Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

32641 odpowiedzi na ten temat

#14741 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zaczyna się panika :lol:
Coś czuję, że w tym naborze więcej zrezygnuje niż te 17%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:01
  •  

#14742 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:25

cholewka, mi wypadło 5ha i po przeliczeniu wyleciałbym poza listę. dajcie znać czy można z tych 5 ha zrezygnować i dostać kase czy trzeba uzupełnić powierzchnię, żeby być na liście. ja zorientuję się w agencji, jak coś będę wiedział to też dam znać,

coś czuję że więcej będzie takich którym "coś wypadnie" , dzierżawę 10-letnią nie tak łatwo załatwić bo ludzie się boją .

Gdybyś w Twoim przypadku nie musiał uzupełniać powierzchni to byłoby zbyt "fajne " B)

Ale czytając wprost instrukcję to byłoby to możliwe ale po udowodnieniu że przyczyna dla której dzierżawa jest niemożliwa jest niezależna od Ciebie .

#14743 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A no się zaczyna. Już dzisiaj dzwonił mój klient z informacją, że będzie problem bo jak wydzierżawiający poinformował oficjalnie o tym, że ziemi nie da w umowę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14744 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:27

Zaczyna się panika :lol:
Coś czuję, że w tym naborze więcej zrezygnuje niż te 17%.

tak to już jest jak się wpisuje dzierżawy na siłę ...

#14745 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:30

coś czuję że więcej będzie takich którym "coś wypadnie" , dzierżawę 10-letnią nie tak łatwo załatwić bo ludzie się boją .

Gdybyś w Twoim przypadku nie musiał uzupełniać powierzchni to byłoby zbyt "fajne " B)

Ale czytając wprost instrukcję to byłoby to możliwe ale po udowodnieniu że przyczyna dla której dzierżawa jest niemożliwa jest niezależna od Ciebie .

udowodnieniu? do tego potrzebny byłby kontakt ARIMR z niedoszłym wydzierżawiającym ... nierealne w prawie 100% takich przypadków, osoba trzecia nie kiwnie palcem.
a wypadła dzierżawa i zakup wcześniej umówione, no coż najwyżej trzeba będzie szukać czegoś innego przez pół roku...

Edytowany przez geo2, 15 sierpień 2014 - 17:32.

#14746 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:38

udowodnieniu? do tego potrzebny byłby kontakt ARIMR z niedoszłym wydzierżawiającym ... nierealne w prawie 100% takich przypadków, osoba trzecia nie kiwnie palcem.
a wypadła dzierżawa i zakup wcześniej umówione, no coż najwyżej trzeba będzie szukać czegoś innego przez pół roku...

Niekoniecznie osobisty . Przypadki mogą być różne np. śmierć osoby która obiecała Ci dzierżawę ,kłopoty finansowe/ zdrowotne takiej osoby które zmuszą ją do sprzedaży ziemi itp. , itd. .

Oczywiście zamienna dzierżawa jest najpewniejszym rozwiązaniem .

#14747 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3836 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wystarczy przeczytać opis sytuacji które zobowiązują do zwrotu pomocy. Jedna z nich to nie zwiększenie powierzchni gospodarstwa do średniej, lub zmniejszenie poniżej średniej w przeciągu 3 lat. Więc macie 3 lata na ogarnięcie dzierżaw.

#14748 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:43

Wystarczy przeczytać opis sytuacji które zobowiązują do zwrotu pomocy. Jedna z nich to nie zwiększenie powierzchni gospodarstwa do średniej, lub zmniejszenie poniżej średniej w przeciągu 3 lat. Więc macie 3 lata na ogarnięcie dzierżaw.

czyli wg Ciebie, mogę przepisać to bez dzierżaw (9,5 ha), kupic za premię zadeklarowane hektary za premie, osiągnąć srednią krajowa i 4 esu i po problemie, nawet nie trzeba dzierżaw w takim razie?

#14749 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) geo 2 gdyby tak było to by było za piękne :D

#14750 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:46

Wystarczy przeczytać opis sytuacji które zobowiązują do zwrotu pomocy. Jedna z nich to nie zwiększenie powierzchni gospodarstwa do średniej, lub zmniejszenie poniżej średniej w przeciągu 3 lat. Więc macie 3 lata na ogarnięcie dzierżaw.

Nie dotyczy tych przypadków o których mowa. To o czy piszesz ma zastosowanie po OTRZYMANIU pomocy , a do tego potrzebne jest przejęcie gospodarstwa zgodne z wnioskiem który złożyłeś.
No chyba że wystąpiła siła wyższa niezależna od Ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14751 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to chyba nie ma co się martwić że jestem koło 12tyś na liście bo lista szybko się przesunie a jak kasy dołożą trochę to wcale gładko pójdzie :D

#14752 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:59

a co ma zrobić jestem na około 1000 miejscu i wypadlo mi 2 hektary dzierzawy

ja mam taki problem ze przez pomyłke wpisalem 1 ha dzierżawy ale nie bede miał na nia umowy. Osoba która prowidzi mój wniosek powiedziała ze narazie nic nie zmieniamy tylko po decyzji. musze miec taką samą pow albo ewentualnie wiekszą ale muszę te działkę zamienić inna. pozdr

#14753 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dexter00, Czy Twój wniosek prowadzi może P. Banak?

#14754 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie

#14755 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozumiem że wygląda to tak: Decyzja, przepisanie ziemi, wniosek o wypłatę premii i kasa na koncie?? Czy wniosek o płatności obszarowe ma coś wspólnego z wypłatą premii?

#14756 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak dokładnie to wygląda. Wniosek o dopłaty to będziesz składał na siebie w następnym roku.

#14757 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:32

Rozumiem że wygląda to tak: Decyzja, przepisanie ziemi, wniosek o wypłatę premii i kasa na koncie?? Czy wniosek o płatności obszarowe ma coś wspólnego z wypłatą premii?

wydaje mi sie ze jeszcze po drodze krus i numer gospodarstwa

#14758 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie. Jeszcze numer ewidencyjny i krusik. O założeniu konta nie wspomnę jeśli ktoś nie ma.

#14759 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no tak KRUS i nr przed wypłatą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14760 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3836 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 19:18

Nie dotyczy tych przypadków o których mowa. To o czy piszesz ma zastosowanie po OTRZYMANIU pomocy , a do tego potrzebne jest przejęcie gospodarstwa zgodne z wnioskiem który złożyłeś.
No chyba że wystąpiła siła wyższa niezależna od Ciebie

Zgadza się. I nie jest to przeszkodą, można obejść regulamin układem chociażby z sąsiadem, aby dostać wymarzone 100 tys nie jeden zapłaci 2x więcej za roczną dzierżawę która na papierze będzie wskazywała na 10 lat bez innych paragrafów, a zerwanie takiej umowy jest uregulowane w prawem cywilnym które mówi między innymi o zawiadomieniu i jakimś tam terminie wyprzedzającym (po konkrety odsyłam do kodeksu) - czyli w dniu spisywania umowy dzierżawy 10 letniej spisują także aneks o zerwaniu tej umowy z odpowiednio wyprzedzoną datą. Dalej tak j.w. w temacie.