Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32551 odpowiedzi na ten temat

#18241 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 21:47

To jak już będzie oddam mu swoją. 

Swoją drogą nie macie problemów z wydaniem tej kwoty? Mam na myśli takie naprawdę sensowne zakupy, które przyniosą korzyść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:08
  •  

#18242 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 21:51

Ja mam problem. Kupic coś co bedzie tylko traciło na wartości to nie sztuka. za 100 mozna kupić wszystko, a tak na prawde to nic.

#18243 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1882 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 21:59

najrozsadneijszy wydatek to kupic ziemie tylko ze tu ceny sa czy np jak za 70 tys ha bym chcial kupic to przejdzie to bo agencyjnie maja tak naprawde polowe realnych cen

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18244 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 22:49

Panowie mam pytanie. Gospodaruję na prawie 30 ha gruntów ornych, z czego niestety tylko 12 ha jest moich reszta dzierżawa. Czy przy składaniu wniosku moge zadeklarować że będę miał przepisane te 12 ha i 3 ha na matkę stoi to od obu rodziców się liczy jako własność? Bo jeszcze ciotka chce mi zdarować 1 ha czy też mogę zadeklarować to jako własność jeśli mi przepisze?

#18245 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 15 styczeń 2015 - 22:54

no wlasnie ciezka jest kupic cos za te 100 tys jak nie bylo ich to bylo latwo to sie kupi to to potem to i latwo sie mowilo  a jak teraz to czlowiek mysli czy na tym straci czy zyska  czy poczekac dolozyc na prow czy jak . Ale u mnie cale szczescie trafilo sie 6 ha łąk 4 klasy no i koles puścił po 30 tys za ha ojciec dołoży i bedzie git moim zdaniem ziemie najlepiej kupic na tym sie nie straci :) 

#18246 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 23:18

No cóż niektorzy nawet czytac nie umieją tego co juz napisane jest a agencja zadnych oficjalnych wytycznych nie ma az do ogloszenia przepisow krajowych wiec skoncz juz te swoje wlasne nieprawdziwe wymysly bo to nudne juz sie robi.

Nikt nie ma problemów z tym że inni kombinują tylko ty. Czyżby sąsiad dostał a ty nie? :-D ktoś chce łamać  prawo to łamie i tak jest było i będzie.

Chłopaczyna chyba ma jakiś kompleks i pewnie nie ma więcej jak 18 lat, bo jeśli ma więcej to pamięta pierwszy nabór i niech zapiernicza do prawdziwych wyłudzaczy z pierwszego naboru i niech im dyndoli jakie to z nich oszusty, 1 ha ziemi krus i 50 tys na co chce hehe.

#18247 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 00:01

widzę że dobry temat podrzuciłem 

Ziemia ??? 

Bardzo bym chciał tylko hektar to koszt ok 110tys  w moim przypadku była by to słaba inwestycja. Przy tym co robię to co jest wystarczy. Chętnie zmienił bym ciągnik, który wiecznie się sypie i jest niefunkcjonalny. Tylko to nie przyniesie poprawy jakiej bym oczekiwał, a warunek 5 lat dyskwalifikuje model który bym chciał...

Miał być opryskiwacz najważniejsza planowana zmiana. 5 letni?? zonk nowy wykluczony czyli? za swoje właśnie dostaje drugie życie.

Przemyślenia długi czas, a efekt to 9 pozycji na liście na niezupełnie połowę kwoty. Reszta będzie czekała na rozwój sytuacji tymczasowo wpisze się byle co żeby wydatkowanie było kompletne, po czym i tak będzie zmiana. 

Gdyby można było wydać dowolnie całą kwotę miał bym kolosalna zmianę a tak jest łamigłówka :lol:

#18248 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2015 - 08:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) właśnie panowie jak jest z maszynami uzywanymi w PROW i MR?

#18249 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5960 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 08:52

W starym czy nowym PROW?

Wypełniam wnioski w ramach PROW 2014-2020

Zapraszam do współpracy osoby z całego kraju

Telefon: 511-293-290

#18250 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2015 - 09:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w nowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18251 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5960 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 09:44

W PROW 2014-2020 będą wchodzić w rachubę tylko nowe maszyny i urządzenia rolnicze.

#18252 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 09:56

najbardziej mnie ciekawi czy pędzie można łączyć modernizację z kredytami 3% :P

#18253 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 12:39

Kolego ja przez pojęcie "nierozliczenie" uważam niewydatkowanie 70 % premii w okresie do 3 lat od daty wpływu na konto. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. A za to jest sankcja 100 %. Jeśli nie jesteś w stanie dostarczyć dokumentów potwierdzających zakup ziemi to rób na szybko podanie i zmianę założeń związanych z inwestycją. Jednym słowem kup coś innego. 

Dostałem w 2012 roku pismo co i kiedy muszę przedłożyć i w nim pisze pod punktem 2

"Potwierdzone za zgodność z orginałem przez pracownika agencji lub notariusza kopie faktur,dokumentów księgowych o równoważnej wartości dowodowej lub innych dokumentów potwierdzających wydatkowanie co najmniej 70% kwoty pomocy na inwestycje zgodnie z założeniami biznesplanu - po zrealizowaniu każdej z inwestycji i nie później do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy, tj. do dnia 01/03/2015. Za nieprzedłożenie tych dokumentów w terminie, zgodnie z & 20 ust. 4 pkt 1 ww. rozporządzenia, przewidziano sankcję w formie zwrotu 15% kwoty pomocy przyznanej w ramach działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom""

Więc jak z tym zwrotem kasy?

#18254 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5960 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 13:37

Tutaj chodzi o niezłożenie dokumentów potwierdzających wydatkowanie 70 % premii. Czyli jeśli masz FV albo inne dokumenty potwierdzające zrealizowanie inwestycji (w terminie do 3 lat od wypłaty pomocy) to w przypadku ich niezłożenia w tym terminie, który masz na piśmie, potrącają Ci te wspomniane 15 %. Jeśli nie dokonasz wydatków na inwestycje w ciągu tych 3 lat, czyli nie będziesz miał dokumentu ten fakt potwierdzającego to oddajesz 75 000 PLN. Moja rada - zmiana założeń biznesplanu na jakieś maszyny czy urządzenia rolnicze i ich zakup w wymaganym przez przepisy terminie. 

#18255 Share marcianjargit

marcianjargit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 13:41

mnie doszly kiedych slychy ze jak sie nie wywiazesz z MR to oddajesz 130tys...

#18256 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5960 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 13:46

Jak nie będziesz oddawał premii na wyraźne żądania Agencji to czemu nie...

#18257 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 14:48

Tutaj chodzi o niezłożenie dokumentów potwierdzających wydatkowanie 70 % premii. Czyli jeśli masz FV albo inne dokumenty potwierdzające zrealizowanie inwestycji (w terminie do 3 lat od wypłaty pomocy) to w przypadku ich niezłożenia w tym terminie, który masz na piśmie, potrącają Ci te wspomniane 15 %. Jeśli nie dokonasz wydatków na inwestycje w ciągu tych 3 lat, czyli nie będziesz miał dokumentu ten fakt potwierdzającego to oddajesz 75 000 PLN. Moja rada - zmiana założeń biznesplanu na jakieś maszyny czy urządzenia rolnicze i ich zakup w wymaganym przez przepisy terminie. 

No to mnie teraz nastraszyłeś, ile może trwać zmiana biznesplanu? wyrobie się do 1 marca? Myślę kupić opryskiwacz jak tak, a te maszyny i ziemie co pisałem o nich wcześniej da się zaliczyć? Ziemie chyba powinno się dać skoro ją kupiłem po zmianie biznesplanu na zakup ziemi?

#18258 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5960 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 15:10

Zmianę powinni Ci zaakceptować do dwóch tygodni. Ziemię raczej Ci uznają, maszyny jeśli kupiłeś już wcześniej też o ile masz FV. Najpierw sprawdź sobie kiedy wpłynęła Ci premia na konto. 

Edytowany przez freetaxi, 16 styczeń 2015 - 15:39.

#18259 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 15:56

Przy jakichkolwiek problemach z programem Młody Rolnik polecam kontakt z uzytkownikiem freetaxi. Szybka, konkretna i rzetelna porada. Miałem naglący problem z przedłużającą się sprawą spadkową który został rozwiązany w ekspresowym tempie. Dzięki raz jeszcze :)

Edytowany przez dzarjan8111, 16 styczeń 2015 - 16:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18260 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 16:22

Witam!
Otrzymałem decyzje o przyznaniu Młodego Rolnika, powoli wziąłem się za załatwienie wszystkich formalności. Wydzierżawiłem notarialnie od rodziców 12 ha ziemi.
Deklarowanej do wniosku ARiMR. Rodzice zostawili sobie 4 ha ziemi. Byłem około tygodnia w kursie aby zapytać się jakie dokumenty będę potrzebował do ubezpieczania się tam. Pani dała mi kartkę z wypisanymi dokumentami, w jednym z podpunktów było zaświadczenie z gminy o hektarach fizycznych i przeliczeniowych. Pojechałem i tłumacze o co mi się rozchodzi a pani powiedziała że nie wyda mi takiego zaświadczenia, ponieważ właścicielem ziemi są rodzice a ja jestem tylko dzierżawcą i wyzwała że w danym KRUSIE nie chce się pracować i przeliczyć samemu dane ha. Z taką informacją i innymi skompletowanymi dokumentami pojechałem do KRUSU. W KRUSIE powiedzieli że musi być to zaświadczenie z gminy i nie ma opcji żeby było inaczej i dodatkowo powiedzieli że nie ma pieczątki starostwa powiatowego. Zabrałem z biurka dokumenty i pojechałem do starostwa powiatowego. W starodrzewie powiedzieli mi że do umowy dzierżawy jeżeli nie jest ona do celów emerytalnych/rentowych zbywającego to nie jest nic od nich potrzebne, po czym wkurzony na maksa pojechałem do gminy. Pani powtórzyła to co wcześniej że żadnego zaświadczenia nie może wydać. Zrobiłem 200 km jedząc od instytucji do instytucji nie załatwiając praktycznie nic bo wszyscy odsyłają od jednych do drugich, a najbardziej KRUS. Niech mi ktoś odpowie kto ma racje bo jestem na maksymalnie zdenerwowany.