Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32641 odpowiedzi na ten temat

#19541 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 16 luty 2015 - 20:42

Jeśli będziesz robił zapytanie, fajnie byłoby jakbyś napisał nam na forum co Ci odpowiedzieli. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:39
  •  

#19542 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 luty 2015 - 20:59

Jak tylko dostanę jakąś odp na pewno się podzielę :) I jeszcze jedno pytanko mam. Wniosek i biznesplan robiła nam kobieta z ODR. Jako, że wolałbym z jej usług już nie korzystać (mało kompetentna kobieta), chciałem zapytać czy teraz po przyznaniu premii potrzebuje jeszcze jakiejś jej pomocy przy papierach? Jeśli tak to czy jest możliwość przekazania całego tego "młyna" jakiejś innej osobie? A może już da radę to wszystko ogarnąć samodzielnie? 

#19543 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:04

Ślubu z nikim nie bierzesz. Przy produkcji roślinnej i zwierzęcej segregator robi się gruby :)

Edytowany przez freetaxi, 16 luty 2015 - 21:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19544 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, bydło mięsne

Napisany 16 luty 2015 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niech prowadzi kolega freetaxi,dobry fachowiec z Niego.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#19545 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:06

Właśnie pytając o tą inną osobę miałem kolegę na myśli :) Tylko ogólnie chodziło mi o to czy jest jeszcze potrzebny ktoś kto to ogarnia czy samemu da się juz wszystko załatwić. Bo z tego co wiem to teraz czekamy na decyzję, później wniosek o płatność i ewentualnie jakieś poprawki. 

#19546 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:16

To zależy indywidualnie od każdego. Od jego profilu produkcji czy może nawet kwestii "wygody". Wiadomo, że przy produkcji zwierzęcej jest troszkę więcej "biurokracji" niż przy samej roślinnej. Do tego dochodzą programy rolnośrodowiskowe. Roboty od groma. Pod kątem kwestii administracyjnej i biurowej pomagam w tej chwili około 250 gospodarstwom w całym kraju. Czasami głowa boli od tego wszystkiego ale daje się radę.  

Edytowany przez freetaxi, 16 luty 2015 - 21:17.

#19547 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:uprawa ziemniaków, technika rolnicza

Napisany 16 luty 2015 - 21:26

witam mam pytanie, czy ktoś robił zmianę darowizny gospodarstwa na dzierżawę numery dzałek ani powierzchnia się nie zmieni tylko forma przekazania. jest to możliwe jeszcze do zmiany jak już mam decyzję a nie am jeszcze złożonego wniosku o płatnoś

#19548 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest taka możliwość. Składaj zmianę do wniosku.

#19549 Share farmer8244

farmer8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:53

Witam chciałbym zapytac panowie bo składałem wniosek rok temu i byłem na tej białej liscie i teraz będe musiał składac jeszcze raz wniosek ? a i czy ktos wie kiedy będzie nowy młody Rolnik ?

#19550 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:55

Nowa perspektywa finansowa, nowe zasady to i nowy wniosek będziesz musiał złożyć. Co do terminów nic jeszcze nie wiadomo. Myślę, że dopóki nie zamkną starego naboru to nie uruchomią nowego. A jak będzie to czas pokaże. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19551 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:57

Freetaxi współczuje ci czasem odpowiadać ciągle na te same pytania ;) Ludziom się nie chce przeczytać nawet ostatniej strony tematu żeby się czegoś dowiedzieć. Jak to mówią młodzi ludzie - masakracja :P

Edytowany przez mlodyhef, 16 luty 2015 - 22:01.

#19552 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 16 luty 2015 - 22:59

Dzisiaj składałem wniosek o płatność. W łódzkim lekko ponad 70% złożyła wnioski o płatność, a niektórym już w tym tygodniu kończy się termin. Lista zaktualizowana ma być za nie cały miesiąc i wtedy dowiemy się ile osób nie złożyła wniosku o płatność.

Mam takie małe pytanko: Ojcicec przekazał mi gospodarstwo z końcem stycznia, w gminie mi nie chcą się rozliczyć za zwrot akcycy za paliwo, bo wszystkie faktury są na ojca a on już nie ma na siebie ziemi. Twierdzi że faktury muszą być wystawione na tą osobę która składa wniosek, i innego wyjścia nie ma a ona nie będzie się narażać? Miał ktoś podobny przypadek? Jak sobie z tym poradziliście?

#19553 Share eSeczka

eSeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 luty 2015 - 23:42

Analizowaliście już nowe projekty? Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja z osobami które posiadają grunty rolne o powierzchni większej niż 1 ha których właścicielami stali się gdy jeszcze nie mieli ukończonych 18 lat. W dodatku nie przerwanie ciągle uczęszczają do szkoły i niedługo już ale jeszcze nie ukończyły 25 lat oraz pobierają rentę z tytułu śmierci rodzica. Takie osoby są zdyskwalifikowane, czy mają szansę na MR w nowej perspektywie?

Nie mam zbytnio czasu i głowy do czytania wytycznych, czy mógłby mi ktoś obeznany szybko odpowiedzieć?

#19554 Share Adanos

Adanos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 luty 2015 - 07:52

Mam takie małe pytanko: Ojcicec przekazał mi gospodarstwo z końcem stycznia, w gminie mi nie chcą się rozliczyć za zwrot akcycy za paliwo, bo wszystkie faktury są na ojca a on już nie ma na siebie ziemi. Twierdzi że faktury muszą być wystawione na tą osobę która składa wniosek, i innego wyjścia nie ma a ona nie będzie się narażać? Miał ktoś podobny przypadek? Jak sobie z tym poradziliście?

Ja miałem taki przypadek, wpisałem wszystko na ojca tylko dołączyłem do tego oświadczenie (w gminie sami mi zaproponowali) i wpisałem właścicieli gruntów od których dzierżawię pole, jeszcze specjalnie jeździłem i pytałem się ich czy będą składać na akcyzę wniosek, żeby nie było dublowania. Jak nie masz takiej możliwości to wpisz siebie, lecz na jesień nie będziesz mógł już skorzystać w pełni ze zwrotu.

Edytowany przez Adanos, 17 luty 2015 - 07:54.

#19555 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 17 luty 2015 - 08:04

eSeczka w PROW 2007-2013: 

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:

1. w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo przed ukończeniem 18 roku życia i kontynuowały naukę, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;
  2. w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

#19556 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 17 luty 2015 - 08:24

Ja miałem taki przypadek, wpisałem wszystko na ojca tylko dołączyłem do tego oświadczenie (w gminie sami mi zaproponowali) i wpisałem właścicieli gruntów od których dzierżawię pole, jeszcze specjalnie jeździłem i pytałem się ich czy będą składać na akcyzę wniosek, żeby nie było dublowania. Jak nie masz takiej możliwości to wpisz siebie, lecz na jesień nie będziesz mógł już skorzystać w pełni ze zwrotu.

A gdybym teraz wpisał na ojca zwrot, to później w sierpniu mógłbym skorzystać z pełnej puli czy to by mi się odliczyło co ojciec by skladal teraz?

#19557 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 luty 2015 - 09:22

O zwrot niech składa ojciec w końcu legalnie kupił paliwo wtedy prowadził działalność więc muszą uznać. W gminie powiedzieli że normalnie składać tylko faktury do momentu kiedy prowadził on i tyle. Nie jego wina że są terminy do rozliczania.

Czekam na kasę potem chce wysłać zapytanie o używany sprzęt.

#19558 Share arekc763

arekc763

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 luty 2015 - 11:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi a czy jakbym teraz został współwłaścicielem firmy to nie bedzie to kolidowało z MR?

#19559 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 17 luty 2015 - 11:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A w jakim sensie współwłaścicielem? Rozwiń temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19560 Share arekc763

arekc763

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 luty 2015 - 11:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Firma zajmująca sie kupnem i sprzedażą borówki. I znajomy chce stworzyć nową firme bo w tej firmie co ma teraz tzw. Grupa producencka kupuje zbyt dużo owoców i agencja mu się czepia. A jakbyśmy stworzyli nową firme to wszyscy sprzedawali by owoce do tej firmy i potem ta grupa producencka kupiła by owoce od tej nowej firmy. Chodzi głównie o to żeby nie było takiego bałaganu z fakturami.