Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafal180    4

haha :D @pawel321654 mówi o średniej krajowej,a ty o wojewódzkiej :D Ja dzisiaj sie wybieram do ARiMR żeby dowiedzieć się jak to jest z tym MR. Trzeba sie dowiedzieć i zacząć działać :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jestem za... :D jakbys sie czegos dowiedzial to napisz...przyda sie....ale ja bym sobie dalbym sobie glowe obciacze liczy srednia wojewodzka...tak mowili jakis rok temu w agrobiznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

jesli srednia wojewodzka jest mniejsza niz krajowa to wtedy liczy sie krajowa a jesli wojewodzka wieksza to wojewodzka?? :D Cos chyba tak zaczilem z tego co ostatnio mowili w agrobiznesie :D jakby nie mogli zrobic jednej sredniej i zeby wszyscy sie tego trzymali :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

masz racje tak wlasnie jest...czytalem troche na ten temat....i dalej nie wiem czy weterynaria lapie sie pod haslem "odpowiednie wyksztalcenie rolnicze???"POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

bardzo śmieszne kissmy..., bardzo!

 

martineZ ściągnij sobie rozporządzenie ze strony arimr i tam masz wykaz wszystkich zawodów albo zadzwoń na tą infolinie arimr to ci na każde pytanie odpowiedzą. numer na stronie arimr

 

marcin 87 ja tak zrobiłem, tylko że krus można płacić od 15 albo 16 roku życia także jeśli nie studiujesz bądź nie studiowałeś dzienne w miejscowości oddalonej o pareset kilometrów to nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

we wnioskach powinno być. ułatwianie startu młodym rolnikom i bedzie kilka plików do pobrania i wśród nich powinny być dwa albo nawet trzy rozporządzenia ministra. jak nie to zadzwoń pod bezpłatną linie i ci powiedzą : 0800380084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Załóżmy taką sytuację, że mam rozdzielność majątkową z zoną. Prowadzę gospodarstwo dłużej niż rok. Zona spełnia wszystkie warunki młodego rolnika i chce utworzyć swoje gospodarstwo. Czu może obiegać się o premię. Szukałem w rozporządzeniu i taka sytuacja nigdzie nie jest opisana. Wie może ktoś co w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

do 12 miesięcy nie ma problemu, jednak w tej sytuacji pozostaje tylko rozwód;/ stąd nie jest to raczej najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6
ale dalej nie wiem czy weterynaria sie lapie czy nie....bo jak nie to krus mi nic nie da....ale i tak bee musial oplcacac krus bo sie nie zalapie na prow

 

Jeśli masz na myśli wykształcenie wyższe to łapią sie:

-rolnictwo;

-ogrodnictwo;

-weterynaria;

-technika rolnicza i leśna;

-zootechnika;

-architektura krajobrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czy do zakupu maszyny na modernizację (zwrot) można wykorzystać premię z MR? Tzn. czy konkretna inwestycja może mieć podwójne finansowanie ze środków unijnych? Z tego co wiem to nie ma tak różowo, a może sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

temat co prawda był już wielokrotnie podejmowany lecz warto powtórzyć, iż premia może stanowić wkład własny zarówno w kredycie preferencyjnym jak również w inwestycjach realizowanych w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dobrze że przypominasz bo mógłbym wprowadzić kogoś w błąd moimi domysłami... Jeśli dobrze rozumiem to ktoś kto już otrzymał premie MR deklarując zakup maszyny we wniosku, może składać drugi wniosek na modernizację i wpisać w nim tą samą maszyne co w MR.

 

Przykładowo ciągnik za 80 tys. netto deklarujemy we wniosku MR, otrzymujemy 50 tys. premii, robimy wniosek na modernizację, kupujemy ciągnik za 80, w tym 50 premii i dostajemy jeszcze 40 tys. zwrotu? Jest traktor i dycha gratis? :rolleyes: Chyba źle to interpretuje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Z tego co ja wiem to kasa z MR może stanowić maksymalnie 50% wkładu własnego w programie Modernizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

witam czy moja zona moze wziac premie dla mlodego rolnika na swoje hektary ktore przekaze jej ojciec przechodzac na rente strukturalna

 

minus jest taki ze ja ok5 lat temu wzialem premie na swoje hektary tez mi ojciec przekazal przechodzac na rente strukturalna

i wlasnie czy ona moze wziac bez zadnych komplikacji czy trzeba u notariusza jakas intercyze pisac czy robic oddzielnosc majatkowa

 

 

czy moze zaplacic krus 3 lata wstecz zeby miec spelniony warunek wyksztalcenia

prosze o podpowiedzi


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pytanie brzmi kiedy zawarliście związek małżeński, jeśli ponad 12 miesięcy temu to rozwiązaniem jest tylko rozwód bądź mniej korzystne zaniechanie korzystania z premii, składki w KRUS opłacić wstecz jak najbardziej można o ile zgodzi się na to odpowiednia PT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

hej kolego a co to jest pt bo w odr powiedzieli ze jak sie oplaci skladki wstecz to to nic nie da nie mozna tak zalatwic wyksztalcenia


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

PT to Placówka Terenowa, akurat pracownik ODR nie jest pod żadnym względem kompetentną jednostką (z małymi wyjątkami i to pod warunkiem, iż wstrzeli się w daną specjalizację), w sprawie premii należy zasięgać informacji w OR ARiMR natomiast w kwestii ubezpieczenia społecznego rolników i opłacania składek wstecz należy zgłosić się właśnie do PT KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

teraz niedawno powstal jakiś projekt rozporządzenia które mówi że w województwach w których średnia jest mniejsza od krajowej będą dawać MR ale w ciągu 3 lat trzeba uzupełnić powierzchnię do krajowej, pytanie tylko jak np ja mając 6 hektarów i chcąc w 100 % wykorzystać te 50 tys na nowy ciągnik, do tego musze dolożyć jakies 30 tysiecy zeby go kupić. To jak ja niby mam jeszcze kupić w 3 lata 5 ha pola zeby średnią krajową osiągnąć. I projekt tego rozporządzenia opisywany jest w prasie jako "Ułatwienie startu młodym rolnikom, bardziej dostępne" Przecież tworzenie takich rozporządzeń to sztuka dla sztuki. co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj