Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32613 odpowiedzi na ten temat

#18941 Share Szymon93

Szymon93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, sport

Napisany 02 luty 2015 - 16:38

Czy jest jakaś szansa na to że dorzucą do puli kasy na ten nabór co był ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:10
  •  

#18942 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:39

Szanse są zawsze.

#18943 Share Zmwwitokrzyskie

Zmwwitokrzyskie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:44

Związek Młodzieży Wiejskiej zaprasza młodych rolników, studentów kierunków rolniczych, uczniów szkół rolniczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, samorządowców oraz przedstawicieli Lokalnych Grup Działania do udziału w kongresie Innowacyjny Młody Rolnik, organizowanym w każdym z województw. Projekt jest realizowany w ramach Planu działania Sekretariatu Centralnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015.

Podczas tych kongresów będzie dokładnie omówiony temat działań PROW 2014-2020 dla młodych rolników.

W woj. świętokrzyskim kongres odbędzie się 12 lutego 2015 r. o godz. 11:00 w Auli Głównej Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach ul. E. Orzeszkowej 15

Serdecznie zapraszamy zgłoszenie na mail swietokrzyskie@zmw.pl lub pod nr 793 939 925 

Innformacje o reszcie województw pod adresem: http://ksow.pl/news/...ody-rolnik.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18944 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 luty 2015 - 18:41

Panowie a czy brak kursu chemizatora będzie w jakis sposób przeszkadzało  w ubieganiu się o MR? Np gdybym w biznesplanie pisał o opryskiwacz? Czy wgl jedno z drugim nie ma nic wspólnego?

#18945 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:44

nie ma jeszcze prawa krajowego a ty kolejny raz pytasz o kurs chemizacyjny który można załatwić za parę groszy bardzo szybko

#18946 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:44

Nie ma to nic wspólnego z MR. Opryski może wykonywać Ci sąsiad. Ważne jest, żeby taka osoba miała ukończone szkolenie chemizacyjne i napisała Ci oświadczenie, że wykonuje Ci takie zabiegi. 

#18947 Share maciek21

maciek21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 luty 2015 - 19:34

witam serdecznie dziś miałem telefon z agencji odnośnie kontroli pan zadzwonił i  poinformował mnie ze przyjadą jutro po jakim czasie mogę liczyć ze pieniądze pojawia się na koncie czy  jest szansa ze do końca lutego będzie przelew 

#18948 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisany 02 luty 2015 - 19:52

Czy to normalna sytuacja jak wniosek złożony w piątek a dzisiaj już telefon że brakuje zaświadczenia z KRUS oraz małe poprawki?

I straszenie ze strony agencji że będą wysyłać pismo o uzupełnienie  dokumentów w ciągu 7 dni?

Czy termin 180 dni jest terminem na złożenie oraz dostarczenie wszystkich zaświadczeń umów itp.?

#18949 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 luty 2015 - 19:53

@freetaxi, a gdybym za MR chciał kupić opryskiwacz? Bo mam teraz opryskiwacz na spółke ze znajomym, który ma właśnie kurs, i który teoretynie u mnie wykonuje opryski... Czy w takiej sytuacji też ten  kurs niejest potrzebny?

#18950 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:06

Jaki masz problem z tym kursem chemizacyjnym? Kupisz opryskiwacz a za nim go użyjesz zrobisz kurs na pewno Ci się przyda a ukończenie jego to nie jest problem i dużym kosztem

machtomi

masz 180 dni na złożenie wniosku o płatność, a jeśli jest nie kompletny to dzwonią i proszą o uzupełnienie jeśli tego nie zrobisz w krótkim czasie to dostaniesz pismo z terminem 7 dni na uzupełnienie

maciek21

jeśli będziesz miał kontrole to nikt Ci nie odpowie kiedy dostaniesz przelew bo możesz mieć jakieś poprawki po kontroli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18951 Share drozd82

drozd82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:31

witam serdecznie dziś miałem telefon z agencji odnośnie kontroli pan zadzwonił i  poinformował mnie ze przyjadą jutro po jakim czasie mogę liczyć ze pieniądze pojawia się na koncie czy  jest szansa ze do końca lutego będzie przelew 

kolego a kiedy składałes wniosek o płatnosc?,juz 3 tygodnie mineło jak złozyłem i nikt jeszcze sie nie odezwał

#18952 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:40

Jeśli jest wszystko dobrze to nikt się nie odezwie tylko wpłynie kasa na konto

#18953 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:15

Machtomi jak najbardziej są to normalne praktyki Agencji bo są zgodne z przepisami. Złożyłeś niekompletny wniosek więc będziesz miał wezwanie. Chciałbym żeby wszystkie inne moje wnioski ktoś przejmował w takim tempie jak Twój :)

#18954 Share Dfb

Dfb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:20

Czy "premia dla młodego rolnika" jest pomocą de minimis? Jeśli tak, to czy do kupionych za nią gruntów przysługuje zwolnienie z podatku rolnego? Pytam, bo w mojej gminie twierdzą, że nie mogą dać ulgi podatkowej, a w mojej ocenie to ich nie powinno interesować jakimi pieniędzmi płaciłem za te działki.  

#18955 Share luki1234

luki1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:28

no to czekam dalej :) Ja wezwanie do poprawek szybko dostałem bo gdzieś po około tygodniu.. wszystkie poprawki przeszły mi 2 stycznia i sobie czekam :P tylko trochę denerwuje mnie to że niektórzy na kasę czekają tydzień a ja miesiąc... Fajnie by było gdyby przelew przyszedł do 4 lutego bo muszę zapłacić zaliczkę za ciągnik 

no to mozesz sobie jeszcze troche poczekac , bo ja nie mialem zadnej porawki i minelo juz 70 dni i kasy nie ma , a nie ktorzy juz po miesiacu sie niecierpliwia

#18956 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:59

Czy "premia dla młodego rolnika" jest pomocą de minimis? Jeśli tak, to czy do kupionych za nią gruntów przysługuje zwolnienie z podatku rolnego? Pytam, bo w mojej gminie twierdzą, że nie mogą dać ulgi podatkowej, a w mojej ocenie to ich nie powinno interesować jakimi pieniędzmi płaciłem za te działki.  

paranoja, \widocznie ktoś w gminie jest dobrze poinformowany, że "zgarnąłeś" 100k. opier*** ich raz a dobrze to nie będą wiecej pajacować. 

#18957 Share JozeF84

JozeF84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:12

to u nas jeszcze lepszy cyrk,zakupiłem 2ha pola które dzierżawiłem ładnych parę lat o dopłaty starał sie wtedy właściciel ja tylko brałem dotacje do paliwa i co sie okazało??

jak ubiegałem sie o zwrot akcyzy do tego pola to mi nie przysługuje zwolnienie z podatku, według urzędu zwrot akcyzy to pomoc de minimis. i co wy na to??

#18958 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 02 luty 2015 - 23:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi mam pytanie 11 stycznia zrobiliśmy przepis gospodarstwa (darowizna) ,12 stycznia wstawiłem się do krusu pani przyjęła dokumenty do ubezpiecznia ,dziś pojechałem po zaświadczenie do krusu a na zaświadczeniu jest napisane że podlegam ubezpieczeniu rolników .itd. ale że decyzja została wystawiona 18.01,2015 i jest nieprwomocna jak się zapytałem kiedy się uprawomocni to powiedziała że po 30 dniach od wystawienia ,czyli 28.02.2015 ,a ja mam czas do 23 lutego ,jutro mam jechać do agencji składać wniosek i nie wiem co oni na takie dziwne zaświadzenie z krusu,

#18959 Share pedro2

pedro2

Kupię zgrabiarkę 1 karuzelową krone pottinger vicon claas kuhn

• Members
  • PipPipPip
  • 2051 postów

Napisany 03 luty 2015 - 10:39

@up mnie nie było z tym problemu dostałem decyzję 23 grudnia, a bodajże w sylwestra brałem zaświadczenie i wszystko ok ;) Też mi się wydawało, że decyzja musi się uprawomocnić żeby podejmować dalsze kroki (tak bynajmniej było przy każdej decyzji odnośnie budowy obory), ale jak widać tutaj to nie ma znaczenia.

Kupię zgrabiarkę 1 karuzelową krone pottinger vicon claas kuhn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18960 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów