Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

KacperWancel z całym szacunkiem dla Ciebie ale masz wyższe wykształcenie a nie umiesz przeprowadzić prostej kalkulacji punktów. Możesz zejść z punktami tak abyś nie wypadł za listę. Czasami to się nóż w kieszeni otwiera jak się takie rzeczy czyta. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

freetaxi, razem z dostarczeniem wniosku o płatność trzeba złożyć inne dokumenty.oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa, dokument potwierdzający tytuł prawny gospodarstwa oraz zaświadczenie z Krus. Co to za dokument ten potwierdzający tytuł prawny gospodarstwa? Skąd go wziąć?

No i czy na dzień 30 września muszę być właścicielem gruntów zawartych  w biznesplanie? Czy można zrobić to później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Tytuł prawny to akt notarialny jeśli jesteś właścicielem lub umowa dzierżawy jeśli jesteś dzierżawcą. Sam sobie odpowiedz na pozostałe pytania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freetaxi , rozumiem o co chodzi i pkt potrafię dodać , ale chciałem się dowiedzieć czy miałeś podobny taki jakiś przypadek , o to mi chodziło i czy udało się to załatwić :). Obracasz się w tym trochę dlatego zapytałem , pytam też dlatego że już tego czasu jest na prawdę mało . Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja rozumiem że można pytać o pewne rzeczy nawet jak odpowiedzi są wcześniej podane, rozumiem na prawdę wiele ale nie rozumiem jak sobie mają radzić ci młodzi rolnicy jak zadają takie pytania jak tu można czasami zauważyć, normalnie aż żal ziemi, mam wrażenie że niektórzy nie rozumieją podstawowych rzeczy a ich gospodarstwa to raczej na zasadzie tatuś hodował 2 świnki, kilka kur kaczek i z 5 krów to i ja tak będę. Wiele osób zadaje pytania które faktycznie wymagają jakiejś wiedzy lub doświadczenia ale niektórzy to już normalnie masakra... Pytanie o tytuł prawny to już dla mnie szczyt... Jak bym nie wiedział to pierwsze by było google żeby się nie ośmieszać bo to podstawowe pojęcie, a jak by nie było odpowiedzi to wtedy pytanie na forum.
Mam wrażenie że niektórych to na prawdę tatuś prowadza za rączkę całe życie i wszystko pomaga załatwiać i aż strach pomyśleć że tatuś będzie prowadzał tak do 40-stki lub 50-tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

pytanie czy jeśli chce zrobić zmianę w biznesplanie tylko w strukturze zasiewów to czy muszę im wysłać cały biznesplan czy tylko te strony ze strukturą zasiewów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianAdamski   
Gość SebastianAdamski

Witam. Czy po wypłacie pieniędzy Mr nabór 2014 mogę zmienić biznesplan z zakupu ziemi(gość sie rozmyślił) na maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można zrobić zmianę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Moim zdaniem nie przejdzie. Będą wołać aneksy do umów i najlepiej porobić je do 30 września. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

dzis dostalem list z agencji w ktorym mnie informuja ze w piatek  bedzie wydana decyzja odmowna uzyskania premii na MR2014, jakby odrazu decyzji nie mogli przyslac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Wniosek o płatność złożyłem 9 września i jak na razie cisza ,kasy też nie ma .A była dzisiaj okazja tanio kupić sprzęt rolniczy.komornik zlicytował staremu zetor 7211 90r 22500zł,bizon 56 90r uwaga 13,75tys,c330 82r razem z opryskiwaczem 12m 5,5tys,samochód merc2540 99r 22,5tys..A wszystko za 60tys długu w firmie ampol-merol.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

tytułujesz "Aneks nr 1 do umowy dzierżawy zawartej dn .....2014 r.  w ............ pomiędzy Marią Nowak, a Janem Kowalskim"

 

od akapitu: "W paragrafie 2? zmienia się powierzchnię działek: nr 234/1 z powierzchni 8,02 ha na 8,78 ha, nr 234/2 z powierzchni 5,76 ha na 6,33 ha " itd. 

 

warto potwierdzić podpisy choćby w gminie.

 

ja bym dodatkowo wyjaśnił u prowadzącego wniosek, czy nie trzeba wydłużać okresu dzierżawy z datą pewną - chodzi o to, żeby zrobić datę pewną na 10 lat z prawidłowymi powierzchniami od daty aneksu - ale to już mój wymysł dla spokojności, telefon nic nie kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam. w razie kontroli są mierzone tylko działki czy też wszystkie budynki gospodarcze? żądają również atestu od opryskiwacza itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zakupy z ubiegłorocznych premii tylko do końca tego roku można robić? Jeśli wezmę ciągnik w kredycie 3*33% na trzy lata, to nie będzie katastrofy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

3 lata od wpływu premii na konto masz czas na wydatkowanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jezeli kupie ciagnik uzywany za pieniadze z MR (stary nabor) to bede mogl skladac wjiosek w przyszlym roku z nowego PROW na nowe maszyny w tym nowy ciagnik? Sa jakies limity w ilosci ciagnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
mf25    13

Odpowiem CI na to ze przed podpisaniem umowy bylem w geodezji a tam mi powiedzieli ze jest zmiana powierzchni dopiero 20 wrzesnia  beda nowe powierzchnie wprowadzone do systemu byla nowelizacja i wybralem wypisy wczoraj  i powierzchnie o pare arow pozmienialy .

 

DO agencji dac ksero umowy dzierzawy czy oryginal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj