Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32641 odpowiedzi na ten temat

#15461 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 21:04

Ponawiam pytanie odnośnie zasiewów, jeśli we wniosku napisałem że na jednej z działek zasieje 3,30 ha pszenżyta, a teraz się zmieniło i zasieje 1,5 ha jęczmienia ozimego, a resztę pszenżyta to muszę robić koręktę i zgłaszać do agencji ? Czy trzeba zgłaszać każda najdrobniejszą zmianę w zasiewach do agencji ?

wszystkie zboża to jedna grupa roślin, czyli zmieniając pszenżyto na jęczmień nic w strukturze się nie zmienia jeśli razem będzie taka sama powierzchnia zbóż, tutaj jest przykład http://www.arimr.gov..._poprawiony.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:15
  •  

#15462 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 21:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) decyzja dotarla miejsce 6**** mazowieckie :D, btw, jesli chdzi o strukture zasiewow to te 30% jest wzgledem calosci ziemii ornej a nie danej rosliny?, chodzi o to ze jesli mam 15 ha to moge max te 4 z hakiem kukurydzy zasiac, a nie jesli mam 2 hektary QQ to moge jedynie koło 2,3 bądź mniej. dobrze mysle?

#15463 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 07:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "§ 21. pkt 4. (...) W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roślin motylkowych drobnonasiennych zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy."
QQ na ziarno zalicza się do grupy zbóż, czyli jeśli masz w sumie np.7,5 ha zbóż na 15 ha to jest 50% w strukturze, zmiana może być o 30% czyli w tym przypadku 5 ha, więc możesz zasiać pomiędzy 2,5 a 12,5 ha zbóż.

Edytowany przez k00789, 06 wrzesień 2014 - 07:54.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15464 Share iwona1990

iwona1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 10:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam chciałbym za MR kupic do ciagnika nowy tur z całym osprzetem i mam pytanie czy moge takie cos kupic za MR poniewaz ciagnik do ktorego chce to kupic jest zarejerstrowany na mojego tate a nie na mnie i czy jest mozliwosc kupno tego bez przekazywanie ciagnika ??

#15465 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 11:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tak zrobiłem czyli można a ciągnik też na tate jest zarejestrowany

#15466 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 14:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam i chyba nadal cisza co do przesunięć środków.

#15467 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3291 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 14:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no listę sprawdzam codziennie i nic się nie zmienia.

#15468 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 15:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nic się nie zmieni dopóki nie będzie zgody KE na przesunięcie z melioracji, już tam chyba wszystko mają gotowe, tylko na to czekają
w agencji w wawie słyszałem, że będzie jeszcze gdzieś dla 1-2 tys, czasu już nie mają a w MR najszybciej będą mogli wykorzystać pieniądze, więc wszystko będzie tam szło

#15469 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam jest jakaś szansa na to że mój wniosek przejdzie na następnego MR w tym byłem na ok. 11500 miejscu wiec nie mam szans, wkońcu nie po to się uczyłem przez 4 lata technikum żeby robić coś innego, a ktoś kto skończył podstawówkę mając wiecej pola mógł dostać, co jest moim zdaniem nie sprawiedliwe nie wspominając o procencie bezrobocia w poszczególnych woj. to było beznadziejne bo jak wiemy nie dość że te nie odzwierciedlają żeczywistości to nijak się mają do pracy w gospodarstwie
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#15470 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pozostaje Ci czekać na dodatkowe przesunięcia pieniążków albo nowy nabór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15471 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile na Maxa mogą przekazać środków i do kiedy musieli by to zrobić ??

#15472 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 22:46

Witam jest jakaś szansa na to że mój wniosek przejdzie na następnego MR w tym byłem na ok. 11500 miejscu wiec nie mam szans, wkońcu nie po to się uczyłem przez 4 lata technikum żeby robić coś innego, a ktoś kto skończył podstawówkę mając wiecej pola mógł dostać, co jest moim zdaniem nie sprawiedliwe nie wspominając o procencie bezrobocia w poszczególnych woj. to było beznadziejne bo jak wiemy nie dość że te nie odzwierciedlają żeczywistości to nijak się mają do pracy w gospodarstwie

Tylko nie rozpłacz się. Ale witamy w realnym świecie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#15473 Share Danielson89

Danielson89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 07:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam! mam takie pytanie, doszło mi 6ha dzierżawy, czy zrobic korekte w biznesplanie i uwzglednic te pole?? umowa bedzie sporzadzona notarialnie i oczywiście wniosek o dopłaty bede składał ja..

#15474 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 08:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli będziesz składał wniosek o dopłaty to Agencja i tak się do tego przyczepi więc lepiej od razu zrobić korektę do wniosku i mieć to z głowy i oczywiście ESU automatycznie idzie w górę

#15475 Share Danielson89

Danielson89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki Kolego:)

#15476 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie musisz koniecznie robić tej zmiany w BP ale jak koniecznie chcesz to też nie ma problemu.

#15477 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiem z własnego doświadczenia bo też doszły mi dzierżawy ktorych nie miałem w BP a na które składałem dopłaty i dostałem pismo z agencji że muszę je dopisać do wniosku oczywiście nie trzeba dopisywać jeśli nie bierze się dopłat
inny wariant jeśli nie chcesz zmieniać ESU musiałbys nie podawać tych dzierżaw czytaj nie brac do nich dopłat w roku bazowym i docelowym a tylko w 3 srodkowych latach ale to raczej nie ma sensu jeśli dzierzawa jest pewna tak jak w Twoim przypadku
tak bylo w moim oddziale ale oczywiscie co oddział to inna interpretacja najlepiej zadzwonic i spytac dla swietego spokoju

#15478 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanie. W planie rozwoju gospodarstwa w strukturze zasiewów wpisałem, że zasieje 1ha jęczmienia jarego i 0,5ha żyta czy mogę zasiać bez podawania zmian w planie zamiast jęczmienia mieszankę, a zamiast żyta pszenżyto ? Bo z tego co wyczytałem wyżej to rozbieżności nie może być tylko w gatunkach roślin?

#15479 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 07 wrzesień 2014 - 17:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zależy ile ha podałeś ogólnie w BP nie moze przekroczyc 30% a co do tej ziemi to ja podałem w BP tylko ziemie co mam ją na własność a doplaty składam na tzw wspólnote wiejską jej nie ujmowałem w BP bo nikt mi na nia nie podpisze papieru złoze na nią dopłaty zobaczymy czy agencja sie odezwie w tej sprawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15480 Share k00789

k00789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 20:53

Witam. Mam pytanie. W planie rozwoju gospodarstwa w strukturze zasiewów wpisałem, że zasieje 1ha jęczmienia jarego i 0,5ha żyta czy mogę zasiać bez podawania zmian w planie zamiast jęczmienia mieszankę, a zamiast żyta pszenżyto ? Bo z tego co wyczytałem wyżej to rozbieżności nie może być tylko w gatunkach roślin?

wszystkie gatunki zbóż to jedna grupa, nie ważne czy to żyto czy pszenżyto, do struktury liczy się jako zboże, można je dowolnie zamieniać między sobą byle by w strukturze ogólnie była zadeklarowana powierzchnia roślin zbożowych (+/- 30%)

Edytowany przez k00789, 07 wrzesień 2014 - 20:55.