :)


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

ja

18.09 - złożyłem wniosek

2.10 - przysłali poprawki żeby zrobić

wczoraj je dostali więc chyba wsio i czekam teraz :)

 

jutro będą 3 tygodnie jak złożyłem wniosek


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

ja 8.09 złozyłem wniosek o płatość,czyli równo miesiąc.  narazie tez cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam 16 września zawiozłem drobną poprawkę do lublina 17 września dzwoniłem do pani czy wszystko ok a ta powiedziała że zatwierdza przelew czy coś takiego dziś 8 październik kasa na kącie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

O ile dobrze pamietam to coś po 10 września wysłałem pocztą wniosek.Mam jeszcze pytanko czy do zmian w PRG oprócz stron które zmieniam oraz podania muszę dostarczyć coś jeszcze czy tyle ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj