Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32282 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:31

tak się poskładało ze byłem znów w telewizorni, ministra nie mam zamiaru wygryzać, bo póki co nie nadaję się na to stanowisko, a ministrowi dobrze idzie, więc lepiej niech każdy robi swoje.

wracając do tematu - u nas notariusz to nie problem - mowili ze nawet tego samego dnia moga spisac wszystkie formalnosci, od notariusza mamy spis dokumentów, nie mniej dla nas wazniejsze jest co później.
Księgi wieczyste?
Gesodezja - wypis gruntów?
Gmina?
KRUS?
ARiMR - nadanie numeru gosp?

Aby zarejestrować się w krus musi Ci gmina wydać zaświadczenie że jesteś posiadaczem gruntów, ale nie zawsze na podstawie aktu not. Ci wyda, jeśli nie musisz poczekać na zawiadomienie z geodezji o zmianach, odebrać je i zanieść do gminy aby Ci wydała to zaśw., kiedy masz już zaświadczenia z gmin o posiadaniu gruntów idziesz do krus składasz podanie o ubezpieczenie i czekasz na pozytywną decyzję kiedy już ją dostaniesz możesz złożyć wniosek o zaśw o ubezpieczeniu, które jest potrzebne do agencji. Numer w Agencji załatwisz w przeciągu tygodnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:38
  •  

#1742 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 listopad 2010 - 19:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile czasu mniej więcej schodzi na całą procedurę - miesiąc czy krócej?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1743 Share Peter07

Peter07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Kawa jaki miałeś numer wniosku?I czy miałeś jakieś poprawki zarówno do wniosku jak i biznesplanu?Bo ja miałem najpierw poprawki do samego wniosku, a następnie jakieś 2 tyg. temu złożyłem poprawki do samego biznesplanu i na razie cisza...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share PetrCech22

PetrCech22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zeby zdarzyc przejasc do stycznia aby sie zalapac na MGR....... ale cóz zobaczymy jak to bedzie

#1745 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kiedy ja przejmowałem do ubezpieczenia w KRUS wystarczył tylko nakaz podatkowy ojca tylko że obejmowałem wszystko. U nas ubezpieczają od ręki i zaświadczenie też chyba zaraz wydali. Tylko jest taki myk że jak się zaczyna nowy kwartał albo rok to jakieś 15 dni mają nieaktywny system bo niby muszą podsumowania zrobić, i tym samym nie mogą nikogo nowego w tym czasie ubezpieczyć.

#1746 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no YacentY widze ze cie do kamery ciągnie :)

pytanie do ciebie @zbigniewPGR czy ubezpieczenie jako ten domownik można opłacić wstecz ???
może ci troche nie zrozumiałem i sie wkurrrr na ciebie ale spoko miał słuszność
sorki za oskarżenie o multikonto

@YacentY szybko to trwa dlatego nie martw sie zdożymy z modernizacją :o jeździsz do AgroHandlu do marcinowic może ??
jeśli można wiedzieć to dużo ha masz wiem ze koło 30 ale nie dokładnie :D nie wiem czy mnie wygryziesz :)

decyzje o rentach mają być 24 listopada w powiatówce a 2 grudnia ogólna lista

egzamin trzeba zdać bo nie po to chodzi sie 4 lata do szkoły alby to oblać ale zawsze jest poprawka w sesji zimowej i potem 2 za rok wiosną
co do przepisów to faktycznie powiedziano mi ze ważne jest świadectwo na egzamin nie patrzą ale dobrze żeby był
ale z drugiej strony jesli ktoś doszedł do 4 klasy i skończył szkołe to nie możliwe ze nic z niej nie wyniesie w rolnictwo a KAŻDEMU może sie noga powinąć na egzaminie

#1747 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to juz napewno jest pewne ze jutro w powiatowej arimr będą wiedzieli kto sie załapie na RS czyy tylko plote ktos puscił

#1748 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest decyzja wkońcu pozytywna;) Oddział Olsztyn, nr około 330 teraz czekanie na decyzję w sprawie RS...

#1749 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 20:41

ile czasu mniej więcej schodzi na całą procedurę - miesiąc czy krócej?

My przepisaliśmy ziemie 19 października i jeszcze czekam na decyzje w krus... Ale wszystko przez to że mam ziemie w 3 gminach i dwóch powiatach i wszędzie mają inne wymagania..... Ale nie ma na to reguły. Zapytaj najpierw u siebie w krus czego chcą aby się ubezpieczyć

#1750 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 21:12

no YacentY widze ze cie do kamery ciągnie :)

@YacentY szybko to trwa dlatego nie martw sie zdożymy z modernizacją :o jeździsz do AgroHandlu do marcinowic może ??
jeśli można wiedzieć to dużo ha masz wiem ze koło 30 ale nie dokładnie :D nie wiem czy mnie wygryziesz :)

decyzje o rentach mają być 24 listopada w powiatówce a 2 grudnia ogólna lista

jeżdze do Marcinowic ostatnio nawet kilka razy byłem i nie wykluczone ale pewnie jeszcze z kilka razy się tam pojawie :)
chcodzi ci o areał do przepisania? no jest tego koło 30.
my sie dopiero musimy zastanowić czy jest szansa i sens wchodzić w MGR. Brat i tak już dużo będzie inwestował

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1279 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 23 listopad 2010 - 21:43

ile czasu mniej więcej schodzi na całą procedurę - miesiąc czy krócej?

Notariusz od 2 dni do 2 tygodni ( zależne od dostepności notariusza i zebrania odpowiednich dokumentów) mi zajeło to 5 dni
Gmina od 1 dnia do 3 tygodni (zależy czy gmina wystawi ci zaświadczenie o posaidaniu gruntów na podstawie aktu notarialnego ,jeśli nie to musisz czekać aż geodezja prześle dokumenty) Mi wystawili to od ręki i to w 2 gminach
KRUS jesli nasz wszystkie dokumenty to składasz wniosek 1 dnia i czekasz na decyzje ( miła pani w KRUS powiedział ,że może to potrwac do 1 miesiąca , ale decyzja była po 2 tygodniach)
ARIMR numer gospodarstwa dostałem po tygodniu
ARR - przepisanie kwoty mleczej ok. 2 tygodni
Podsumówując cała procedura może trwać od 2 tygodni do prawie 2 miesięcy , wszystko zależy od tego czy wcześniej przygotujemy niezbedne dokumenty no i oczywiście od szczęścia.
Życze powodzenia :)

#1752 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3671 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli dobrze wyczytałem to we wniosku mr muszę napisać na co mam zamiar przeznaczyć pieniądze?
Jeśli np. po roku zmienią mi się plany to czy bez problemu mogę przeznaczyć pieniądze na co innego (oczywiście związane z produkcją rolną)?

#1753 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak pytaliśmy się z bratem to tylko aneksujesz umowę
my już wiemy ze nam się mocno zmieni plan, ale plany są po to aby się zmieniac :)

#1754 Share aadam

aadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 23:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) yacenty z ubezpieczeniem w KRUS to jest tak że podlegasz ubezpieczeniu z mocy ustawy a co za tym idzie żaden byle kierownik oddziału nie stoi nad ustawą powinni Cie ubezpieczyć tylko na podstawie aktu notarialnego i oświadczenia złożonego przez Ciebie że posiadasz gospodarstwo powyżej 1ha przeliczeniowego. Ale niestety KRUS rządzi się własnymi prawami więc bez pokłócenia się z połową urzędu i bez znajomości przepisów bez tych dokumentów (żądanych bezprawnie) nic nie da się załatwić:)

#1755 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 24 listopad 2010 - 13:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś otrzymałem decyzje w sprawie młodego rolnika nr 00069/10
Zetor Team

#1756 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 listopad 2010 - 14:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pozytywna oczywiscie? ja zmieniam Biznesplan i wysyłam brata do Czesochowy w piatek, mysle ze do konca listopada juz cos bedzie wiadomo...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1757 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 24 listopad 2010 - 14:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wczoraj miałem telefon że mam się stawić w arimr, dzisiaj byłem koleś dał mi do podpisania 2 dokumęty i powiedział że jutro wysyła pozytywną decyzje,i moge zaczynać załatwiać darowizne gospodarstwa itp formalnośći. HURA!!!!!!!!!! Nreszcie, tylko że i tak jeszcze muszę czekać na decyzje w sprawie RS ojca, a jak ojciec się nie załapie?????????

#1758 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 15:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) decyzje w sprawie RS najwcześniej 1 grudnia byłem dziś przy okazji w ARiMR.

#1759 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1071 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 16:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A te decyzje o RS to będą wysyłane pocztą czy w internecie będzie lista czy osobiście trzeba się stawić ?

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 listopad 2010 - 16:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) My uznalismy, ze nawet jesli ojciec nie załapie sie na RS to i tak przepisujemy gospodarstwa, bo mozna sie zalapac na MGR a i tak mama bedzie musiala placic skladke bo ma za malo lat by przejsc na rente, badz emeryture, badzmy narazie dobrej mysli :huh:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!