Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32591 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 11 listopad 2010 - 16:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jankes91 wiem co we wniosku pisałem a w rozporządzeniu masz "świadectwo lub dyplom" a nie "świadectwo i dyplom" a egzamin w tym roku akurat był trudny bo w poprzednich latach to pestka mój wynik w tym roku 95% na praktycznym + dwie godziny nauki przed egzaminem, rachunkowość się kłania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:41
  •  

#1542 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 11 listopad 2010 - 17:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja sie nie bede z wami klucil napisalem wyraznie co powiedziala mi pani w agencji i nikogo w blad nie wprowadzam moze to tylko zalezy kto sprawdza wniosek ja wiem tyle ze gdybym nie zdal egzaminu to mial bym problemy a wy sobie mozecie myslec co chciecie:P
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#1543 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 17:51

Bez zdanego egzaminu zawodowego nie masz żadnego wykrztałcenia rolniczego.

1. Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego:
1) wyższego - jest dyplom ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, lub studiów wyższych magisterskich na kierunkach wymienionych w pkt 6;
2) średniego - jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach wymienionych w pkt 7;
3) zasadniczego zawodowego - jest świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika, albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w zawodach wymienionych w pkt 8.
http://prow.rolnicy....e-rolnicze.html

Wszystko sie zgadza- tylko jedno ale, ta ustawa byla nowelizowana w ktorymstam roku... Teraz jest tak jak pisza koledzy- To lub To:)
Nowelizowana byla ztego powodu, iz niebylo chetnych na MR, pamietacie te czasy jeszcze?

edit: Jak czytacie na roznych portalach takie informacje, zawracajcie uwage na date, kiedy zostal dany artykul napisany, tamten akurat odwoluje sie do ustawy z dnia 20 wrzesnia 2005 roku, zas nowelizacja jest z dnia 20 marca 2009 roku.

Jeszcze ma ktos cos do powiedzenia? Jakies niejasnosci?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3712 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tym roku kończyłem szkołę policealną i wszystko nam dokładnie wyjaśnili. Wcześniej w ustawie był zapis i/lub przez co różne osoby go różnie interpretowały ale większość wymagała ukończenia szkoły i zdanego egzaminu teraz zapis w ustawie został poprawiany i wystarczy samo ukończenie szkoły rolniczej!
Ale tak naprawdę egzamin wcale nie jest taki trudny jak się trochę pouczy ;) W tym roku akurat był bardzo łatwy. U mnie w szkole (policealna + technikum) zdawało ze 40 osób i tylko jedna może 2 nie zdały. W zeszłym roku było więcej oblanych ale jak ktoś ma chęci to bez problemu zda egzamin.

#1545 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie byłem ubezpieczony w krusie i przytoczyłem stronę wcześniej aktualną ustawę więc po raz ostatni piszę aby nie wprowadzać ludzi w błąd bo wystarczy samo ukończenie szkoły.
co do egzaminu to nie gadajcie głupot że jest trudny ja go zdałem (praktyczny)na 94% i z naszej klasy zdali wszyscy

#1546 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to p o co w oswiadczeniu o sposobie uzupełnienia wykształcenia trzeba podawac jaki zawod uzyskam po ukończeniu szkoły?

#1547 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ale po ukończeniu szkoły policealnej czy też zawodówki dostaje się świadectwo ukończenia i to tez jest przecież jakiś dokument jeżeli chodzi o wykształcenie w danym kierunku.

#1548 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 11 listopad 2010 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Egzamin w tym roku na technika rolnika nie był wcale taki łatwy. W mojej klasie na 26 osób zdało 10(nie chwaląc się ze mną :huh: ).

I po raz kolejny twierdzę: Po szkole kształcącej w zawodzie Technik Rolnik wystarczy samo świadectwo ukończenia w/w. - tak wyglądają przepisy na dzień obecny.
I przestańcie wreszcie ludziom mieszać w głowach, jak mi mieszali pół roku temu.
A do tych wszystkich "pań" w Agencji to trzeba twardo, a jak pieprzą jak potrzaskane to uświadomić, dokumentem rozporządzenia przed nosem.

#1549 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:32

ja sie nie bede z wami klucil napisalem wyraznie co powiedziala mi pani w agencji

Właśnie, Ci ludzie pracujący w agencjach....brak słów... Dla nas jeden Pan powiedział, że ojciec nie ma szans na strukturalną, bo coś tam coś tam. Telefon do Warszawy, a tam pani mówi, że śmiało można składać wniosek, nie ma żadnych przeciwwskazań... he jeszcze pytała jak nazywa się ten człowiek, co nas w błąd wprowadza... Więcej można się na tym forum dowiedzieć :huh:

#1550 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie różnie ludzie różnie interpretują różne przepisy... Tak jak to powiedziała moja Pani gdy zapytałem się jej o tego MR. W agencji pracują tacy co jak poszli na pole to nawet nie wiedzieli czy to jest pszenica czy jęczmień. Więc nie wiadomo co Ci powiedzą. No mam nadzieje że jest tak jak mówi jarecki82.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No i z tym stwierdzeniem trzeba się zgodzić w Agencjach jest sporo niekompetentnych pracowników, a najwięcej to się można dowiedzieć od sprzątaczki albo ochroniarza :huh:
Nam w szkole na pierwszym zjeździe zaraz powiedzieli, że "unia" wymaga tylko ukończenia szkoły rolniczej.

Edit
Jakoś posta godzinę pisałem :lol: i koledzy wyżej mnie wyprzedzili, ale mam takie same zdanie na temat 'pań z agencji'.
Forza JUVE!!!

#1552 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi w szkole na 1 zjezdzie powiedzilei ze trzeba miec technika rolnika zdanego ale sam juz w koncu nie wiem moze specjalnie straszyli zeby sie uczyc bo zdawlanosc słaba byla w ubiegłym roku.

#1553 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 11:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zastanówcie się, a nie interpretujecie przepisy na własną korzyść. Wykształcenie średnie rolnicze jest w momencie, kiedy masz zdany egzamin dyplomowy! Samo ukończenie szkoły o tym nie świadczy! Wymagają samego świadectwa, jeśli na nim jest napisane, że zdałeś egzamin przed państwową komisją i uzyskałeś tytuł technika! Podczas przyjmowania dokumentów nie sprawdzali zawartości świadectw, tylko po prostu czy ono jest czy go nie ma w załącznikach. Teraz podczas weryfikacji przyjdzie Ci pismo że musisz zaznaczyć X w punkcie Sposób uzupełnienia wykształcenia. Tyle w temacie.

#1554 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 11:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wie ktoś może jak to jest z ta decyzją,czy przynosi ją listonosz czy trzeba zgłosić się do agencji.Jak dzwonią z agencji że trzeba podpisać jakieś papiery to dobrze czy źle.

#1555 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 11:13

Wie ktoś może jak to jest z ta decyzją,czy przynosi ją listonosz czy trzeba zgłosić się do agencji.Jak dzwonią z agencji że trzeba podpisać jakieś papiery to dobrze czy źle.

Człowieku ja bym chciał, żeby zadzwonili do mnie z taka informacją, może po prostu brakuje jakiejś pierdółki i im się nie chce kserować i wysyłać do Ciebie, tylko chcą już twój wniosek zamknąć. A tak to wyślą ci poprawki, ty im znów odeślesz i znów minie ileś tam czasu na rozpatrzenie. Jeśli Ci nie zależy na jak najszybszym rozpatrzeniu wniosku to czekaj na list.

#1556 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2010 - 13:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też miałem telefon żeby przyjechać,miałem małe poprawki i musiałem tylko podpisać pierwszą stronę i po tygodniu dostałem decyzje.

#1557 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 12 listopad 2010 - 15:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A tak w ogóle to ile procent kwoty pomocy zwraca się za niewywiązanie się ze zobowiązań ?

#1558 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 listopad 2010 - 17:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No i dostaliscie decyzje i co dalej? kasy i tak nie mozecie ruszyc dopóki Ojciowie renty nie dostana? Ja nadal czekam :huh:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1559 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 12 listopad 2010 - 17:16

Zastanówcie się, a nie interpretujecie przepisy na własną korzyść. Wykształcenie średnie rolnicze jest w momencie, kiedy masz zdany egzamin dyplomowy! Samo ukończenie szkoły o tym nie świadczy! Wymagają samego świadectwa, jeśli na nim jest napisane, że zdałeś egzamin przed państwową komisją i uzyskałeś tytuł technika! Podczas przyjmowania dokumentów nie sprawdzali zawartości świadectw, tylko po prostu czy ono jest czy go nie ma w załącznikach. Teraz podczas weryfikacji przyjdzie Ci pismo że musisz zaznaczyć X w punkcie Sposób uzupełnienia wykształcenia. Tyle w temacie.

Ja się nie muszę nad niczym zastanawiać ja CZYTAM rozporządzenia.
To co piszesz miało miejsce, ale trzy lata temu. Co jakiś czas wychodziły nowe rozporządzenia zmieniające przepisy poprzednich.
Naprawdę nie warto z niektórymi wchodzić w polemikę bo to bezcelowe.
Każdego, zainteresowanego-niedowiarka, odsyłam do lektury aktów prawnych z kolejnymi zmianami!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 17:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to ja też się dopisze jako kolejny posiadacz decyzji na TAK woj. dolnośląskie, ale jak 90% kolegów czekam na ojca rentę więc nic nawet narazie nie załatwiam ..... :huh: