Skocz do zawartości

Reklama

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Wsparcie dla młodego rolnika Młody Rolnik Dofinansowanie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
14039 odpowiedzi na ten temat

#6441 jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:27

Zobacz postJakub21, o 04 styczeń 2012 - 20:10, powiedział:

Dziś po moich wielu telefonach dowiedziałem się iż wniosek trafił do działu przelewów  :rolleyes: Ktoś wie co już dostał ile się czeka mniej więcej gdy wniosek już tam trafi ??  :rolleyes:

Ja czekałem prawie miesiąc na przelew.

#6442 in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:44

Zobacz postjarecki01, o 04 styczeń 2012 - 20:27, powiedział:

Ja czekałem prawie miesiąc na przelew.
Miesiąc od czego? Od wniosku o płatność?
To nie forum magii i czarów:)

#6443 rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:47

Mozecie mi powiedziec, co w sytuacji jesli w BP napisalem, ze przejme czesc gruntow od rodzicow a w miedzyczasie wystartowalem i kupilem w przetargu inna ziemie -czy na zmiany w BP jest 150 dni od ogloszenia listy czy doreczenia poczta listu z decyzją? Problem w tym, iż zgubilem ten list a od 2 dni nie moge sie dodzwonic do faceta, ktory prowadzi moj wniosek.. Lista ogloszona byla 8 wrzesnia + 150dni =118 dni, zas list doszedl kila-kilkanascie dni pozniej wiec jeszcze wiekszy zapas?

#6444 Jakub21

Jakub21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • 239576
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:54

Zobacz postin2dex, o 04 styczeń 2012 - 20:44, powiedział:

Właśnie miesiąc od czego ?? Pewnie od wysłania wniosku o płatność. Dopiero po jego sprawdzeniu wniosek wędruje do Warszawy do działu przelewów ale o tym my nie jesteśmy informowani listownie czy coś tylko jak ktoś sam zadzwoni a jakaś szanowna Pani mu odpowie

#6445 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1142 postów
  • 37384975

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:42

Gdy dzwoniłem w sprawie swojego wniosku, to usłyszałem, że muszę jeszcze poczekać i dostanę oficjalne pismo, czy muszę robić korektę lub z informacją, że pieniądze zostały przelane na konto.

#6446 WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:09

Koledzy od momenty przesłania zlecenia płatności z oddziału regionalnego do centrali, czyli Warszawy, do otrzymania pieniędzy na konto mija ok 2-3 tygodni. Można zadzwonić do departamentu księgowego (co dziwne bo myślałem, że zajmuje się tym finansowy) tu link z numerami telefonów i uzyskać tam informację kiedy wyślą przelew. Należy podać imię, nazwisko, adres, nr gospodarstwa i ewentualnie nip. Pani jest w miarę miła, więc bez obaw  :D

Piszę z własnego doświadczenia bo dzisiaj dzwoniłem i dowiedziałem się kiedy dostanę przelew, dokładną datę podali. Oczywiście warunkiem jest, że odział regionalny wysłał już zlecenie do centrali.

Edytowany przez WesternRiding, 04 styczeń 2012 - 22:12.

www.westernriding.pl

#6447 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:29

Panowie wytłumaczcie mi jak to jest z zakupem maszyn używanych do 5 lat ??

#6448 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 23:01

Doradźcie  mi jak się zastosować w wniosku o przelew do tabeli z Zobowiązaniami w punkcie 5 pisze  ze po wpłacie na moje konto kasy mam 3 lata i 60dni na dostarczenie zaświadczenia z krus czyli moge złożyć wniosek o płatnosc bez zaświatczenia ?? bo jestem świeżo po zapisach i mam problemy z KRUSEM a czas mi się kończy :(

#6449 jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 23:13

Zobacz postin2dex, o 04 styczeń 2012 - 20:44, powiedział:

Dokładnie to minęły jakieś 3 tyg. Wniosek wysłałem po 20 listopada. Korekta wniosku z Biznesplanem 2 grudnia. Po tygodniu Decyzja. Koło 15 grudnia po rozmowie telefonicznej z pracownikiem Agencji, otrzymałem informację, że zostało już wysłane zlecenie o płatność do Centrali. Pieniądze na koncie pojawiły się 31 grudnia.

Doradźcie mi jak się zastosować w wniosku o przelew do tabeli z Zobowiązaniami w punkcie 5 pisze ze po wpłacie na moje konto kasy mam 3 lata i 60dni na dostarczenie zaświadczenia z krus czyli moge złożyć wniosek o płatnosc bez zaświatczenia ?? bo jestem świeżo po zapisach i mam problemy z KRUSEM a czas mi się kończy :(
Do Wniosku musisz dołączyć zaświadczenie,że ubezpieczyłeś się w pełnym zakresie jako Rolnik. Ten punkt brzmi, że po upływie 3 lat (teraz jest 1 rok)od wpłaty pieniędzy na Twoje konto masz 60 dni, aby dostarczyć im zaświadczenie, że przez ten cały okres byłeś ubezpieczony w Krus.

Edytowany przez jarecki01, 04 styczeń 2012 - 23:31.

#6450 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 08:41

czyli podczas składania wniosku o płatność nie muszę mieć tego zaświadczenia a mogę je później dowieść ??

#6451 hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 09:09

Musisz mieć to zaświadczenie przy składaniu wniosku o płatność. A dopiero po roku od wypłaty premii zawozisz im kolejne zaświadczenie, że przez ten rok byłeś ubezpieczony.

#6452 marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• V.I.P.
  • 603 postów
  • Tajne
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 05 styczeń 2012 - 10:44

W ARIMR  jeszcze nic nie wiedzą o tym że Minister przesuną środki.
Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij  to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6453 karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 11:15

Zobacz postmarekfarmer, o 05 styczeń 2012 - 10:44, powiedział:

W ARIMR  jeszcze nic nie wiedzą o tym że Minister przesuną środki.
to cos nowego ;p a tak powaznie mogli by sie ogarnac troche w tej agencji i zaczac dzialac

#6454 Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:24

Witam,
składałem wniosek na MR ale się nie załapałem ale z tego co mówili w Agrobiznesie to mają dostać wszyscy z naboru 2011 ?
Składałem też na różnicowanie i się załapałem. Problem w tym, że nie wiem czy można otrzymać dotację z obu działań ? jeśli tak to w jak to wygląda? Tzn chodzi mi tu o czy jeśli założe działalność to mogę otrzymać młodego rolnika?
Pozdrawiam :)

#6455 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 styczeń 2012 - 17:28

Słyszeliście ,że ministerstwo rolnictwa rzuciło 200tys zł na "orkiestrę wielkiej pomocy" ?

Andrzej , teraz potrzebne jest ci zaświadczenie że jesteś ubezpieczony jako rolnik a za rok będzie Ci potrzebne zaświadczenie ,że byłes ubezbieczony przez rok jako rolnik .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6456 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:34

Zobacz postpawlus224, o 05 styczeń 2012 - 17:28, powiedział:

Słyszeliście ,że ministerstwo rolnictwa rzuciło 200tys zł na "orkiestrę wielkiej pomocy" ?

Andrzej , teraz potrzebne jest ci zaświadczenie że jesteś ubezpieczony jako rolnik a za rok będzie Ci potrzebne zaświadczenie ,że byłes ubezbieczony przez rok jako rolnik .
byłem dziś w agencji złożyć już ten wniosek o płatność bo już w domu wysiedzieć nie mogę w kursie się obijają i mam dostać to zaświadczenie po 20stycznia a terminy gonią....:( Pani jak zwykle nie była za przyjemna i wrogo nastawiona trochę się uspokoiła jak jej dałem dyplom i umowę darowizny to wzięła się za kserowanie i ostatecznie wszystko przyjęła tylko coś wspominała o zaświadczeniu ze samodzielnie prowadzę działalność  przy okazji wizyty u Agencji wypytałem się co do maszyn używanych i wystarczy mi tylko umowa kupna z sprzedającym no i maszyna nie moze być starsza niż 5 lat :)

#6457 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:53

A , czyli możesz donieść zaswiadczenie później , tak ?  na szybkość rozpatrzenia wniosku to nie pomoże chyba ;)

I wiesz już co kupujesz ? :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6458 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:21

Pawlus powiem ci ze każdy nowy dzień to nowe pomysły... mam nadzieje ze niedługo uda mi się podjąć  jakaś decyzje co do zakupu

#6459 jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:05

Tylko, że ten 5 letni sprzęt musi być wyceniony przez "Rzeczoznawcę". Wniosek o Płatność złożyłeś, ale nie będzie rozpatrzony puki nie dostarczysz zaświadczenia z Krus. W najbliższym czasie spodziewaj się telefonu z Agencjii.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#6460 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:41

Pani w agencji mówiła ze na sprzęt używany wystarczy umowa kupna sprzedaży i sprzedający wypełnia formularz w którym określa pochodzenie maszyny i   informacje dotyczące maszyny take jak: producent,model,numer,seryjny,rok,produkcji,stan maszyny,parametry  Formularze są dostępne w agencji wystarczy o nie tylko zapytać :)

Edytowany przez 2xandrzej360, 05 styczeń 2012 - 21:42.

Zobacz także