Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32643 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 listopad 2010 - 19:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ej ludzie jak to jest z tymi pieniędzmi? ile daja? i jakie trzeba spełnic wymogi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:44
  •  

#1842 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 listopad 2010 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przez ostatnie 20 stron było pisane o tym.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1843 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Wacek21 Termin został przesunięty z powodu dużej ilości złożonych wniosków i nie mogą się wyrobić, ktoś tu już pisał,że prawdopodobnie decyzje wydają zgodnie z kolejnością składania wniosków, więc jeśli ktoś przede mną nie dostarczył poprawek czy brakujących dokumentów to nie mogą mu wydać decyzji i kolejnym osobom również stąd te opóźnienia...przynajmniej ja tak to rozumiem :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Peter07 no niestety chyba źle rozumujesz, bo jeśli ty masz poprawki to oni na Ciebie nie czekaja tylko obsługują dalej innych, więc nie zdziw się jak w grudniu dostaniesz informacje że mimo że wniosek złożyłeś jako 500 ale decyzje uzyskałeś jako 1000 osoba. A wszyscy powyżej decyzji 940 niedostaną kasy ponieważ wylatują poza 100% środków i będą w gronie tych 20% nieszczęśników.

wie ktos kiedy beda decyzje w sprawie RS bo czekam na to ..........

A jak nie dostaną twoi rodzice RS to rezygnujesz z MR ?

#1845 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 listopad 2010 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przyznam się że nie chce mi się szukać mógłby mi ktoś powiedzieć?

#1846 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3726 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak nie chce ci się nawet przeczytać kilka stron to myślę, że nie zasługujesz na MR :rolleyes:

#1847 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Grandzik po twoich wypowiedziach to za 10 lat będziesz mógł się starac...

#1848 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przyłączam się! więcej nie napisze co myślę na temta takich ludzi bo minimum ostrzeżenie bym dostał!

PS. Poprzednia moja wypowiedz z przykładem dotyczyła województwa łódzkiego, bo to województwo mnie interesuje.

EDIT by @krolikNH
I tak dostaniesz - za cytowanie poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 30 listopad 2010 - 15:40.

#1849 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1090 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie kto będzie brał MR jeśli rodzice nie dostaną RS ? Bo ja nie wiem co robić mam.

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

#1850 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja właśnie dzisiaj dostałem odpowiedź o przyznaniu pomocy. Wniosek składałem jako 3, numer miałem parę oczek wyżej, na wniosku, a decyzja numer 1xx.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) sam nie wiem, zmienia sie podejscie rodziców czasem........... zobaczymy........

#1852 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 30 listopad 2010 - 08:51

Mam pytanie kto będzie brał MR jeśli rodzice nie dostaną RS ? Bo ja nie wiem co robić mam.

w mojej sytuacji jest tak że jak się ojciec nie załapie na RS, to i tak mi przepisze gospodarke, bo przejdzie na ręte krusowską, z powodu choroby ( białaczka), bo gdyby ojciec nie dostał by RS, i był zdrowy, to nici z MR bo by niemugł mi przepisać gospodarki aż ukończy 65lat i przejdzie na emeryturkę, troche głupie jest to że tak, ojciec mi przepisze ziemie przejdzie na RS, ja na MR, a moja mama, zostanie na lodzie bo niema jeszcze lat do RS, i będzie na tzw. moim utrzymaniu,

Dziś dostałem pismo o przesunięciu terminu decyzji do 31.12.2010 a lista osób które otrzymają RS będzie 1-3 grudnia w internecie na stronie ARiMR :lol:

też dostałem takie pismo, tylko z terminem do 20 grudnia, a decyzje pozytywną otrzymałem wczoraj, a więc nie koniecznie będziesz musiał długo czekać

#1853 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1090 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 09:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie też właśnie nie wiemy co robić jak nie będzie RS tata ma 55 lat ale mama jeszcze nie no ale zobaczymy jak będzie decyzja może akurat sie uda :lol:

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

#1854 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 09:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie też ojciec na RS, mama kończy 55 lat 7 stycznia, więc przechodzi z tatą.

#1855 Share saram

saram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 13:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Orientuje się może ktoś jak wygląda połączenie premii dla młodego rolnika z modernizacją gospodarstw? Bardzo prosił bym o jakiś przykład np zakup ciągnika o wartości 100tys zł.

#1856 Share piotrek071993

piotrek071993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 14:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy mogę złożyć wniosek na premie dla MR, gdy nie mam jeszcze wykształcenia rolniczego, ale chodze do drugiej klasy technikum rolniczego. Nie wiem jak to jest dokładnie z tym, że można uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat, czy dotyczy się to mojego przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź :lol:

#1857 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 30 listopad 2010 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jakie maszyny kupujecie za MR, jeżeli to nie tajemnica, moja inwestycja to prasa zwijająca , owijarka, i ładowacz czołowy, a za te 30%+ dołożę z dopłat bezp. i planuje kupić używanego fendta 110- 115 KM,

#1858 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @piotrek071993 w chwili składania wniosku musisz mieć ukończone 18 lat.

#1859 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 14:58

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy mogę złożyć wniosek na premie dla MR, gdy nie mam jeszcze wykształcenia rolniczego, ale chodze do drugiej klasy technikum rolniczego. Nie wiem jak to jest dokładnie z tym, że można uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat, czy dotyczy się to mojego przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź :lol:

jak najbardziej możesz skożystać z MR, tylko we wniosku oświadczasz że w ciągu 3 lat uzupełnisz wykształcenie, chodzisz do 2 klasy, czyli spokojnie się zmieścić, gdybyś poczytał pare stron wstecz, nie musiał byś się pytać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) piotrek071993... składać możesz, nawet jeśli nie masz wykształcenia rolniczego. Odpowiedz sobie na te pytania:
1. Kiedy zamierzasz składać wniosek na MR?;
2. W którym roku skończysz te swoje "studia"?
A teraz na chłopski rozum: jeśli w Twoim województwie przyjmują jeszcze wnioski a Ty w ciągu 3 lat zakończysz edukację to masz elegancko.
Jeśli rekrutacja już się zakończyła to czekać i czytać...