Skocz do zawartości

Reklama

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Wsparcie dla młodego rolnika Młody Rolnik Dofinansowanie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
15078 odpowiedzi na ten temat

#1781 lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2571 postów
  • 7980618

Napisany 25 listopad 2010 - 20:02

Dzisiaj dostałem decyzje ufff.... myślałem że sie nie doczekam.łódzkie nr 20 ale decyzje mam nr 80

#1782 dawidof

dawidof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:04

witam mam maly proble bo skladam wniosek o młodego rolnika i mam ukończone technikum rolnicze ale bez egzaminu zawodowego! czy musze go miec zeby dostac ta dotacje? piszcie na gg plis

#1783 paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:21

Zobacz postnasil90, o 25 listopad 2010 - 19:47, powiedział:

Czyli jeśli rodzice przepiszą mi gospodarstwo i są w nim krowy mleczne a ja będę je miał 3 miesiące to i tak nic z dofinansowania  :D  no nic ale może i tak starczy.

Podałem linki - wystarczy na początek poświęcić godzinę i poczytać. "...Produkcja mleczna prowadzona minimum rok - lecz jeśli ktoś w ciągu ostatnich 12 miesięcy przejął gospodarstwo, to i tak możesz starać się o MGR, jeśli poprzedni właściciel (czyli rodzice w twoim przypadku) prowadził produkcję mleczną (ty dalej kontynuujesz). No i minimum 20 000 kg kwoty mlecznej musisz posiadać..." - To tak w skrócie.

#1784 piotr1988

piotr1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:23

dostałem z agencji pismo o możliwości zapoznania się z moim wnioskiem i datą planowanej decyzji 16.11.2010, ale do tej pory nie przysłali mi decyzji. czy ktoś jeszcze jest w takiej sytuacji, że dostał to pismo a nie dosłał decyzji?? woj. wielkopolskie

#1785 paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:34

piotr1988 - to jest tylko data planowana i do niczego OR ARiMR nie zobowiązuje. Moja żona na tym pisemku miała datę 08.11.2010 a decyzję dostała 19.11.2010 roku - pewnie niedługo do Ciebie dotrze.

#1786 nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1055 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:36

Kolego paul190 dzięki bardzo za objaśnienie nie chciało mi się tego czytać więc zapytałem. Niektórzy mają już decyzje a moja koleżanka w trakcie poprawek jest właśnie.A jeszcze jedno pytanie czy można całkowicie zmienić wykorzystanie MR np z obory na ciągnik ?
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#1787 zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:46

Zobacz postlukaczmarek, o 25 listopad 2010 - 20:02, powiedział:

Dzisiaj dostałem decyzje ufff.... myślałem że sie nie doczekam.łódzkie nr 20 ale decyzje mam nr 80

a to ciekawe, inny numer decyzji i inny numer wniosku, w takim przypadku może być tak, że jeśli ktoś nawet złożył wniosek jako 100 osoba i jeśli miał kilka poprawek to może wypaść poza 100% osób które dostaną decyzje - SZOK, nie podoba mi się to wszystko :D

Miała się liczyć kolejność a tu ...

#1788 paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:48

MR zamknołem już za sobą (tzn za żoną - bo to ona, mając skończone studja poszła do szkoły rolniczej aby mieć tytuł rolnika, przejmuje gospodarstwo - ja jako osoba kręcąca się w temacie robiłem jej papiery - a pracuję jako energetyk, lecz trzeba będzie kobicinie pomuc prowadzić tę schedę po teściach) - ale wracając do tematu, bo jeszcze conieco pamiętam. Możesz przy MR zmienić inwestycję jaką wpisałeś w PRG, ale o ile dobrze pamiętam to możesz to zrobić aneksem do umowy i najlepiej skontaktuj się z osobą, ktura w OR rozpatruje twój wniosek i dopytaj, bo oni muszą Ci zatwierdzić tą zmianę. Prawdopodobnie w naborze na MGR 2011 nie będzie można nic zmieniać - nie chcę wprowadzać w błąt ale coś takiego mi siedzi w głowie a myślę, że będę pewny gdy jeszcze raz przeczytam te papiery na temat naboru MGR 2011.

#1789 nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1055 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:52

Ale mi chodzi o MR a nie o MGR bo mam wpisane budowa obory ale chciał bym zmienić na ciągnik. Wiem że brat robił coś podobnego ale odwrotnie miał maszyny z zrobił oborę ale to było kilka lat temu.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#1790 paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 21:00

zbigniewPGR
Według mojej wiedzy liczy się kolejność, lecz dopiero kompletnych wniosków - czyli po wszystkich poprawkach. Pamiętam jak z żoną zawieźliśmy poprawki do PRG, to miła pani z OR (przy okazji ją pozdrowię) mówiła, że już w tym dniu przyjmując poprawki wpisują nie tylko datę kompletności, lecz również godzinę, bo u nas już kończyły się pieniądze. Za parę dni jak do niej dzwoniłem, bo decyzja długo nie przychodziła - to powiedziała, że mamy pozytywnie rozpatrzoną sprawę i dodała, że z tego dnia wszyscy się załapali. Wiele osób się na tym przewiozło, bo myśleli, że jest tylko kolejność złożenia pierwszego wniosku (a ta kolejność liczy się tylko do tych 120% - i przestają przyjmować dokumenty, a i tak 120% wniosków nie dostanie kasy - chyba że Sawicki pokopie głębiej w kieszeni).

Zobacz postnasil90, o 25 listopad 2010 - 20:52, powiedział:

Ale mi chodzi o MR a nie o MGR bo mam wpisane budowa obory ale chciał bym zmienić na ciągnik. Wiem że brat robił coś podobnego ale odwrotnie miał maszyny z zrobił oborę ale to było kilka lat temu.

nasil90 - powoli przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Dałem odpowiedź na temat MR a na końcu dodałem co mi się kołacze w tych sprawach na temat MGR. Pozdrawiam.

#1791 LukaszMewa

LukaszMewa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • 9546923

Napisany 25 listopad 2010 - 21:20

Zobacz postpiotr1988, o 25 listopad 2010 - 20:23, powiedział:

dostałem z agencji pismo o możliwości zapoznania się z moim wnioskiem i datą planowanej decyzji 16.11.2010, ale do tej pory nie przysłali mi decyzji. czy ktoś jeszcze jest w takiej sytuacji, że dostał to pismo a nie dosłał decyzji?? woj. wielkopolskie

a jaki masz nr sprawy?

#1792 tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 listopad 2010 - 21:26

Zobacz postnasil90, o 25 listopad 2010 - 20:52, powiedział:

tak @nasil można zmienić aneksem do umowy. Już o to pytałem w ARiMR bo też będę zmieniał plan rozwoju gosp (ciągnik na inne maszyny)

DZIŚ DOSTAŁEM DECYZJE OCZYWIŚCIE POZYTYWNĄ WITAM W GRONIE MŁODYCH ROLNIKÓW :D :) :lol: B) :D
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

#1793 suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 26 listopad 2010 - 07:22

Zobacz postpiotr1988, o 25 listopad 2010 - 20:23, powiedział:

odpowiem na moim przykładzie, gdybyś od razu pojechał się zapoznać, decyzję już dawno byś miał w domku,

#1794 zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 14:46

Ludzie piszcie jakie macie numery wniosków, numery decyzji z jakich województw jesteście!

Czy ktoś z łódzkiego dostaje jeszcze poprawki ?

#1795 tomaszg82

tomaszg82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:motocykle i rolnictwo

Napisany 26 listopad 2010 - 17:08

Witajcie,w koncu po 5 tygodniach od zlozenia wniosku o platnosc  kasa za MR wplynela na konto,:lol:)))))

#1796 Gladiator

Gladiator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:23

Witam Czy do otrzymania premi MR jest potrzebny Egzamin Zawodowy czy wystarczy tylko swiadectwo ukonczenia szkoly? - Technikum Agrobiznesu.

#1797 sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:38

czytałem gdzieś niedawno , że po przepisaniu maszyn nie mogę ich sprzedać przez okres 5 lat czy ktoś spotkał się z takim prawem?

#1798 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2681 postów
  • 374896

Napisany 26 listopad 2010 - 17:58

A może zamiast nabijać kolejnego posta, wystarczyło by przeczytać kilka stron wstecz?
Kupię opony 11.2R32 (270/95R32)

#1799 Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:59

Wystarczy tylko swiadectwo ukonczenia szkoły :lol:  pisalem e mail do ARIMR w tej sprawie oto odpowiedz jaką uzyskałem(wiem ze kilka stron wstecz byl podobny post)

Zasady przyznawania premii dla „młodych rolników” reguluje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm.). Szczegółowy wykaz kierunków studiów, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych z zakresie rolnictwa, a także rodzaje dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych określa załącznik do rozporządzenia. Dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych na poziomie wykształcenia średniego rolniczego jest świadectwo ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, w załącznikach do ww. rozporządzeń. Są to świadectwa potwierdzające ukończenie następujących typów szkół: technikum, technikum uzupełniającego oraz szkoły policealnej. Absolwenci szkoły policealnej, kształcącej w zawodach wymienionych                w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, mogą legitymować się świadectwem ukończenia szkoły, jak i dyplomem ukończenia szkoły i w ich przypadku są to dokumenty równorzędne. W Pana przypadku ukończenie policealnej szkoły rolniczej         z uzyskanym tytułem zawodowym technika rolnika bez zdawania egzaminu zawodowego będzie spełniało wymóg kwalifikacji zawodowych w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#1800 sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 18:18

Arek chodzi o mojego posta?

Zobacz także