Polecane posty

demolka19    0

jezeli dobrze rozumiem to rolnikiem bede po 3latach oplacania KRUSu? Czyli wiosek bede mogl skladac dopiero bedac rolnikiem czyli nie ma opcji by teraz zlozyc wniosek i po 3latach oplacania KRUSu bede formalnym rolnikiem?

 

Nie jestem do końca pewien ale chyba musisz opłacać krus przez 5 lat żeby być rolnikiem

Szkoła średnia zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Panowie bedę się powtarzał ( bo już pisałem w tym temacie ). Do MR potrzebny technik rolnik. Zawód rolnik ( po zawodówce ) tak naprawdę uprawnia tylko do zakupu ziemi. Jeżeli ktoś skończył zawodówkę to również spokojnie zdąży uzupełnić wykształcenie. Korzystajcie z Ośrodków Doradztwa Rolniczego. To nic nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie tylko technik rolnik, bo np. także technik agrobiznesu, mechanizacji rolnictwa itd. też może ubiegać sie z takim wykształceniem o dotacje unijne.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz tak,można opłacić KRUS wstecz ale nie w moim przypadku gdy przez 3lata byłem opłacany w ZUSie tak więc ja mogę wstecz od września opłacać dopiero gdyż do sierpnia byłem ubezieczony w ZUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

Też mi się tak wydaje a może trochę niejasno napisałem odnośnie mojego wykształcenia. Otóż ja już kończę te studia w tym roku, na wiosnę już będę inżynieremrolleyes.gif także wykształcenie nie jest problemem. Więc jeszcze chciałbym zapytać kiedy spodziewany jest nabór wniosków na MR, i czy to da się połączyć z PROW np na ten rok 2010. Od czego trzeba zacząć rolleyes.gif Pozdrawiam rutekbiggrin.gif

 

Acha i dokładniej o mojej szkole rolleyes.gif skończyłem liceum profilowane ,a teraz kończę studia inżynierskie w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży na wydziale Rolniczo-Ekonomicznymbiggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tcz4    0
a ja mam takie pytanie czy jakos dzienny student 4 roku przepisalbym gospo na siebie to stane sie jego wlascicielem w dniu skonczenia nauki czy to nie przeszkadza w tym?? bo w rozporzadzeniu ministra jest napisane ze chyba stałbym sie wlascicielem w dniu skoncczenia nauki dopiero

 

Ponawiam pytanie użytkownika @kpiotr i jeszcze co od siebie.

 

1. Od kiedy się liczy przejęcie gospodarstwa gdy ktoś studiuje dziennie? a jak ma się to do studentów zaocznych?

2. Czy po otrzymaniu dofinansowania MR można podjąć pracę poza rolnictwem (oczywiście płacić KRUS ale jeszcze gdzieś pracować) czy jest jakiś okres że trzeba utrzymywać się tylko z rolnictwa?


Uzależniony od AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

 

2. Czy po otrzymaniu dofinansowania MR można podjąć pracę poza rolnictwem (oczywiście płacić KRUS ale jeszcze gdzieś pracować) czy jest jakiś okres że trzeba utrzymywać się tylko z rolnictwa?

 

Nie, niemożna pracować po za rolnictwem prze 5 lat-można dorabiać co najwyżej na czarno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

A czy w okresie 5 lat mogę otworzyć własną działalność np.sklepik bądż usługi dla rolnictwa.

Jeżeli na siebie nie to może na małżonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

to wiem:)

ale czy po zawodówce rolniczej bede mogł dostac młodego rolnika??

 

po zawodówce rolniczej będziesz mógł dostać MR tylko musisz mieć zdany egzamin zawodowy, technik już nie jest potrzebny jak było dotychczas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Powstaje tu wielki zamęt w związku z wieloma sprzecznymi informacjami podawanymi przez użytkowników. Jedni piszą tak, inni siak... Więc moje pytanie brzmi: Od momentu przyjęcia pomocy w związku z "Młodym rolnikiem" przez ile czasu nie można podjąć innej pracy? Do tej pory byłem przekonany, że jest to okres 3 lat, ponieważ przez taki czas jest obowiązek ubezpieczenia w KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Najlepiej zadzwon do agencji. Raczej na 5 bo np teraz jest wliczana dzierzawa i tez musi byc umowa na minimum 5 lat


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

tez kiedys slyszalem o 3 latach ale teraz sam nie wiem

 

wlasnie w agrobiznesie podali ze na dniach wejdzie zwiekszenie do 75 tys premii i ze beda liczyc dzierzawy od rolnikow prywatnych ale minimum na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Ale czy samodzielne prowadzenie gospodarstwa (wymagane 5 lat) jest jednoznaczne z wymogiem opłacania KRUS'u przez ten cały okres? Według zapisków Ministra Rolnictwa KRUS opłacać trzeba przez 3 lata i nie ma mowy o tym, że gdy się nie opłaca, to nie prowadzi się gospodarstwa. Poza tym, gdyby opłacanie KRUS'u było niezbędnym elementem legalnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, to po co wyszczególnione byłyby dwa różne terminy (5lat na prowadzenie gospodarstwa i 3 lata na opłacanie KRUS'u) Proszę o sprostowanie jeśli źle wycztałem/myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

No pewnie, ze to jest 3 lata, czyli tylko tyle ile wynosi obowiazek ubezpieczenia w krusie. Gosp. nawet w czasie gdy pracujesz, bedzie przez Ciebie prowadzone samodzielnie. Widze, ze w tym temacie jest straszny haos, od kad przestal udzielac sie kissmy i pojawilo sie duzo bledow! ;)

 

 

ps. moj tata podczas sladania wnioskow o PROW 04-07 musial pisac oswiadczenie, ze gdy pracuje ( poza gosp.) prowadzi samodzielnie gosp.

Termin 5 lat mowi o tym, ze przez ten okres musisz posiadac gosp. i nim zarzadzac ( wg. nich wcale nie musisz tam pracowac:) )


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Mam nadzieje ze podniosa to do tych 75 tys bo przynajmniej bedzie lepszy start w tym trudnym do wyzycia rolnictwie. wiecie kiedy wkoncu KE zatwierdzi te renty???


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

3 lata w krusie a póżniej można być w zusie i pracować, radzę się doszkolić tym którzy piszą z takim przekonaniem nieprawdę. Dobrym sposobem żeby czegoś w tym zakresie się dowiedzieć jest telefon do arimr, odr lub minrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no wniosek skladalem 10-11-2009 dzisiaj jest 7-01-2010 i dostalem poprawki jutro jade zawiezc poprawki i mam nadzieje ze wyrobie sie ze wszystkim przed naborem na modernizacje:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Osobiście doszkalam się czytając informacje zawarte na stronie ARIMR ale nie jestem fachowcem w interpretacji tego typu spraw i właśnie dlatego śledzę również to, co piszą użytkownicy tu na forum. Gdy się kilku trafi takich, którzy rozsiewają informacje nieprawdziwe i to kilkukrotnie, laikowi jak ja może to namieszać w głowie. Dlatego myślę, że najlepiej jest aby "niewiedzący" zadawali pytania, a Ci którzy znają temat dobrze odpowiadali na nie. Chaos i zamęt nie jest rzeczą pożądaną, zwłaszcza w sprawie tak ważnej dla wielu osób. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

heh masz racje ja już nawet nie śledzę tego tematu bo co chwila to inne wiadomości wyssane z palca,pojadę sobie do ARiMR albo do ODR-u i bede wszyto wiedział ;)

 

A jak już będe coś widział na 100% to i na AF zainteresowanym osoba przekarze.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

tez kiedys slyszalem o 3 latach ale teraz sam nie wiem

 

wlasnie w agrobiznesie podali ze na dniach wejdzie zwiekszenie do 75 tys premii i ze beda liczyc dzierzawy od rolnikow prywatnych ale minimum na 5 lat

 

Wcale nie mowili ze wejdzie to na 100% i ze na dniach byla mowa tylko ze jest to prawdopodobne ale bruksela jeszcze tego nie zatwierdziła i wszytko bedzie wiadomo pod koniec marca ;)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

To informacja ze strony arimr z objaśnienia do wniosku MR

Z pomocy w ramach działania „Ułatwianie…” mogą skorzystać dwie grupy beneficjentów.

Grupa I (kandydaci na młodych rolników) – to osoby, które dopiero planują przejęcie

gospodarstwa i rozpoczęcie jego prowadzenia.

 

Może mi to ktoś szerzej objaśnić? W jakim czasie od złożenia wniosku trzeba przejąć gospodarstwo? Czy można otrzymać pieniążki jeszcze przed przejęciem gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak    0

Mam pytanie jeśli otrzymałem w spadku pole w marcu 2009 razem z trzema siostrami i w trakcie nauki w systemie dziennym którą zakończyłem w październiku a następnie otrzymałem umową darowizny resztę spadku w grudniu z powodu złej informacji od pracownika arimr nie zdążyłem złożyć w 2009 czy będę się mógł ubiegać w 2010 roku. Pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj