Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#19981 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:49

Nie ma jeszcze konkretnych informacji. KE ma 4 miesiące na odpowiedź. Jeśli nie odpowie w tym okresie, decyzja jest z automatu pozytywna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:26
  •  

#19982 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:56

Zeby polaczyc MR z MGR to kiedy mozna cos kupic zeby rozliczyc z MR I MGR bo MR to juz od momentu skladania wniosku a MGR tez tak jest? Czy mozna kupic wczesniej a jak sie pozniej zalapie to dopiero to rozliczyc?

#19983 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:57

Jeszcze nie wiadomo bo nie ma przepisów krajowych odnośnie MGR.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19984 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:59

A wczesniej jak bylo? Robili cos podobnego?

#19985 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:01

Koszt kwalifikowalny był uznany jeśli inwestycja była zrealizowana najwcześniej w dniu ogłoszenia listy rankingowej o ile mnie pamięć nie myli. Jeśli było inaczej to niech ktoś mnie poprawi.

#19986 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:03

Aha dziekuje

#19987 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:04

A jak sie ma sprawa ze składaniem wniosku przez Internet przez młodego rolnika?

Potrzebne sa jakieś mapki?

Wniosek o dopłaty przyjdzie na osobę, która składała go w roku ubiegłym. Co do załączników graficznych to spotkałem się z informacją, że można skreślić nazwisko i wpisać swoje dane. Ale to już proponuję dowiedzieć się u źródła w swoim BP.

#19988 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:06

Nie bo materiał graficzny będzie dostępny w aplikacji i takie rozwiązanie polecam każdemu. W podobny sposób wypełniam obszarówki swoim klientom bo mieszkają na terenie całego kraju więc musiałbym dołożyć do paliwa :)

Edytowany przez freetaxi, 03 marzec 2015 - 19:09.

#19989 Share Sani

Sani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie a mianowicie: Jeżeli mam 18 lat i uczęszczam do Technikum Rolniczego 2 kl mogę się starać o Premię na MR? Czy muszę ukończyć szkołę??

#19990 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:07

Możesz złożyć wniosek o przyznanie pomocy a wykształcenie musisz uzupełnić. Skończysz technikum i po problemie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19991 Share Sani

Sani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli gdyby mi przyznali premię to pieniądze bym dostał przy wypłacie tych wszystkich premi czy dopiero po ukończeniu szkoły? :)

#19992 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:13

Kase dostaniesz jak wszyscy i masz jeszce 3 lata na uzupelnienie wyksztalcenia.

#19993 Share Pawel29

Pawel29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:14

Witam, mam pytanie odnośnie przesunięcia 60 mln na MR, kiedy będzie wiadomo? Sawicki mówił że nowy nabór na MR będzie najpóźniej do końca II kwartału, jednak doszły mnie ostatnio słuchy że nowy nabór najwcześniej będzie wrzesień-październik,ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór. Starego programu tak szybko nie zamkną ze względu na przesunięcia środków. Macie jakieś info w tej sprawie? Pozdrawiam.

",ponieważ trzeba zamknąć stary program, aby rozpocząć nowy nabór" skąd masz taką informację? Domyślam się że z arimr to w takim razie w każdym oddziale udzielają zupełnie innych informacji ponieważ ja jak tydzień temu pytałem w agencji o nowy nabór na MR to mi panna powiedziała że tak lipiec- sierpień na bank będzie nabór i nie ma żadnej przeszkody żeby zacząć nowy nabór kiedy stary nie jest jeszcze zamknięty. I taka informacja mi pasowała bo mamy kupować ziemię i miała być już na mnie a wczoraj byłem na zebraniu z arimr gdzie szkolili jak wypełniać papiery o te nowe dopłaty i wszystkie plany co do kupna na mnie poszły się je..ć bo ta sama pracownica, z którą rozmawiałem tydzień wcześniej powiedziała że na pewno nowy nabór na MR będzie nie wcześniej niż w styczniu i że to są bardzo optymistyczne plany:(  także zakup ziemi pewnie będzie na ojca to już o kredycie preferencyjnym mogę zapomnieć jak i o dodatkowych pieniądzach z dopłat na młodego rolnika.

#19994 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:17

W nowej perspektywie finansowej młody rolnik otrzyma premię w dwóch ratach: najpierw 80 000 PLN a po realizacji założeń biznesplanu 20 000 PLN

#19995 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poprawka wniosku zlozona 13 lutego, cały czas cisza na koncie. Powinienem sie zaczac martwic?

#19996 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:21

Nie masz czym :) Czekaj cierpliwie.

Edytowany przez freetaxi, 03 marzec 2015 - 19:21.

#19997 Share mateusz817mm

mateusz817mm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 19:28

",ponieważ trzeba zamknąć stary programarrow-10x10.png, aby rozpocząć nowy nabór" skąd masz taką informację? Domyślam się że z arimr to w takim razie w każdym oddziale udzielają zupełnie innych informacji ponieważ ja jak tydzień temu pytałem w agencji o nowy nabór na MR to mi panna powiedziała że tak lipiec- sierpień na bank będzie nabór i nie ma żadnej przeszkody żeby zacząć nowy nabór kiedy stary nie jest jeszcze zamknięty. I taka informacja mi pasowała bo mamy kupować ziemię i miała być już na mnie a wczoraj byłem na zebraniu z arimr gdzie szkolili jak wypełniać papiery o te nowe dopłaty i wszystkie plany co do kupna na mnie poszły się je..ć bo ta sama pracownica, z którą rozmawiałem tydzień wcześniej powiedziała że na pewno nowy nabór na MR będzie nie wcześniej niż w styczniu i że to są bardzo optymistyczne plany:(  także zakup ziemi pewnie będzie na ojca to już o kredycie preferencyjnym mogę zapomnieć jak i o dodatkowych pieniądzach z dopłat na młodego rolnika.

Kasa doplat dla mlodych Ci nie przepadla bo to mozesz brac tylko 5 lat jak za rok zlozysz to jeszce 5 razy dostaniesz takze nie martw sie na zapas. A co maja powiedziec tacy co np. maja 26lat i od 4 lat prowadza gospodarstwo?

#19998 Share Adik92

Adik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:03

Arimr Poznań jest bardzo opieszała ostatnią poprawkę wysłałem 17 grudnia i nadal pieniędzy brak , dzwoniłem kilkakrotnie i to rozpatrywanie bardzo wolno im coś szło , ostatnio 16 lutego rzekomo było ma biurku kierownika i czekała za zatwierdzeniem , kiedy może kasa w końcu być ?

#19999 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok dzięki :). Jak przyjdzie kasa sprubuje ruszyc temat starych maszyn za MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20000 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 03 marzec 2015 - 20:08

Pamiętajcie że składając wniosek na dopłaty jako młody rolnik trzeba mieć decyzję o przyznaniu MR i zaświadczenie o ubezpieczeniu w KRUSie lub nie podleganiu ubezpieczeniu