Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jacek098    0

Dzisiaj dostałem decyzje z ARiMR o przyznaniu premii z ostatniego przesuniecia kasy przez Unie. Wiem, ze to pytanie się powtarza ale jakie dokumenty teraz trzeba złożyc żeby otrzymac pieniadze, bo w liscie malo zrozumiale to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Akt notarialny jak masz przepisane,dzierżawy jak masz,numer gospodarstwa i wniosek o płatność.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakoś od 20 sierpnia były wysyłane pierwsze decyzje z tego co wiem więc czas się na dniach będzie kończył. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Nie mam jeszcze przepisanych dzierżaw. To u notariusza trzeba czy można gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz w UG. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Ale ja decyzje otrzymałem dzisiaj bo ostatnio unia przesuneła 23 mln na mlodego rolnika i się zalapalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Termin, który podałem wcześniej dotyczy tych wnioskodawców, którzy dostali decyzję po ukazaniu się pierwszej listy rankingowej. Ty Jacek masz czasu jeszcze bardzo dużo bo aż pół roku od dzisiaj.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

No wiem ale chciałem załatwić to jak najszybciej załatwić żeby w sianokosy cieszyc sie nowymi maszynami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zabieraj się za to. Tak jak napisał Ci kolega wcześniej. Zacznij od wyrobienia sobie numeru ewidencyjnego gospodarstwa w Biurze Powiatowym u siebie. Potem dzierżawy, ubezpieczenie w krus i możesz złożyć wniosek o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek098    0

Czyli w Starostwie? Ale ja nie przejmuje całego gospodarstwa tylko jego cześć i to w dzierzawie wtedy też numer jest potrzbny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak kolego. Każdy beneficjent niezależnie od powierzchni przejmowanego gospodarstwa musi mieć nadany numer ewidencyjny gospodarstwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ewentualny nowy nabór młodego rolnika odsuwa się wprost proporcjonalnie do ilości wprowadzanych w tym przesunięć i dokładania pieniędzy oczywiście?

Nikt nie będzie się bawił w dwa równoległe nabory bo to był by za duży bałagan, rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak mi się wydaje. Raczej byłoby trochę dziwne jakby uruchomili nowy nabór a w międzyczasie dokładali środki na stare rozdanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a mozna za MR kupowac ziemie tak po kawalku tj najpierw kupie z 1 ha a pozniej znowu jakby ktos sprzedawal 2 i pozniej gdzies trzeci kawalek ziemi to mozna tak kupowac bo nie ma nic do kupienia ziemi jedynie takei ochlapy moze sie trafia gdzies kawalki po hektarze badz mmniejsze to mozna by takto zrobic ? tylko jak wnioske wtedy skladac jak w ciagu jednego roku tego nie kupie . i wniosek sie sklada jak na dzialke jedna np sie zlozy niedlugo a pozniej na druga dzialke to od nowa dokumentacja czy jak ?i jakieceny ziemi do agencji podawac takie jakie maja w  gusie czy takie jak realnie place bo realnie to duzo odbiega od cen gusowskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz sobie po kawałku kupować tak abyś do 3 lat od wpływu na konto miał zrealizowane inwestycje i wydatkowane 70 % premii. A cena za 1 hektar użytków rolnych nie może odbiegać rażąco od cen rynkowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to jak pierwszy kawalek bym chcial kupic to pieniadze moge pobrac z kąta a w papierach pozniej t ouzupelnic jak wszystko wykorzystam czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ARiMR nie wnika z jakich pieniędzy płacisz. Tak jak napisałem Ci wcześniej do 3 lat od wpływu na konto masz mieć wydatkowane 70 % premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Co do dokładania pieniedzy na MR 2014. jezeli dobrze pamietam to ten nabór 2014 był ze srodków nie wykorzystanych z całego PROW 2007-13. Zebrano wszystkie pieniądze do jedenej puli i stąd ten nabór był, tak ? no to jezeli wszystkie pieniądze były zebrane juz wczesniej na niecałe 8000 tys wniosków to skąd maja kase na dokładanie ? takie pytanie z ciekawości :) wie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Środki są przesuwane z innych działań, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem lub w przypadku tych ostatnich 23 mln euro to były bodajże środki krajowe. Nie wnikałem w to do końca. Ważne, że się znalazły. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pieniądze powinieneś mieć w ciągu 60 dni od złożenia kompletnego wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zdarzało się. Ostatnio ktoś pisał, że miał pieniądze w ciągu 14 dni od złożenia wniosku o płatność. Z moich klientów najszybciej miał w ciągu 30 dni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj