Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32583 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 16:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @yacenty mam pytanie do ciebie bo wpisałem w wniosku MR tam gdzie byłu 3 etapy rozwoju ze do 2013 kupie ciągnik 120-160KM ale okazało sie ze cięgnik bede brał a AgroHandlu no i ma 117KM bo plany sie zmieniły troszke
czy moge kupić go bez żadnego aneksowania umowy
żadnej umowy jeszcze nie podpisywałem z ARiMR
czekam na rente

moim zdaniem agencia nie powinna sie czepiać tego ze ciągnik miał być minimum 120 a ja wziołem 117KM. Ważne jest ze pieniądze poszły na ciągnik a nie zostały przejedzone a poza tym jaki ciągnik kupisz za 75tyś 120konny nowy? :blink:

w ARiMR powiedziano mi ze w MGR główny nacisk bedzie na młodych rolników którzy przejeli gospodarstwo w zamian za RS
więc składajcie na modernizacje z bratem :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:54
  •  

#1762 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 24 listopad 2010 - 16:42

pozytywna oczywiscie? ja zmieniam Biznesplan i wysyłam brata do Czesochowy w piatek, mysle ze do konca listopada juz cos bedzie wiadomo...

Tak pozytywna, ja wysłałem poprawki pocztom w ciągu 2 tygodni otrzymałem decyzje.
Zetor Team

#1763 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 23:11

w ARiMR powiedziano mi ze w MGR główny nacisk bedzie na młodych rolników którzy przejeli gospodarstwo w zamian za RS

Kto Ci takich rzeczy naopowiadał? wnioski będą punktowanie nie zależnie od tego czy jesteś po MR na rentę czy też nie. A wsparcie będzie przyznawane w zależności od ilości zdobytych punktów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1764 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 listopad 2010 - 23:18

@yacenty mam pytanie do ciebie bo wpisałem w wniosku MR tam gdzie byłu 3 etapy rozwoju ze do 2013 kupie ciągnik 120-160KM ale okazało sie ze cięgnik bede brał a AgroHandlu no i ma 117KM bo plany sie zmieniły troszke
czy moge kupić go bez żadnego aneksowania umowy
żadnej umowy jeszcze nie podpisywałem z ARiMR
czekam na rente

moim zdaniem agencia nie powinna sie czepiać tego ze ciągnik miał być minimum 120 a ja wziołem 117KM. Ważne jest ze pieniądze poszły na ciągnik a nie zostały przejedzone a poza tym jaki ciągnik kupisz za 75tyś 120konny nowy? :blink:

ekspertem nie jestem w tej materii ale skoro piszesz 120-160 a bierzesz 117 to moze byc dym, niby tylko 3km a jednak 3km
ja bym pisał aneks do umowy i juz.
wtedy spisz spokojnie - wszystko jest na prawie.
wydaje mi się ze nikt nie powinien robić problemu z tego tytułu
wpisz sobie 100-160 i juz :(

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1765 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 00:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MGR - taka cisza a tu poszły konie po betonie.
http://www.arimr.gov...dernizacje.html

http://www.arimr.gov...ow_24112010.pdf
http://www.arimr.gov...lodzieja-8.html
Wielu z MR na to czekało - Miłej lektury.

#1766 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 08:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to nie jest zbyt dobra informacja ponieważ trzeba się wyrobić z przepisaniem ziemi do 28 stycznia a napewno większość nie wyrobi się w tym terminie

#1767 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 25 listopad 2010 - 11:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak tylko nas Młodych rolników z tych województw co nie będzie drugiego naboru pozostawiają na lodzie bo jak ktoś nie jest mleczarzem a jest świeżym MR to furtkę ma już zamknięta powinni zrobić w tych województwach nabór jeszcze dla MR ten drugi

#1768 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 12:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi przyslali "Zawiadomienie o nizalatwieniu sprawy w terminie". Napisano w nim ze "Powodem niedochowania terminu jest trwające postepowanie dowodowe". Sprawa mojego wniosku ma zostac rozpoznana w terminie do 15.10.2010. Niewiem oco chodzi. Dostal ktos jeszcze takie pismo??

#1769 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale "młodzi rolnicy" nie mają żadnych dodatkowych punktów w modernizacji?

#1770 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 13:22

Mi przyslali "Zawiadomienie o nizalatwieniu sprawy w terminie". Napisano w nim ze "Powodem niedochowania terminu jest trwające postepowanie dowodowe". Sprawa mojego wniosku ma zostac rozpoznana w terminie do 15.10.2010. Niewiem oco chodzi. Dostal ktos jeszcze takie pismo??

NO ja też to pisemko dostalem tylko u ciebie jest termin do 15.10 2010 :D a u mnie do 22.12.2010 DZWONILEM do nichi nie mogą się wyrobić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 13:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem czy dobrze zrozumialem te pisemko z ARIMR na stronce o MGR ale czy w tym terminie nie dla mleczarzy nie bedzie można skladac w wojewodztwie warminsko-mazurskim juz? Od (18 do 28 stycznia) Jest podane ze w tym wiejewodztwie i kilku innych moga skaldac mleczarze do 17 a pozniej co z tymi nie mleczarzami??;/ Czy normalnie po tym terminie 17 stycznia mogą ci młodzi skladać??

#1772 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 25 listopad 2010 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wynika z tego że od 3 do 17 mogą składać wszyscy mleczarze a od 17 do 28 tylko mleczarze w tych 6 województwach a pozostałych województwach mogą pozostali rolnicy . Czyli w 6 województwach maja wyłączność producenci mleka . A niedawno minister Sawicki mówił że czekamy z Modernizacja na Młodych rolników ale jak widać nie na tych z tych 6 województw kompletna dyskryminacja !! Po mojemu powinni zrobić ten pierwszy nabór dla producentów Mleka i pozostałych Młodych rolników żeby ci młodzi nie mleczarze tez mieli szanse odnowić sobie park Maszynowy . A potem drugi nabór dla reszty rolników

#1773 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 13:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja się pewnie się na MGR w tym roku nie załapie :D a szkoda bo w łódzkim jest 3,5 tys wniosków do wykorzystania po 115.000 zł średnio na osobę :/ nie zdążę bo nawet nie mam decyzji o przyznaniu MR, a święta tuż tuż, a decyzje pewnie dostanę na początku grudnia :/

Oby był kolejny nabór do roku 2013!

#1774 Share IMM

IMM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 14:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przed wyborami minister mógł podac ten artykuł z modernizacją, a nie obiecywal złote góry.A po wyborach wyszło szydło z worka . porażka normalnie

#1775 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 25 listopad 2010 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli wygląda na to że czapa. W opolskim tylko mleczarze :)
Mam 5 km do granicy z woj. łódzkim i 10 km do granicy ze śląskim a tam kasy zostało sporo. To się nazywa pech :D
Jeszcze ojciec nie dostanie renty( bardzo możliwe bo mamy 27 ha a na opolskie to Pikuś) i cała kasa się pójdzie jeb...

#1776 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:11

Ja się pewnie się na MGR w tym roku nie załapie :D a szkoda bo w łódzkim jest 3,5 tys wniosków do wykorzystania po 115.000 zł średnio na osobę :/ nie zdążę bo nawet nie mam decyzji o przyznaniu MR, a święta tuż tuż, a decyzje pewnie dostanę na początku grudnia :/

Oby był kolejny nabór do roku 2013!

Gdybyś był "odpowiednio wykształcony" to wiedziałbyś że możesz przepisać ziemie przed decyzją MR...

#1777 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak jest w Małopolsce ja myślę złożyć w 2011r "kiedy będzie nabór"będzie jeszcze MR ile dają kasy i ile czeba mieć pola ja zajmował bym się uprwą roślinną czy potem mogę zgłosić jeszcze na ARiMR i wykorzystać te pieniądze z MR ile konny bym mógł wziąść ciągnik czy muszę się opłacać w krusie ob teraz chodzę do szkoły rolniczej

#1778 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1086 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jeśli rodzice przepiszą mi gospodarstwo i są w nim krowy mleczne a ja będę je miał 3 miesiące to i tak nic z dofinansowania :D no nic ale może i tak starczy.

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

#1779 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 listopad 2010 - 19:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jesli zdobede zawod mechanika i operatora maszyn i urzadzen rolniczych to bede mogl sie ubiegac o premie MR ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:53

Gdybyś był "odpowiednio wykształcony" to wiedziałbyś że możesz przepisać ziemie przed decyzją MR...

A skad wiesz czy kolega nie czeka na decyzje w sprawie RS??:>