Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 07 grudzień 2010 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co ja wiem, to jet coś takiego że mógłbyś kontynuować VAT po rodzicach, a te 20000 to na podstawie faktur z ich działalności. Tak robił nasz znajomy, i u mnie też coś takiego będzie w przyszłości.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:05
  •  

#1982 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 17:36

Z tego co ja się orientuje to przejście na vat nie jest takie proste ponieważ trzeba udowodnić że w ciągu ostatniego roku obroty w gospodarstwie były nie mniejsze niż 20 000zł. Wydaje mi się że jako młodzi rolnicy nie mamy szansy przejść na vat przynajmniej przez najbliższy rok :rolleyes: Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi bo i ja jestem zainteresowany przejściem na vat

Dokładnie tak było i jeszcze jest do tej pory, lecz już kombinują i będą zmiany po nowym roku. Conieco już słychać - wystarczy trochę pogoglować.

#1983 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wystarczy trochę poczytać na tym forum żeby wiedzieć że od nowego roku tych limitów nie będzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1984 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje się ktoś czy będąc na krusie można pracować na umowę o dzieło lub zlecenie bez żadnych konsekwencji?

#1985 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) lukaczmarek - dobrze prawi. Chcą wprowadzić taką zmianę, że idziesz do kierownika US i składasz oświadczenie, iż będziesz rozliczał się z VAT na zasadach ogólnych - i gotowe (jesteś vat-owcem).

#1986 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:38

Orientuje się ktoś czy będąc na krusie można pracować na umowę o dzieło lub zlecenie bez żadnych konsekwencji?

Można tylko na dobrze sformułowanej umowie o dzieło, tzn pracodawca nie może przelać anie grosza do ZUS. Czyli istnieje tylko podatek dochodowy do skarbówki.

#1987 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:45

Z tego co ja się orientuje to przejście na vat nie jest takie proste ponieważ trzeba udowodnić że w ciągu ostatniego roku obroty w gospodarstwie były nie mniejsze niż 20 000zł. Wydaje mi się że jako młodzi rolnicy nie mamy szansy przejść na vat przynajmniej przez najbliższy rok B) Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi bo i ja jestem zainteresowany przejściem na vat

Jak na razie to są jeszcze takie przepisy ale mają to zmienić , jednak nie wiadomo kiedy to bedzie dokladnie. Jest to problem ale zapewnie nie dla wszystkich. Ja osobiście przeszłem na VAT a korzystałem z MR w tym roku i wystarczyła jedna faktura za mleko i to z haczykiem.

#1988 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam

Ojciec się raz dowiadywał, to mu powiedzieli, że moge na MR przejśc na Vat po rodzicach, a ja sie dzisiaj dowiadywałem i powiedzieli, że nie mogę, że musze być rok na ryczałcie i dopiero po tym czasie moge sie ubiegać o przeniesienie do VAT. Zdenerwowałem się konkretnie, bo chciałbym pare maszyn kupić w przyszłym roku a tu taki ZONK!!! A Wy jak obeszliście ten przepis?

#1989 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 16:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ARIMR ma 3 miesiące na rozpatrzenie wnisoku? Jesli tak to czy od dnia zlożenia wnisoku czy od dnia złozenia poprawek do wniosku jesli ktos mial?

#1990 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 17:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) od dnia dostarczenia kompletnego wniosku ale to i tak w przepisach moga obejść i przesunąć termin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znalazłem coś o rentach strukturalnych do kiedy musimy czekać renta strukturalna

Edit: A tu jest to proponowane rozporządzenie http://www.bip.minro...x?item_id=43511
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#1992 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czytaliście te zmiany jakie sawicki wprowadza do RS - kiedyś była pula rent na województwo a teraz wszyscy do jednego wora - będzie ciekawie

#1993 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I bardzo dobrze, że nie będzie podziału na województwa ;) A może wszyscy chętni dostaną RS....oby tak było :o ;)

#1994 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) EDIT
?? dobrze to nie wiem czy będzie mali gospodarze ci co mają mniej nisz średnia krajowa to muszą mieć szczęście aby dostali rentę. Dobrze tylko ( a dla niektórych nie dobrze ) ;) że zostawili w spokoju system przyznawania punktów na województwa co do tego czy wszyscy dostaną to szczerze wątpię jest też rozporządzenie na tej stronie aby przesunąć pieniądze z innych programów ale to jest bardzo długa droga

@Peter07 też korzystacie z RS jak tak i jeśli to nie tajemnica to ile hektarów przekazują i czy na powiększenie czy na młodego rolnika a i czy liczyłeś sobie punkty??

#1995 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak startuje mój ojciec na Rs a ja startowałem na Mr, będziemy przepisywać 15 ha, punktów nie liczyłem, bo nie wiem czy bym się w tym połapał... a Ty @piotr6340 startowałeś na Mr?Jakie duże gospodarstwo przejmiesz?

#1996 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:13

Witam

Ojciec się raz dowiadywał, to mu powiedzieli, że moge na MR przejśc na Vat po rodzicach, a ja sie dzisiaj dowiadywałem i powiedzieli, że nie mogę, że musze być rok na ryczałcie i dopiero po tym czasie moge sie ubiegać o przeniesienie do VAT. Zdenerwowałem się konkretnie, bo chciałbym pare maszyn kupić w przyszłym roku a tu taki ZONK!!! A Wy jak obeszliście ten przepis?

Ja przejolem VAT po rodzicach (2010) i problemów nie było. A kto ci takiej info udzielił w US najlepiej idz do kierownika bo co niektórzy pracownicy moga być niekompetentni

#1997 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 09 grudzień 2010 - 08:28

EDIT
?? dobrze to nie wiem czy będzie mali gospodarze ci co mają mniej nisz średnia krajowa to muszą mieć szczęście aby dostali rentę. Dobrze tylko ( a dla niektórych nie dobrze ) ;) że zostawili w spokoju system przyznawania punktów na województwa co do tego czy wszyscy dostaną to szczerze wątpię jest też rozporządzenie na tej stronie aby przesunąć pieniądze z innych programów ale to jest bardzo długa droga

@Peter07 też korzystacie z RS jak tak i jeśli to nie tajemnica to ile hektarów przekazują i czy na powiększenie czy na młodego rolnika a i czy liczyłeś sobie punkty??

widze że cię to interecuje, ja również łączę MR z RS , 21 ha na młodego rolnika

#1998 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 09:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no jeśli będą przesuwać pieniądze z innych rzeczy na RS to raczej mało prawdopodobne ,żeby to się udało skoro już na to co jest komisja europejska miała wielkie ale ...... i trwały wszystkie procedury dobre parę miesięcy , a teraz niby mieli by załatwić kasę w tydzień...?? ;)

#1999 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 10:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jaki pisałem jest rozporządzenie w tej sprawie ROZPORZĄDZENIE (te z 23,11,2010)w tydzień się raczej nie wyrobią prędzej będzie to trwało miesiącami ale słyszałem że chcą zrobić 2 listy pierwsza ta którzy już teraz dostaną rentę a druga rezerwowa gdyby jednak udało się pozyskać pieniądze na nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 12:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostalam pozytywna decyzje z mlodego rolnika(1 poprawka), mazowieckie. Moze ktos wie w jakim terminie od decyzji przelewaja kase ? I ile kosztuje przepisanie 12 ha gospodarstwa w spadku po rodzicach? Pozdrawiam