Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32640 odpowiedzi na ten temat

#19901 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 16:33

A ja znam dopiero w 2014 r.pierwszy raz facet złożył wniosek 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:20
  •  

#19902 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1766 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to właśnie chodzi mi o ludzi którzy biorą w dzierżawę jeszcze dopłacaja i jakoś im się opłaca, zobacz jak zmieniły się ceny środków do produkcji przez dopłaty ale coz temat rzeka nie ma co zaczynac.

#19903 Share batista1902

batista1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:trzoda chlewna, uprawa zbóż

Napisany 01 marzec 2015 - 18:00

opłaca się ? w sumie się ( w miarę ) opłacało w 2013 a co do 2014 ???, wiem to po sobie.a jak dopłaty zabiorą i będzie cena ''Wszystkiego'' tak jaki teraz to wszystko stanieje! i stanie . Ale nieruchomości to zawsze coś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19904 Share dareks710

dareks710

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2015 - 18:13

Ja bym kupił za 70 tyś. trochę sprzętu, a do tych 30 dołożył drugie tyle i kupił ciągnik. Nie mam nawet 20 ha więc to by wystarczyło. Najlepiej było by połączyć Mr i MGR, ale trzeba mieć jeszcze trochę kasy w kieszeni. Jeżeli można by łączyć te dwa programy to trzeba kupić sprzęt za co najmniej 140000 tyś. o ile dobrze liczyłem? Wtedy wszystkie sprzęty jakie kupujemy wstawiamy zarówno do mR jak i do MGR tak?

#19905 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3288 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:15

A co jak zabiorą dopłaty to koniec gospodarki i trzeba iść do pracy bo tylko z dopłaty się żyje? Panowie dopłaty to nie wszystko więc gadanie czy zabiorą czy nie jest bez sensu wiele ludzi nie bierze dopłaty i żyje i rozwija się a wy tu jakieś dziwne teorie omawiacie.

jak nie jest się zadłużonyn to nie ma problemu sam mam więcej dzierżaw niż swojej ziemi i dopłat z tego nie widzę. Ale przy cenie ponad 50tys za ha muszę kredyt wziąć żeby kupić kilka ha. Zabiorą dopłaty to potem mogę popłynąć jak mleko będzie po 1zł.

#19906 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4135 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:25

Ale po co Ci inwestycja do której musisz dołożyć? Dajmy na to że kupisz 10 ha po 50 tys w kredycie na 10 lat. Samych odsetek będzie około 230 tysięcy + obsługa początkowa typu prowizja np 3% od sumy - kolejne 15 tys. Kredyt na 8%. Zakładam że ziemia średniej klasy więc dochód z hektara będzie maksymalnie 3-4 tys. Czyli przez 10 lat uzyskasz na spłatę średnio 350tys czyli dodatkowo musisz zaangażować do spłaty kredytu około 11 ha swojej ziemi żeby przez 10 lat się wyrobić. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto. Moim zdaniem tak. Warto jak się ma 70-100ha - wtedy budżet rodzinny nie jest zagrożony bo czy będę miał rocznie 30 tys w tą czy 60 tys w tamtą nie robi różnicy. Ale pamiętajcie panowie: ROZWÓJ jest najważniejszy. 

#19907 Share PolakRolnikxX

PolakRolnikxX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:58

Tak jak w temacie po jakich szkołach mozna otrzymać premie młodego rolnika wiem że np technik weterynarii i rolnictwa ale co jeszcze ??

#19908 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2015 - 20:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po kazdej szkole mozna otrzymac MR :)

#19909 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 01 marzec 2015 - 21:06

Może i otrzymać można ale później i tak trzeba uzupełnić wykształcenie lub zwrócić kasę, o ile nic nie uległo zmianie. Chociaż i to nie do końca...

Możesz zapytać w tych tematach:

http://www.agrofoto....zasady/page-996

http://www.agrofoto....wykształceniem/

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#19910 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2015 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie koniecznie kolego ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19911 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 21:16

Łączę z http://www.agrofoto....nik-nowe-zasady

#19912 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 21:32

Matingus konkretów jeszcze nie ma jeśli chodzi o uznanie premii jako wkład w modernizację. Trzeba czekać na przepisy krajowe.

Jeżeli mam napisane w PRG że chciałbym kase z MR przeznaczyć jako wkład w modernizacje a jeszcze nie ma na ten temat rozporządzenia, to mogę się już rozliczyć z faktur? Czy lepiej poczekać na konkrety?

#19913 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 21:38

Lepiej poczekać na przepisy krajowe.

#19914 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 21:55

To kiedy można sie spodizewać aktualizacji listy po nie złożonych wnioskach o płatność

#19915 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 21:56

Około tydzień, może więcej.

#19916 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 22:53

ja wszelkie inwestycję planuję tak, aby do 2020 były spłacone. nie wiadomo, co i jak będzie później, a sam podatek też będzie spory. Myślę jednak, że coś tam będzie - rolasów w całej Europie jest masa i nie pozwolą, by zostać z ręką w nocniku.

#19917 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3288 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 23:46

Ale po co Ci inwestycja do której musisz dołożyć? Dajmy na to że kupisz 10 ha po 50 tys w kredycie na 10 lat. Samych odsetek będzie około 230 tysięcy + obsługa początkowa typu prowizja np 3% od sumy - kolejne 15 tys. Kredyt na 8%. Zakładam że ziemia średniej klasy więc dochód z hektara będzie maksymalnie 3-4 tys. Czyli przez 10 lat uzyskasz na spłatę średnio 350tys czyli dodatkowo musisz zaangażować do spłaty kredytu około 11 ha swojej ziemi żeby przez 10 lat się wyrobić. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto. Moim zdaniem tak. Warto jak się ma 70-100ha - wtedy budżet rodzinny nie jest zagrożony bo czy będę miał rocznie 30 tys w tą czy 60 tys w tamtą nie robi różnicy. Ale pamiętajcie panowie: ROZWÓJ jest najważniejszy.

żeby utrzymać hodowlę jaką mam teraz potrzebuje ponad 30ha a mam 17ha. Dzierżawy do 2tys już doszły i walka o każdy kawałek. I teraz się zastanawiam czy nie lepiej kupić spłacać i mieć spokój. Bo tak to tylko ziemie komuś wyrabiam a jak zacznie rodzic to zaraz podwyżka czynszu bo już kolejka chętnych na to pole.

#19918 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4135 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 08:01

A to już Twoja sprawa. U mnie można kupić siano i kiszonkę taniej niż koszt wyprodukowania. Ta kalkulacja jest kalkulacją dość optymistyczną bo na owsie czy życie 3,5 tys się nie wyciągnie. Najlepsze wyjście to brać kredyt na możliwie krótki okres i o jak najmniejszej wartości. No ale niech każdy gospodaruje jak uważa. Widziałem już gospodarstwa przyblokowane drogą ziemią. Poziom życia drastycznie spadł, środki idą na kredyty a o zakupie nowych kawałków nie ma mowy. 

#19919 Share CignikiPL

CignikiPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 08:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) My czekamy zeby nie było dofinansowań sprzet bedzie o połowę tańszy i nie bedziemy zależni od uni czy nam da dofinansowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19920 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4135 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 08:31

To się nie doczekasz. Sprzęt może być o kilka % tańszy ale nie o połowę. Dlaczego? Po 1. koszty pracy są dużo wyższe niż 10-15 lat temu - wyższa pensja = wyższy koszt produkcji. Są też inne czynniki ale nie ma co się tu rozpisywać. Podam przykład: prasa rolująca Unii w pełnym wyposażeniu kosztuje obecnie 88 tys zł, są jeszcze dostępne modele z 2014 r za 75 tys. Jakoś dotacji wielkich nie ma a ceny w górę...